Aktualne wydanie

2023 02 okladka1

Świat Szkła 2/2023

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

 

Baner Press Glass final

 

Wakacyjna willa z widokiem na morze
Data dodania: 28.06.18

Grecka willa, nawiązująca do architektonicznej tradycji regionu, stała się nowoczesnym rodzinnym domem. Ogromne okna wykorzystujące systemy Reynaers Aluminium otwierają ją na spektakularne widoki i zacierają granicę pomiędzy wnętrzem a zewnętrzem. Morze jest na wyciągnięcie ręki.

 

20180611Villa Syvota Reynaers 9


Villa Syvota powstała na północy Grecji, w miejscowości Igoumenitsa, która jest portem łączącym stały ląd z greckimi wyspami. Zimy są tutaj lekkie, latem nie ma upałów. Woda jest czysta i błękitna tak jak niebo, a w okolicy można odpoczywać na pięknych plażach, w tym na słynnej, siedmiokilometrowej Drepanos. Budynek jest częścią niewielkiego kompleksu prywatnych willi.

 

20180611Villa Syvota Reynaers 1

 


Widoki bez kompromisów
Dom długo czekał na zakończenie budowy, bo prace przerwał kryzys ekonomiczny. Kiedy nieruchomość kupił nowy właściciel, willę trzeba było nie tylko dokończyć, lecz także przeprojektować. Przyszłym mieszkańcom zależało na tym, żeby nic nie ograniczało im widoków na Morze Jońskie. Podziwianiu fal sprzyja położenie budynku – na opadającym w stronę plaży stoku, bardzo blisko morza. Ważne było też to, żeby w każdej chwili wnętrze można było otworzyć na otaczającą naturę. Jak to w Grecji – czas spędza się tutaj na świeżym powietrzu, nawet będąc w domu.

 

20180611Villa Syvota Reynaers 2

 


Architektura po grecku
Projektem zajęła się grupa architektów, m.in. z pracowni Spinian de Sanchez Exterior Architect, a pracami budowlanymi Dinis Real Estate & Development. Czasu na realizację było mało, prace projektowe i budowę udało się skończyć w półtora roku. Dom nawiązuje do tradycji architektonicznych regionu, co podkreśla między innymi zastosowanie ceramicznych dachówek i kamienia na elewacji. Nie brak nawet dwóch kolumn jońskich, które podtrzymują dach na górnym tarasie – to jednak tylko żartobliwe nawiązanie do dawnych greckich budowli.

 

20180611Villa Syvota Reynaers 3

 


Nowocześnie i wygodnie
Villa Syvota to na wskroś nowoczesny projekt, z wnętrzami rozplanowanymi tak, żeby spełniały wymagania współczesnego życia, z ogromnymi oknami i szklanymi balustradami na tarasach. Jedną z najważniejszych decyzji był wybór systemów okiennych do domu. Donatos Dinis z Dinis Real Estate & Development tłumaczy, że ostatecznie wraz z inwestorem i architektami wybrali Hi-Finity firmy Reynaers Aluminium, kompletny system, testowany przez producenta i sprawdzony w wielu realizacjach, o dobrym stosunku jakości do ceny.

 

20180611Villa Syvota Reynaers 5

 

– Nasz klient pokochał to rozwiązanie, bo efektem są niczym niezakłócone widoki. To był jedyny system z tak wąskimi, prawie niewidocznymi we wnętrzu profilami – mówi Dinis.
Przesuwne drzwi tarasowe Hi-Finity pozwalają na stworzenie szklanej ściany od podłogi do sufitu.

 

20180611Villa Syvota Reynaers 4

 

Mimo bardzo dużych wymiarów i ciężkiego podwójnego przeszklenia, nie ma problemów z ich otwieraniem i zamykaniem, bo zamontowano w nich elektryczne siłowniki.

 

20180611Villa Syvota Reynaers 6

 

Do standardowych, tradycyjnie otwieranych okien wybrano z kolei system CS 77 HV, z ukrytym skrzydłem - ościeżnica od zewnątrz zasłania ramę okiennego skrzydła, co doskonale wpisuje się w minimalistyczną architekturę.  Rezultat robi wrażenie. Tradycyjny w formie i skali, trzypoziomowy budynek łączy lokalne elementy z nowoczesnymi rozwiązaniami.

 

20180611Villa Syvota Reynaers 7

 


Najważniejsze informacje:
Rok zakończenia budowy: 2016
Projekt: Joanna Dinis, Bernando Sanchez, Zoi Karakinari
Wykonawca prac budowlanych: Dinis Real Estate & Development
Producent okien: Simpas - Architectural Aluminium & Glazing systems
Zastosowane systemy: Hi-Finity i CS 77 HV

 

20180611Villa Syvota Reynaers 8

O Villi Syvota czytaj też na https://www.reynaers.pl/pl-PL/konsumenci/get-inspired/villa-syvota-nad-morzem