Aktualne wydanie

2021 07 okladka1

Świat Szkła 07-08/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

 

480x100

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

NewCo – globalny gracz na rynku polimerów. Strategiczne wydarzenie w historii REHAU.
Data dodania: 26.09.18

6 września 2018 roku, po prawie dwuletnim okresie rozmów i negocjacji, REHAU AG podpisała umowę przejęcia firmy MB Barter & Trading. Obie firmy połączą siły i staną się bardzo silnym graczem na rynku polimerów. To bardzo ważne i strategiczne wydarzenie w historii REHAU.

 

Celem fuzji jest połączenie mocnych stron obu firm, by budować rolę wiodącego gracza na rynku rozwiązań opartych na polimerach. Wiedza REHAU na temat procesów, materiałów i produkcji, połączona z doświadczeniem zakupowym i dystrybucyjnym MB Barter & Trading w branży polimerów, dają nowej firmie wielką siłę przetargową na rynku.

 

20180909rehau podpisanie umowy

Jobst Wagner, przyszły przewodniczący rady nadzorczej (drugi od prawej), Thomas Endres, przyszły członek rady nadzorczej (drugi od lewej), Dr. Stefan Girschik, przyszły CEO (pierwszy po prawej) oraz Philipp Endres, przyszły zastępca CEO (pierwszy po lewej).

 

MB Barter & Trading to szwajcarska firma rodzinna z prawie 40 oddziałami dystrybucyjnymi i logistycznymi na całym świecie. Jest bardzo ważnym punktem na mapie ogólnoświatowego zaopatrzenia i wprowadzania na rynek wysokiej jakości polimerów towarowych, PET i kauczuku. Specjalistyczne know-how w zakresie handlu i dystrybucji, nawiązane relacje z ważnymi dostawcami i klientami oraz reputacja niezawodnego dostawcy kompleksowych usług w sektorze polimerów sprawiają, że MB Barter & Trading jest atrakcyjnym partnerem dla REHAU.

 

Po połączeniu REHAU AG będzie składać się z trzech filarów: RAUMEDIC (branża medyczna), REHAU Group oraz nowej firmy, która przyjęła tymczasową nazwę NewCo.


Jakie korzyści wynikają z połączenia obu firm?
Nowo utworzone, niezależne przedsiębiorstwo znacząco zwiększy siłę nabywczą REHAU i otworzy kolejne możliwości rozwoju firmy. Wynika to m.in. z rozszerzenia puli dostawców i partnerów handlowych (zarówno pod względem technicznym, jak i geograficznym) oraz poprzez łączenie i zwiększanie liczby wspólnych zamówień na materiały produkcyjne. Fuzja umożliwi firmie REHAU jeszcze bardziej profesjonalną reakcję na warunki rynkowe. Połączone know how obu firm, ich doświadczenie, kontakty, lokalizacje i zasoby budują jeszcze większą wartość dla klientów.

 

Nowa firma (tymczasowo określana jako "NewCo") rozpocznie działalność w pierwszym kwartale 2019 r. Wtedy też zostanie ogłoszona ostateczna nazwa. Najbliższe tygodnie i miesiące to sporo wysiłków wszystkich stron zaangażowanych w realizację tej fuzji w niezbędne przygotowania organizacyjne.

 

Jak mówi Jobst Wagner, właściciel REHAU AG i przyszły przewodniczacy rady nadzorczej połączonych firm, to bardzo znaczący, specjalny dzień w historii REHAU: „Jestem osobiście bardzo podekscytowany tym, gdzie jesteśmy i jakie możliwości otwiera przez nami ten projekt”.