Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 

Swiat Szkla Skyscraper 08-2020 final

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Okna dopasowane do domu
Data dodania: 21.11.18

20181111Sokolka Okna i Drzwi 5Wybierając okna powinniśmy dobrać je do konkretnego projektu. Kiedy wykonujemy je na zamówienie, możemy dowolnie kształtować ich wygląd. Dzięki temu będą harmonijnie komponować się z elewacją budynku oraz innymi elementami aranżacji wnętrz.

Wybierając okna powinniśmy dobrać je do konkretnego projektu. Kiedy wykonujemy je na zamówienie, możemy dowolnie kształtować ich wygląd. Dzięki temu będą harmonijnie komponować się z elewacją budynku oraz innymi elementami aranżacji wnętrz.

 

Niezależnie od tego, czy wybieramy okna do nowego domu, czy wymieniamy je przy okazji remontu, warto dopasować je do stylistyki budynku i pomieszczeń. W ten sposób uzyskamy spójną całość i zachowamy charakterystyczne dla danego stylu cechy. Innych okien będziemy potrzebować do nowoczesnego budynku, a innych do zabytkowej kamiennicy.

 

 

 20181111Sokolka Okna i Drzwi 1

 fot. Sokółka Okna i Drzwi

 

„W przypadku okien drewnianych, które wykonuje się wyłącznie na zamówienie, istnieje możliwość ich pełnej indywidualizacji. Profile dostępne są w różnorodnych wybarwieniach i stylistyce, a przeszkleniom można nadać rozmaite kształty i rozmiary. Gwarantuje to precyzyjne dostosowanie do konkretnego projektu. Dotyczy to zarówno nowo budowanych domów, jak również remontowanych budynków, w których istniejące uwarunkowania wyznaczają nam sposób wykonania okien” – mówi Daniel Kurek, Kierownik Produktu Inwido Polska / Sokółka Okna i Drzwi.

 

 

Pasujące do stylu domu

Odpowiednio dobrane okna podkreślają charakter domu. Mogą one być również efektownym elementem dekoracyjnym.

Z nowoczesnymi projektami doskonale współgrają okna o minimalistycznej stylistyce. Ich ramy mają proste linie o wyraźnie zarysowanych krawędziach oraz gładką powierzchnię, bez dodatkowych zdobień. Od zewnątrz profile mogą zostać osłonięte aluminiową nakładką.

 

Stanowi ona z jednej strony oryginalne wykończenie, a z drugiej zabezpiecza przed działaniem czynników zewnętrznych. Takie rozwiązanie zastosowano m.in. w oknach drewniano-aluminiowych z linii Puro, Elite92 Alu, Thermo80 Alu, Puro Passive oraz drzwiach tarasowych podnoszono-przesuwnych ThermoHS Alu marki Sokółka Okna i Drzwi.

 

20181111Sokolka Okna i Drzwi 2

  fot. Sokółka Okna i Drzwi

 

Do domów tradycyjnych, kamienic i budynków stylizowanych na dworki pasują okna o delikatnie zaokrąglonych profilach. Można w nich zastosować szyby bez podziałów lub ze szprosami. W tego typu projektach montuje się zazwyczaj okna drewniane, które umożliwiają jak najwierniejsze odzwierciedlenie klasycznej estetyki. Jednocześnie wykonywane obecnie modele posiadają wszystkie zalety nowoczesnej stolarki okiennej. Odpowiednia konstrukcja i zaawansowane rozwiązania technologiczne zapewniają wysoką termoizolacyjność i komfort użytkowania.

 

Na styl domu wpływa również kolor ram okiennych. Współczesne technologie produkcji pozwalają na wykonanie profili w dowolnej tonacji. Do nowoczesnych aranżacji chętnie wybierane są jednolite barwy. Do dyspozycji jest cała paleta kolorów RAL, składająca się aż z kilkuset odcieni.

 

20181111Sokolka Okna i Drzwi 3

  fot. Sokółka Okna i Drzwi

 

Popularnością cieszą się również okna w kolorach jasnego drewna, które rozjaśniają wnętrza i dodają im lekkości. W klasycznych projektach dominują ramy w kolorach średniego i ciemnego brązu. Drewno w takich wybarwieniach prezentuje się elegancko, a jednocześnie kreuje we wnętrzach ciepłą atmosferę.

 

 

W różnorodnych kształtach

Okna o nietypowej formie urozmaicają bryłę budynku i tworzą ciekawe efekty wizualne we wnętrzach. Spotyka się je zarówno w budynkach nowoczesnych, jak i klasycznych.

 

We współczesnych domach często zestawiane są przeszklenia o odmiennych kształtach. Szczególną popularnością cieszą się okna pasmowe, narożne, trójkątne, trapezowe oraz portfenetry. W tradycyjnym budownictwie niestandardowe przeszklenia stanowią zazwyczaj pojedyncze akcenty architektoniczne. Najczęściej bywają one okrągłe lub z elementami łuku.

 

20181111Sokolka Okna i Drzwi 4

 fot. Sokółka Okna i Drzwi

 


Przy tworzeniu oryginalnych przeszkleń doskonale sprawdza się drewno. Jest ono łatwe w obróbce, dzięki czemu pozwala na wykonanie ram nawet o bardzo wymyślnych kształtach. Drewniane profile są zarazem niezwykle stabilne i trwałe. Zapewnia to sprawne funkcjonowanie okien, niezależnie od układu i sposobu otwierania skrzydeł.

 

 

W dowolnym rozmiarze

Wyróżnikiem współczesnych budynków są wielkoformatowe przeszklenia. Zapewniają one lepsze doświetlenie i powiększają optycznie pomieszczenia. Obecnie istnieje możliwość zamówienia okien i drzwi tarasowych nawet w bardzo dużych rozmiarach. Mogą się one rozciągać od podłogi do sufitu, tworząc całe przeszklone ściany.

 

„Wykonanie wielkogabarytowych okien i drzwi tarasowych wymaga zastosowania bardzo wytrzymałych ram oraz wzmocnionych szyb. By konstrukcja była stabilna, profile muszą być odporne na działanie czynników zewnętrznych, m.in. zmian temperatury czy silne podmuchy wiatru.

 

20181111Sokolka Okna i Drzwi 5

  fot. Sokółka Okna i Drzwi

 

Bardzo dobrze sprawdza się w tym przypadku drewno. Obecnie ramy wykonuje się z trzech lub czterech warstw drewna z odpowiednio dobranym, naprzemiennym układem słojów. Dzięki temu są one bardzo stabilne. Dodatkowo w dużych oknach i drzwiach tarasowych montuje się pakiety szybowe wyposażone np. w szkło hartowane lub klejone” – mówi Marek Aniśko, Kierownik ds. Sprzedaży Krajowej Inwido Polska / Sokółka Okna i Drzwi.

 

***

Sokółka Okna i Drzwi jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek drewnianej stolarki okiennej i drzwiowej na polskim rynku. Wśród produktów znajdują się okna i drzwi tarasowe – drewniane oraz drewniano-aluminiowe. Najwyższej jakości, zaawansowane technologicznie wyroby dostępne są w Polsce i zagranicą. Eksportowane są do 19 krajów Europy, Ameryki Północnej i Australii, m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii, USA, Kanady, Włoch, Niemiec, Francji, Izraela, Rosji, Norwegii, Szwecji i Szwajcarii.

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik