Aktualne wydanie

2020 04 okladka

Świat Szkła 04/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Drzwi z przeszkleniami – dobry patent na lekką i przyjazną aranżację wnętrza
Data dodania: 23.07.18

Drzwi z przeszkleniami to dobry patent na lekką i przyjazną aranżację wnętrza. Pozwalają zachować podział między poszczególnymi pomieszczeniami w domu, a jednocześnie wpuszczają do wnętrza światło i poczucie przestrzeni . Drzwi z przeszkleniami cieszą się coraz większą popularnością. Dzięki temu, że dostępne są z różną ilością i stopniem przezroczystości przeszkleń, sprawdzą się właściwie w każdym z domowych pomieszczeń. 

 

W ramach jednej kolekcji możemy wybrać drzwi z jednym, dwoma, trzema, a nawet pięcioma przeszkleniami. Szyba może stanowić dużą część drzwi, a może być jedynie akcentem w formie wąskich pasków lub malutkich kwadratów.

 

W salonie
Salon to rodzinne miejsce spotkań. Serce domu. Ważne jest w nim poczucie przytulności, mniej intymności i odosobnienia. Z drugiej strony fakt, że to właśnie w salonie odbywa się większość spotkań sprawia, że dobrze móc akustycznie zamknąć tę przestrzeń, w czym niewątpliwie pomaga zastosowanie drzwi wewnętrznych.


W salonie sprawdzą się drzwi z dużą taflą przeszkleń - podpowiada Adam Hucz odpowiedzialny za markę drzwi Invado. Dzięki nim przestrzeń wyda się większa i bardziej przestronna, a jednocześnie za zamkniętymi drzwiami do późnej nocy będziemy mogli prowadzić życie towarzyskie.

 

 

20180711 Invado dzwi Larina Nube3
fot. Invado. Drzwi Larina Nube 3

 


W łazience
Drzwi wewnętrzne z przeszkleniami są idealnym rozwiązaniem do łazienki bez okna. Dzięki temu, że przez szybę w drzwiach do wnętrza wpada światło, nie musimy za każdym razem włączać sztucznego oświetlenia.

 


Ale to nie jedyna zaleta. Zapalone światło to także sygnał, że ktoś jest w środku. Wbrew pozorom szyba w drzwiach łazienkowych może zwiększyć poczucie intymności, bo ryzyko, że wejdzie ktoś inny się zmniejsza. Zapalone światło zazwyczaj świadczy przecież o tym, że najprawdopodobniej łazienka jest zajęta .

 

 

20180711 Invado drzwi Salerno

fot. Invado. Drzwi Salerno.

 


W korytarzu
Jeśli korytarz czy przedpokój pozbawiony jest okien, drzwi z przeszkleniami do pokoi sprawią, że będzie on doświetlony światłem płynącym z poszczególnych pomieszczeń – wyjaśnia A.Hucz z Invado.

 


Jeśli drzwi prowadzących z korytarza jest więcej warto dobrać je w ramach jednej kolekcji, tak by zachować spójność aranżacyjną pomieszczenia.

 

 

20180711 Invado drzwi Aquarius

Fot. Invado. Drzwi Aquarius.