Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 

Swiat Szkla Skyscraper 08-2020 final

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Bezpieczne okucie Roto z funkcją TiltSafe RC2 nagrodzone tytułem IRBS
Data dodania: 14.03.19

Okucie do okien antywłamaniowych Roto TiltSafe RC2 zostało wyróżnione tytułem Innowacyjne Rozwiązanie Branży Stolarki 2019. Unikatowe rozwiązanie zabezpiecza uchylone okno przed wyważeniem, zgodnie z wymaganiami klasy RC2.

 

20190233roto Okucie do okien antywłamaniowych Roto TiltSafe RC2b


Okucie rozwierno-uchylne Roto TiltSafe RC2 zostało laureatem IV edycji programu Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki IRBS, którego finał miał miejsce w 21 lutego 2019 r. na Zamku w Gniewie. Rozwiązanie łączy zalety wysokiej szczelności nowoczesnej stolarki z możliwością skutecznego wietrzenia domu w sposób bezpieczny, potwierdzony certyfikatem w klasie RC2.

 

Okno z funkcją TiltSafe można pozostawić uchylone na szerokość 65 mm, zapewniając odczuwalny dopływ tlenu, bez obaw o bezpieczeństwo dobytku i domowników. Zabezpieczony przed wyważeniem uchył pozwala na efektywną cyrkulację powietrza, zapobiegając gromadzeniu się wilgoci, usuwając zapach i szkodliwe dla zdrowia zanieczyszczenia, takie jak kurz, dwutlenek węgla czy grzyb.

 

20190233roto Okucie do okien antywlamaniowych Roto TiltSafe RC2a

 


Okno z funkcją TiltSafe RC2 sprawdza się w sypialniach, salonach, gabinetach i innych pomieszczeniach na niskich kondygnacjach, gdzie ochrona antywłamaniowa jest szczególnie pożądana. W konstrukcji okucia wykorzystano trzy stalowe zaczepy antywyważeniowe, które w połączeniu z antywyważeniową rolką ryglującą i klamką zamykaną na klucz skuteczne stawią opór nieproszonym gościom. Dzięki temu, okno jest w pełni zabezpieczone przed wyłamaniem i odporne na użycie narzędzi, takich jak klin, wkrętak i młotek – zgodnie z normą DIN EN 1627 – 1630. Funkcję TiltSafe RC2 stosować można z systemem okuć Roto NT, jak i nowym wprowadzanym na rynek systemem Roto NX.

 

20190233roto Okucie do okien antywlamaniowych Roto TiltSafe RC2


– Otrzymany tytuł IRBS jest dla nas szczególnym wyróżnieniem. Okucie TiltSafe RC2 odzwierciedla kluczowe założenie działalności Roto, jakim jest konstruowanie niezawodnych produktów z myślą o korzyściach klientów – mówi Rafał Osiński, dyrektor sprzedaży Roto Frank Polska północna, odbierający nagrodę. – Funkcja bezpiecznego wietrzenia to innowacja o dużym potencjale rynkowym, odpowiadająca na potrzeby producentów i użytkowników, którzy chcą zapewnić sobie i najbliższym maksimum bezpieczeństwa, mieszkając w zdrowych i komfortowych domach.


Ideą programu IRBS jest wybór i upowszechnianie innowacyjnych, wyjątkowych i przyszłościowych rozwiązań w branży stolarki budowlanej, dostępnych na terenie Unii Europejskiej. Kapituła, składająca się z przedstawicieli ośrodków naukowo-badawczych, firm doradczych, mediów, architektów oraz niezależnych ekspertów stolarki wyróżnia najlepsze, innowacyjne rozwiązania i produkty, które stanowią ważny element produkcji światowej jakości okien, drzwi, bram, szyb, fasad i wychodzą na przeciw zmieniającym się wymaganiom rynku.
Rozstrzygnięcie tegorocznej edycji programu IRBS i wręczenie nagród miało miejsce podczas uroczystej gali XXIV Konwentu Stolarki na Zamku w Gniewie.

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik