Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Somfy z wyróżnieniem w konkursie Dobry Design 2019
Data dodania: 03.01.19

Już po raz ósmy architekci i projektanci wybrali najbardziej designerskie artykuły do wyposażenia wnętrz. W konkursie Dobry Design 2019 w kategorii nowoczesne technologie wyróżniono kamerę wewnętrzną Somfy.  W konkursie oceniane są najbardziej oryginalne rozwiązania, wyznaczające trendy wzornictwa, które wyróżniają się niebanalna formą i pełną skalą funkcjonalności.

 

20190101somfy 1

 

Somfy, jako producent innowacyjnej inteligentnej automatyki domowej w swoich produktach, łączy technologie z oryginalnym designem, by podkreślić indywidualny charakter każdego wnętrza. Jak mówi Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający Somfy Polska: „Przy wyposażaniu wnętrz dobieramy produkty jednocześnie funkcjonalne i estetyczne. Wyróżniona w konkursie Dobry Design kamera wewnętrzna doskonale reprezentuje nasze portfolio produktowe. To niewielkie urządzenie może funkcjonować samodzielnie lub w połączeniu z systemem Somfy Protect, by dać nam pełną kontrolę nad tym, co dzieje się w domu pod naszą nieobecność”.

 

20190101somfy 2

 


Wewnętrzna kamera Somfy jest urządzeniem typu „plug and play”. Można ją samodzielnie zainstalować i skonfigurować ze smartfonem za pomocą intuicyjnej aplikacji Somfy Protect. Pozwala w dowolnej chwili i z każdego miejsca na świecie sprawdzić, co dzieje się w domu. Kamera posiada wbudowany czujnik ruchu, który w momencie wykrycia zagrożenia uruchamia nagrywanie krótkiego filmu ze zdarzenia. Równolegle otrzymamy również powiadomienie w aplikacji na smartfonie.


Dzięki możliwości dopasowanie stref i czułości detekcji ruchu, kamerę wewnętrzną Somfy możemy tak skonfigurować, by nie reagowała np. na zwierzęta domowe. Dodatkowo automatyczna przesłona chroni naszą prywatność. Szerokokątny obiektyw kamery full HD 130°, gwarantuje wysokiej jakości monitoring w ciągu dnia, a dzięki noktowizji również nocą.


Kamera wewnętrzna to kolejne rozwiązanie Somfy, które zdobyło uznanie w oczach jury konkursu Dobry Design. W 2016 r. najlepszym produktem do wyposażenia wnętrz w kategorii nowoczesne technologie została flagowa centrala do sterowania urządzeniami domowymi – TaHoma® Premium.

 

20190101somfy 3


Forum Dobrego Designu to coroczne wydarzenie organizowane przez magazyn Dobrze Mieszkaj oraz portal dobrzemieszkaj.pl. Nagrody za najciekawsze produkty z zakresu wyposażenia i wystroju wnętrz przyznawane są w 12 kategoriach, a wyboru spośród ponad 200 zgłoszonych produktów, dokonuje 150-osobowe jury złożone z architektów i projektantów wnętrz. Gala wręczenia nagród dla najlepszych produktów odbyła się podczas VI Forum Dobrego Designu 6 grudnia w Centrum Praskim KONESER w Warszawie.

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik