Aktualne wydanie

2020 02 okladka gif

Świat Szkła 02/2020

(wydanie polsko-angielskie)

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

  

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

20200131a-SWIAT-SZKLA-HALIO-750x100-V3-PL

 konferencja 2020

wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019

 LiSEC SS Konfig 480x120

  

eurasia glass 480x100

 

 konferencja ICG 1c

Polskie szkło coraz mocniejsze
Data dodania: 12.12.08

     Kolejną edycję najbardziej prestiżowych spotkań światowej branży szklarskiej mamy już za sobą. W czasie targów Glasstec 2008 (21-24.10.2008) można było zobaczyć jak zwykle wiele nowości materiałowych i technologicznych.

O niektórych z nich piszemy dalej w relacji „Szkło w ofensywie”. Oprócz nowinek zwróciła naszą uwagę i ucieszyła obecność polskich wystawców, która w każdej kolejnej edycji jest coraz większa.

    DIAMENT, Inowrocław, oferta: produkcja narzędzi diamentowych do obróbki szkła, ceramiki, kamienia, betonu i asfaltu, regeneracja i projektowanie narzędzi.

    EPO, Warszawa, oferta: nowa technologia laminowania szkła, produkcja dekoracyjnych szyb bezpiecznych i antywłamaniowych

    Firma CZYLOK Franciszek Czylok, Jastrzębie Zdrój, oferta: piece: do gięcia, fusingu, hartowania i odprężania szkła w standardowych jak i najnowszych rozwiązaniach oraz urządzenia i piece laboratoryjne

     KADMAR, Jaworzno, oferta: produkcja wysokiej jakości mas uszczelniających do wytwarzania szyb zespolonych (tiokol, poliuretan, hot-melt, butyl) oraz budowlanych mas dylatacyjnych.

    KAPILAR, Aleksandrów Łódzki, oferta: produkcja szerokiej gamy wyrobów z rurek szklanych tj.: neony, termometry, rurki do domowej produkcji wina, szkło AGD, szkło laboratoryjne, szkło dekoracyjne, rury i pręty szklane oraz naprawa szkła.

    MELKA ZRB – Ślusarstwo Zbigniew Melka, Żory, oferta: kompleksowe usługi ślusarskie. Specjalizacja w produkcji pełnego wyposażenia warsztatowego dla producentów okien i szyb zespolonych, hurtowni szkła oraz wyposażenia magazynowego dla wielu firm o podobnym zakresie działalności.

    METAL UNION, Częstochowa, oferta: produkcja cienkościennych profili z taśm stalowych o grubości 0,15 - 0,6 mm i szerokości 30-300 mm, w tym m.in.: .profile precyzyjne spawane laserowo - ramki dystansowe do szyb zespolonych, profile precyzyjne dla przemysłu AGD, profile do szaf z drzwiami przesuwanymi, profile do rolet okiennych, profile do karniszy oraz wyroby z drutu.

     TECHGLASS, Kraków, oferta: dostawa produktów i usług dla przemysłu szklarskiego. Wykonywanie obiektów takich jak: piece szklarskie, zasilacze, zestawiarnie, oraz wszystkie związane z nimi usługi.

    ROPCZYCE Zakłady Magnezytowe, Ropczyce, oferta: ceramiczne materiały ogniotrwałe i elementów wyłożeń pieców i urządzeń cieplnych pracujących w wysokich temperaturach, dla firm następującej działalności: ceramiczne materiały ogniotrwałe i elementów wyłożeń pieców i urządzeń cieplnych pracujących w wysokich temperaturach, dla firm z następujących przemysłów: szklarski, cementowy, wapienniczy, odlewniczy, metali nieżelaznych, hutnictwo żelaza i stali

     ECO IN, Warszawa, oferta: dostawa: dla branży szyb zespolonych: masy uszczelniające, adsorbent wilgoci, szprosy międzyszybowe, profile dystansowe, inna komponenty, maszyny i urządzenia: do obróbki szprosów, do nakładania mas uszczelniających, do napełniania szyb gazami, do badania zawartości gazu, serwis urządzeń.

K.Z.