Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Czy drzwi wewnętrzne na pewno są nam potrzebne?
Data dodania: 27.08.18

Łączyć, a nie dzielić. Oto dewiza projektantów open space’ów, czyli otwartej przestrzeni, która z biur coraz częściej przenoszona jest do domowych aranżacji Open space to dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią ograniczeń. Brak ścian działowych i drzwi optycznie powiększa wnętrze, zapewniając więcej swobody. Nawet niewielka kawalerka dzięki takim zabiegom może wydać się całkiem przestronnym mieszkaniem.

 

20180818 Invado drzwi Merano


fot. Invado, drzwi Merano

 

Wbrew pozorom nie jest to jednak rozwiązanie tylko dla singli. Sprawdza się również w mieszkaniu rodzinnym. Idealnie jeśli mamy do dyspozycji dwupoziomowy apartament lub dom. Wówczas część dzienną możemy pozbawić wszelkich podziałów, tradycyjny podział sypialni pozostawiając na piętrze.

 


Projektujemy domowy open space
Kiedy kupujemy mieszkanie od dewelopera, zazwyczaj możemy mieć wpływ na układ pomieszczeń. Wówczas tylko decyzja dzieli nas od pozostania właścicielem mieszkania bez podziałów. Jeszcze łatwiej jeśli sami, od podstaw budujemy dom. Sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, gdy przejmujemy stan zastany. Wówczas musimy określić, które ze ścian są nośne- tych nie ruszamy, a które działowe przeznaczamy do wyburzenia. Kiedy już uporamy się z ciężkimi pracami remontowymi, pozostaje sprawa uporządkowania przestrzeni i podziału mieszkania na strefy. Aby go nie zagracić, nie róbmy tego za pomocą ciężkich mebli, choć oczywiście część wypoczynkową w naturalny sposób wyróżni wygodna kanapa – najlepiej w wersji narożnej.

 

20180818 Invado drzwi Destino Unico

fot. Invado, drzwi Destino Unico

 


Dobrym patentem jest urządzanie przy pomocy światła. Ważne, by poszczególne strefy posiadały odrębne oświetlenie. Najjaśniejsze w kuchni i nad stołem. Przestrzeń do pracy także wymaga dobrego doświetlenia. Tu jednak wystarczy lampa punktowa, skierowana na blat roboczy.


Powrót do mieszkań roślin w doniczkach ułatwia sprawę. Pomysłowe kwietniki- np. w formie pnączy umieszczonych na stojącym wieszaku na ubrania, to świetny patent na lekką, a zarazem mobilną ściankę działową.

 

 

A co z drzwiami?
Czy rzeczywiście warto z nich całkowicie zrezygnować? Jeśli mamy choć odrobinę wątpliwości, czy na dłuższą metę będzie nam się komfortowo mieszkać w tak zaaranżowanym wnętrzu, pójdźmy na kompromis. Jest nim zastosowanie takich rozwiązań, które pozwolą łączyć – kiedy wolimy poczucie przestrzeni lub dzielić- kiedy bardziej potrzebujemy intymności.


Pomogą w tym szerokie, podwójne drzwi. Po otwarciu pozostawią szerokie przejście, po zamknięciu wydzielą odrębne pomieszczenia. – Wszystkie drzwi wewnętrzne z kolekcji Invado dostępne są w wersji podwójnej – mówi Adam Hucz odpowiedzialny za markę Invado. Na tym jednak nie koniec. – Większość możemy zamówić również w wersji przesuwnej. – Takie rozwiązanie sprawi, ze open space będziemy mieli tylko wtedy, kiedy naprawdę będziemy tego chcieli.


Dla miłośników przestrzeni wartym rozważenia rozwiązaniem są również drzwi szklane z kolekcji Amber. – Mogą być zupełnie przezroczyste, pełnią wówczas rolę głównie akustyczną i termiczną, z ornamentami lub satynowe. Te ostatnie, przepuszczając dużo światła między pokojami, nie pozwalają dojrzeć co dzieje się za zamkniętymi drzwiami. Sprawdzą się zatem jako drzwi do łazienki czy sypialni. Zachowując oryginalność, uzyskamy praktyczne rozwiązanie, które optycznie nie pomniejszy naszego m.

 

 20180818 Invado drzwi szklane Amber


fot. Invado, drzwi szklane Amber

 

 

O czym jeszcze warto pamiętać?
Każdą, nawet największą przestrzeń można zagracić. Utrzymanie porządku na otwartej przestrzeni jest o tyle ważne, że nic nie ukryjemy przed okiem gości. Dlatego decydując się na taką aranżację, warto wygospodarować przeróżne zamykane zakamarki. Z pomocą przychodzą tu drzwi łamane od Invado, dostępne zarówno w wersji pełnej jak i przeszklonej, w blisko 20 okleinach, dzięki którym łatwo zaaranżować praktyczne schowki, garderobę, spiżarkę, pozwalające ukryć sprzęty niezbędne do sprawnego funkcjonowania, a nie stanowiące atrakcyjnej dekoracji mieszkania: pralkę, suszarkę, odkurzacz, miotły, mopy i wiadra.

 

20180818 Invado drzwi łamane


fot. Invado. Drzwi łamane