Wraz z nadejściem jesieni dni stały się krótsze, temperatura na dworze znacząco spadła i rozpoczął się sezon grzewczy, który wiąże się ze zwiększeniem wydatków. Wszyscy chcemy odczuwać odpowiedni komfort termiczny, często jednak szczelnie zamknięte okna czy odkręcone do maksimum kaloryfery nie wystarczają i zamiast rosnącego ciepła w pomieszczeniach, rosną jedynie rachunki. Co zrobić, by płacić mniej i cieszyć się idealnym ciepłem w mieszkaniu?

 

20181009 CIQ 2

 

Warto pamiętać, że najkorzystniejsza dla człowieka temperatura w pomieszczeniu waha się od 18 do 22 stopni. Chcąc odpowiednio nagrzać swoje miejsce do życia, należy wziąć to pod uwagę, ponieważ optymalny poziom ciepła znacznie wpływa na nasz komfort. Przede wszystkim nie przegrzewajmy organizmu!

 

Odpowiednia wentylacja to podstawa
W pomieszczeniach często mamy do czynienia z zanieczyszczonym powietrzem. Są w nim pyłki, kurz, bakterie. Dodatkowo, gdy gotujemy lub suszymy pranie, wytwarza się wilgoć. Wietrzenie mieszkania jest zatem niezwykle istotne, należy jednak pamiętać by robić to z głową. Dużo lepsze efekty osiągniemy wietrząc krótko, ale intensywnie. Dlaczego? Nagrzane podłogi, ściany i meble nie utracą ciepła, a jednocześnie zadbamy o prawidłową cyrkulację powietrza.

 

20181009 CIQ cieple mieszkanie

 

Światło
W pogodny dzień należy poodsłaniać wszystkie rolety, firany oraz zasłony. Szyba wpuszcza światło do środka, nie wypuszczając go na zewnątrz. Odbijając się na różnych przedmiotach daje ciepło, za które nie płacimy.

 

Izolacja
Istotą ciepłego mieszkania jest jego odpowiednia izolacja. Kiedy jest ono jednak niepoprawnie zaizolowane, nie trzeba od razu burzyć ścian, co wiązałoby się z dodatkowymi kosztami i marnowaniem czasu. Są na to tańsze i rozsądniejsze sposoby. Na przykład skorzystanie ze specjalistycznych produktów, np. termointeligentnej farby CIQ. Tego typu produkty za sprawą systemu mikrosfer, czyli niewielkich, elastycznych, polimerowych cząstek, wewnątrz których znajduje się obojętny gaz, regulują temperaturę w mieszkaniu. Dzięki temu farba znakomicie odbija promieniowanie cieplne, co sprawia, że nasze ściany są ciepłe, a temperatura w mieszkaniu - wyższa.

 

20181009 CIQ Farba termointeligenta

 

Sztuczki z kaloryferem
Najczęściej kaloryfer umiejscowiony jest pod parapetem, niemalże dotykając ściany. Przez to część ciepła, zamiast trafiać do mieszkania, niepotrzebnie ogrzewa mur. Sposobem na rozwiązanie tego problemu jest umieszczenie za nim aluminiowej folii, która odbije ciepło lub pomalowanie ściany za grzejnikiem farbą odbijającą ciepło. Warto także pamiętać, by nie zasłaniać niczym kaloryfera, a także często czyścić go z kurzu, ponieważ brud w pewnym stopniu ogranicza równomierne rozchodzenie się ciepła.

 

Kuchenne ogrzewanie
Kuchnia to serce każdego mieszkania. Jest też jego najcieplejszym miejscem - codziennie przygotowujemy w niej posiłki, warto zatem wykorzystać wytworzone tam ciepło, by ogrzać sąsiadujące z nią pomieszczenia. Jak? Na przykład, kiedy korzystamy z piekarnika, zostawmy uchylone drzwiczki. Odda on trochę ciepła reszcie mieszkania.


Więcej: www.termointeligentna.pl

 

20181009 CIQ niskie rachunki

  • Logo - alu
  • Logo aw
  • Logo - fenzi
  • Logo - glass serwis
  • Logo - lisec
  • Logo - mc diam
  • Logo - polflam
  • Logo - saint gobain
  • Logo termo
  • Logo - swiss
  • Logo - guardian
  • Logo - forel
  • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.