Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 07 okladka

Świat Szkła 07-08/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

IX Kongres Stolarki Polskiej zakończony rezolucją – jaka przyszłość czeka polską branżę stolarki budowlanej?
Data dodania: 22.05.18

W dniach 17-18 maja, w Grand Hotel Tiffi w Iławie odbył się IX Kongres Stolarki Polskiej – najważniejsze wydarzenie w rodzimym sektorze stolarki budowlanej. W tegorocznej odsłonie Kongresu wzięło udział ponad 250 osób. Wiodącym tematem stała się termomodernizacja budownictwa, a efektem prowadzonych w tym zakresie rozmów było przyjęcie rezolucji, która określa przyszłe kierunki działań Związku POiD, nie pozostając też bez wpływu na funkcjonowanie branży.

 20180511 POiD IX Kongres Stolarki Polskiej 1


Celem IX Kongresu Stolarki Polskiej było omówienie najważniejszych wyzwań, jakie stoją przed branżą stolarki budowlanej, a także wyznaczenie dalszych kierunków jej rozwoju. Posłużył temu bogaty program merytoryczny wydarzenia, który tworzyły dwa panele tematyczne: „Trendy i rozwój nowoczesnego budownictwa” oraz „Jak sprzedawać więcej i drożej? Biochemia sprzedawcy”. Zwieńczenie rozmów odbywających się w ramach pierwszego z nich stanowiło przyjęcie rezolucji kongresowej.

 

20180511 POiD IX Kongres Stolarki Polskiej 2


W jakim kierunku zmierza nowoczesne polskie budownictwo?
W uroczystym otwarciu wydarzenia wziął udział Tomasz Gałązka, Naczelnik Wydziału Efektywności Energetycznej i Kwalifikacji Zawodowych w Departamencie Architektury, Budownictwa i Geodezji Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. Odczytał on, skierowany do uczestników Kongresu, okolicznościowy list od Ministra Inwestycji i Rozwoju. W imieniu Burmistrza Iławy, zgromadzone na Sali obrad osoby powitał również przedstawiciel Urzędu Miasta Iławy.

 

20180511 POiD IX Kongres Stolarki Polskiej 3


Po oficjalnym rozpoczęciu Kongresu przyszedł czas na obrady merytoryczne. Wstępem do rozmów w ramach pierwszego panelu tematycznego była prezentacja ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku na temat aktualnych trendów w stolarce otworowej. W dalszej części, oczekiwania branży deweloperskiej w 2018 roku przedstawił Marcin Walewski, Przewodniczący Grupy Technicznej Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

 

20180511 POiD IX Kongres Stolarki Polskiej 4

 

Doskonałą okazją do zapoznania się z przykładami nowoczesnych rozwiązań w zarządzaniu przedsiębiorstwem było natomiast wystąpienie Michała Marcinowskiego, Menadżera Produktu firmy Aluprof S.A., który zaprezentował doświadczenia tego przedsiębiorstwa z działalności na rynku USA.

 

 

20180511 POiD IX Kongres Stolarki Polskiej 5


Termomodernizacja budownictwa najważniejszym wyzwaniem dla branży?
Druga część panelu „Trendy i rozwój nowoczesnego budownictwa” poświęcona była termomodernizacji budownictwa. Tematykę stolarki okiennej we Włoszech w ujęciu istniejących ulg i odliczeń podatkowych przedstawili: Enrico Seminara, Wiceprezes Agent 321 – Włoskiego Stowarzyszenia Przedstawicieli Handlowych oraz Piotr Kozłowski, Radca Prawny, I Sekretarz w Wydziale Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Polskiej w Rzymie w latach 2009-2013.

 

20180511 POiD IX Kongres Stolarki Polskiej 6

 

O tym, jak wygląda system wsparcia w tym zakresie w Polsce opowiedział Michał Ościłowski, Doradca Energetyczny Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A, zaś służące wsparciu termomodernizacji, możliwe zachęty finansowe omówił prof. Marek Bryx, Kierownik Katedry Miasta Innowacyjnego Szkoły Głównej Handlowej, były Prezes Urzędu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast i wiceminister infrastruktury.

 

20180511 POiD IX Kongres Stolarki Polskiej 13

 


Zwieńczenie panelu to dyskusja „Termomodernizacja budynków polską racją stanu?” prowadzona przez Marka Wielgo, Redaktora Naczelnego serwisu Muratorplus.pl. W charakterze ekspertów wzięli w niej udział: prof. Marek Bryx, Tomasz Gałązka, Naczelnik Wydziału Efektywności Energetycznej i Kwalifikacji Zawodowych w Departamencie Architektury, Budownictwa i Geodezji Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Zbigniew Krysiak, dr hab. prof. SGH, Zbigniew Szpak, Prezes Zarządu Krajowej Agencji Poszanowania Energii i Jerzy Żurawski z Dolnośląskiej Agencji Energii i Środowiska.

 

20180511 POiD IX Kongres Stolarki Polskiej 8


Związek popiera działania planowane przez rząd i postuluje kolejne zmiany – rezolucja kongresowa ogłoszona
W rezolucji IX Kongresu Stolarki Polskiej Związek POiD popiera planowane przez polski rząd działania w zakresie wsparcia termomodernizacji budownictwa, a jednocześnie postuluje wprowadzenie kilku rozwiązań w tym zakresie – dotacji, kredytów i ulg – z których korzystać będą mogły różne grupy odbiorców.

