Aktualne wydanie

2021 12 okladka1

Świat Szkła 12/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

  Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 BUDMA 22a

Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia
Data dodania: 10.01.19

Urządzanie własnego domu czy mieszkania to za każdym razem niesamowite wyzwanie, pełne zarówno radości, jak też wysiłku, który wkładamy w dobór wyposażenia. Szczególną uwagę przywiązujemy do tych elementów, które ze względów praktycznych i cenowych wymieniamy bardzo rzadko, a do których należą również drzwi.

 

Warto zatem pomyśleć o rozwiązaniach, które umożliwią nam stworzenie modnego wnętrza w naszym własnym stylu, a zarazem, gdy tego zapragniemy, pozwolą na dokonanie zmiany w prosty sposób, bez dużych nakładów finansowych. Rozwiązaniem tym może być niewidoczna ościeżnica Sara Pro oraz dedykowane jej drzwi Norma Decor od INVADO.

 

Minimalizm to podstawa
Niewidoczna ościeżnica Sara Pro sprawia, że drzwi stanowią jedną płaszczyznę ze ścianą. Dzięki temu rozwiązaniu, które staje się coraz popularniejsze w aranżacji wnętrz, pomieszczenie optycznie zyskuje na wielkości i lekkości.


Drzwi Norma Decor dedykowane niewidocznej ościeżnicy Sara Pro można malować na dowolnie wybrany kolor. Dzięki temu, nadając im barwę identyczną jak ściana, uzyskujemy jednolitą płaszczyznę, która stanowić będzie idealne tło aranżacyjne dla mebli czy dodatków.

 


20190104Sara pro niewidoczna oscieznica i drzwi Norma Decor 1
 Niewidoczna ościeżnica Sara pro i drzwi Norma Decor, Fot. Invado.

 


Odrobina szaleństwa

Gdy zapragniemy odmiany z nutką aranżacyjnego szaleństwa, możemy w bardzo prosty sposób zmienić naszą ścianę w małe dzieło sztuki. Pomogą nam w tym specjalne naklejki lub tapety, za sprawą których minimalistyczna ściana zamieni się w obraz, stanowiący kulminacyjny punkt aranżacyjny wnętrza. W wyborze tematyki owego „obrazu” ogranicza nas jedynie wyobraźnia.

 


Rośliny nie tylko w doniczkach
Jednym z aktualnych trendów w wyposażeniu wnętrz są motywy roślinne, które pojawiają się nie tylko na tkaninach, meblach czy dodatkach.
Przeskalowane roślinne wzory umieszczone na ścianach odmienią wnętrze, tworząc w ten sposób przewodni motyw całej aranżacji. Dzięki nim pomieszczenia zyskają na wyrazistości i dodatkowo doskonale wpłyną na samopoczucie domowników.

 

20190104Sara pro niewidoczna oscieznica i drzwi Norma Decor 2Niewidoczna ościeżnica Sara pro i drzwi Norma Decor. Fot. Invado.

 


Słowa mają moc
Wielbicielom typografii polecamy zabawę liternictwem i mocnymi kontrastami.  Tapety bądź naklejki z literami, wyrazami lub całymi zdaniami nadadzą przestrzeni indywidualizmu, wyrażając jednocześnie osobowość domowników. Napisy, cytaty mogą przybierać różną formę i zajmować różną powierzchnię – od tapety na całej ścianie po naklejkę, którą umieścimy w wybranym przez siebie miejscu. Typografia na ścianach to rozwiązanie, które nada wnętrzu wyrazistego rysu. 

 

20190104Sara pro niewidoczna oscieznica i drzwi Norma Decor 3Niewidoczna ościeżnica Sara Pro i drzwi Norma Decor, Fot. Invado.