 

20180511 POiD IX Kongres Stolarki Polskiej 9

 

POiD deklaruje również aktywne współdziałanie w procesie tworzenia przez rząd odpowiednich programów oraz współpracę z innymi organizacjami branżowymi. W najbliższym czasie, do Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju przekazana zostanie petycja w tej sprawie.

 


W opinii Związku, program termomodernizacji budownictwa może być sfinansowany ze środków europejskiego systemu handlu emisjami EU ETS. Celem powyższych działań jest stworzenie rozwiązań, które w efekcie pomogą nie tylko w ograniczeniu zanieczyszczenia środowiska, lecz również pobudzą koniunkturę gospodarczą, a także wpłyną na dalszy rozwój polskiej branży stolarki budowlanej oraz ograniczenie tzw. „szarej strefy”.

 

20180511 POiD IX Kongres Stolarki Polskiej 10


Biochemia zawładnęła drugim panelem!
Kontynuację rozmów realizowanych podczas poprzednich odsłon Kongresu stanowił drugi panel tematyczny, zatytułowany: „Jak sprzedawać więcej i drożej? Biochemia sprzedawcy”. Przyciągnął on liczne grono uczestników, którzy wypełnili salę obrad i aktywnie uczestniczyli w prezentacji.

 

20180511 POiD IX Kongres Stolarki Polskiej 11

 

Prowadził ją Nikolay Kirov, Partner w Kirov Strategic Negotiators Sp. z o.o. oraz Dyrektor Strategii i Rozwoju, Kozminski Executive Business School – Akademii Leona Koźmińskiego. Z pasją opowiadał o wpływie biochemii na organizm ludzki i o tym, jak przekłada się ona na codzienne funkcjonowanie firmy.


Panel ten miał charakter multimedialny – wystąpieniu towarzyszyły więc, nagrane w formie video-wywiadów, wypowiedzi wybranych szefów sprzedaży i marketingu, a także sprzedawców znanych polskich i światowych marek z różnych branży, w tym też stolarki budowlanej.

 

20180511 POiD IX Kongres Stolarki Polskiej 12

 


Nagrody i wyróżnienia trafiły do najlepszych w branży
Wieczorem odbyła się uroczysta Gala, podczas której wręczone zostały wyróżnienia dla osób i firm szczególnie zaangażowanych w funkcjonowanie Związku POiD i całej branży. Tradycyjnie już przyznano certyfikaty dla firm członkowskich POiD oraz Partnerów bieżącej odsłony kampanii „DOBRY MONTAŻ”. Po raz szósty w historii wręczono Orły Polskiej Stolarki.

 

20180511 POiD IX Kongres Stolarki Polskiej 14

 

 

W kategorii „Wyróżnienie Zarządu Związku POiD” ta prestiżowa nagroda trafiła do firmy Gerda Sp. z o.o.. Orzeł Polskiej Stolarki od Dziennikarzy w kategorii „Kreator Trendów” odebrały zaś firmy Oknoplast Sp. z o.o. i WIŚNIOWSKI Sp. z o.o. S.K.A. W ramach podziękowań za zaangażowanie i dotychczasową współpracę specjalne, okolicznościowe statuetki przyznano członkom organów statutowych POiD, które zakończyły swoją kadencję – Komisji Rewizyjnej, Rady i Zarządu Związku POiD.

 


Wiedza, prestiż, kontakty – te trzy hasła najlepiej opisują tegoroczny, IX Kongres Stolarki Polskiej. Spotkanie pozwoliło bowiem nie tylko na zdobycie aktualnej wiedzy na temat sektora stolarki budowlanej i wyznaczenie dalszych kierunków jego rozwoju, lecz również na nawiązania owocnych kontaktów biznesowych. To wszystko buduje renomę Kongresu jako najważniejszego wydarzenia w reprezentowanej przez Związek POiD branży.

 

20180511 POiD IX Kongres Stolarki Polskiej 7

 

 

Partnerem Strategicznym IX Kongresu Stolarki Polskiej była firma Aluprof S.A. Partnerzy Główni wydarzenia to firmy: AIB, FAKRO, Klimas Wkręt-met, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Moffett, PORTA DRZWI, Teknos. Partnerami Wspierającymi Kongresu były firmy: Aereco, Fimtec, Soudal, ZEPRO. Patronat Honorowy nad wydarzeniem sprawowało Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

 

Patronami Merytorycznymi byli: Akademia Leona Koźmińskiego, ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku, Dolnośląska Agencja Energii i Środowiska, Krajowa Agencja Poszanowania Energii i Polski Związek Firm Deweloperskich. IX Kongres Stolarki Polskiej zyskał również szerokie wsparcie Patronów Medialnych – uznanych mediów drukowanych i elektronicznych.


***
Aluprof S.A. – jeden z czołowych europejskich producentów systemów aluminiowych dla budownictwa. Firma dostarcza na rynek systemy aluminiowe okienno-drzwiowe o wysokim stopniu zaawansowania technologicznego, a także systemy bramowe, roletowe i konstrukcje z profili aluminiowych do zabudowy ogrodów zimowych. Oprócz tego, producent oferuje też nowoczesne systemy fasadowe, zabezpieczające budynek systemy przeciwpożarowe i konstrukcje antywłamaniowe oraz energooszczędne rozwiązania stosowane w budownictwie pasywnym.

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik