Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 07 okladka1

Świat Szkła 07-08/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

 

480x100

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

W dniach 2-5 kwietnia stoisko Gimav na międzynarodowych targach przemysłu szklarskiego w Moskwie
Data dodania: 18.03.19

Wydarzenie, które odbywa się na terenach targowych w Moskwie, osiągnęło 21. rocznicę i jest największą imprezą targową w zakresie produkcji, przetwarzania i wykańczania szkła w Rosji i Europie Wschodniej.

 

Wydarzenie w 2018 r. obejmowało 11 500 m², miało 396 wystawców z 24 krajów i przyciągnęło 7500 odwiedzających z 49 różnych krajów.

 

20190244Gimav-mirstekla

 

Firmy biorące udział w Mir Stekla 2019 w ramach stoiska grupowego zorganizowanego przez Gimav przy wsparciu włoskiej Agencji Handlu (ITA) zajmą powierzchnię 144 m2 i zaprezentują na coraz bardziej obiecującym rynku sprzedaży najnowsze rozwiązania high-tech do stosowania w firmach przemysłu szklarskiego.

 


Po opóźnieniu z powodu napięć geopolitycznych rynek rosyjski wykazał oznaki ożywienia, a perspektywy na przyszłość są optymistyczne.

 

We wcześniejszych latach była widoczna spadkowa tendencja dla włoskiego eksportu, ale ostatnio odzyskano 50% tego spadku, a wartości sprzedaży znowu zaczęły wzrastać.

 

Rosja zajęła 13 miejsce na liście rynków eksportowych włoskich maszyn i produktów w 2017 r., z udziałem w rynku na poziomie 2,95%.


Lepszy wynik odnotowano w przypadku szkła opakowaniowego, gdzie Włochy uplasowały się na 9 miejscu na liście eksportowej z udziałem 4,2%.

 

Historyczne preferencje i dobra opinia lokalnego rynku na temat włoskich maszyn w połączeniu z rosnącym popytem na szkło ze strony rosyjskiego przemysłu spożywczego, budowlanego, meblarskiego i motoryzacyjnego z pewnością zapewnią nowe i ekscytujące możliwości dla włoskich maszyn do produkcji i przetwarzania szkła.

 

 

 

Firmy stowarzyszone w GIMAV na targach Mir Stekla 2019
Interaktywna mapa wszystkich członków GIMAV uczestniczących w Mir Stekla 2019 jest na stronie http://www.gimav.it/Fairs/MirStekla2019/

 


Adi (paw. Forum stoisko FC112)
ADI srl, światowy lider w produkcji narzędzi diamentowych, ma trzy zakłady produkcyjne w Thiene (VI) i jest dumny że 100% swoich produktów produkuje we Włoszech.

 

Jego narzędzia diamentowe do maszyn z pionową i poziomą obróbka szkła mają najniższy koszt cyklu życia na rynku.

 

Większa trwałość, krótsze czasy przestoju maszyn, niższe wskaźniki złomowania i wyższe prędkości robocze czynią je niezwykle konkurencyjnymi.

 


Forel (paw. Forum stoisko FC082)
Forel, włoski producent maszyn do obróbki szkła płaskiego i produkcji szyb zespolonych, będzie na Mir Stekla w paw. F, hala C, stoisko 82. Linia produktów obejmuje pionowe maszyny do cięcia szkła laminowanego, szlifierki krawędziowe, systemy sortowania, linie do laminowania i maszyny do produkcji szyb zespolonych.

 

Forel został założony w 1976 r., ma trzy zakłady we Włoszech i eksportuje do ponad 60 krajów na całym świecie. W Rosji ma własny oddział sprzedaży, Forel Rosja z siedzibą w Moskwie.

 


Glass Service (paw. Forum stoisko FC084)
Glass Service Srl przedstawi na targach Mir Stekla szereg ważnych projektów, w tym projekt realizowany w Afryce pod klucz w zakresie produkcji opakowań szklanych oraz kilka systemów już zainstalowanych w europejskich i amerykańskich zakładach wiodących na świecie producentów opakowań szklanych.

 

Firma dostarczyła również piece do szkła borokrzemianowego używanego do produkcji opakowań farmaceutycznych klasy 1 hydrolitycznej i otrzymała wiele nowych zamówień na rynku pieców rekuperacyjnych i regeneracyjnych.

 

Glass Service Srl z niecierpliwością oczekuje na zaprezentowanie gościom aktualnych i przyszłych projektów.

 


Italcarrelli (paw. Forum stoisko FC116)
Italcarrelli jest światowym liderem w projektowaniu i budowie specjalnych maszyn i rozwiązań do transportu i magazynowania materiałów.

 

Bogata wiedza zdobyta dzięki wieloletniemu doświadczeniu w tej dziedzinie oraz inwestycjom w badania i rozwój innowacyjnych rozwiązań dla rynku szkła pozwoliła firmie stać się dostawcą dla wiodących producentów na całym świecie.

 

Produkuje platformy, urządzenia ładujące, wielokierunkowe transportery z ładowarek bocznych, specjalne urządzenia do obsługi szkła oraz maszyny do załadunku / rozładunku szkła opakowaniowego z kontenerów.

 


Mappi (paw. Forum stoisko FC114)
Od 1993 r. Mappi International projektuje i produkuje wysokiej jakości systemy pieców do hartowania szkła dla przemysłu szklarskiego.

 

Na targach Mir Stekla 2019 Mappi zaprezentuje ATS 4.0 i Fox, dwa niezwykle energooszczędne piece do hartowania szkła.

 

Oba maksymalizują produkcję, zmniejszają zużycie energii nawet o 20%, a także zapewniają ogromne oszczędności dzięki uproszczonemu cyklowi rozruchu – pozwala on aby produkcja mogła rozpocząć się zaledwie godzinę po aktywacji pieca.

 

Wreszcie, nowa usługa Tab Service zapewnia całodobową pomoc techniczną online na całym świecie.

 


Olivotto (paw. Forum stoisko FC086)
Firma rozwija, konstruuje i oferuje maszyny i usługi dla rynku szkła opakowaniowego. Należą do nich systemy: O.90 Press and Blow, Blow-Blow glass blower, High-Tech Presses, High-Speed Spinning machines, Stemware Stretching/Burn-off and Welding Stretching oraz linie do produkcji cegieł szklanych i izolatorów szklanych oraz duże linie do produkcji opakowań szklanych.

 

Do najnowszych produktów należy kompletna linia do produkcji wełny szklanej oraz zautomatyzowany system produkcji opakowań szklanych.

 

Firma specjalizuje się również w dziedzinie opakowań farmaceutycznych dzięki liniom produkcyjnym rur szklanych.

 


Pneumofore (pav. Forum stand FC119)
Pneumofore, wiodący światowy dostawca systemów do wytwarzania próżni i sprężonego powietrza, zaprezentuje swoje najnowsze innowacje i produkty zaprojektowane specjalnie dla przemysłu szklarskiego: chłodzone powietrzem pompy próżniowe z serii UV, które odpowiadają specyficznym wymaganiom maszyn IS oraz serię maszyn - sprężarek do powietrza o mocy do 310 kW i ciśnieniach od 2,5 do 10 bar (g).

 

Firma projektuje i produkuje maszyny łopatkowe i oferuje usługi dla hut szkła, oferując maszyny które mogą zapewnić niezawodność i trwałość przez dziesięciolecia, maksymalizować oszczędność energii i niskie koszty eksploatacji.

 


R.C.N. Solutions (paw. Forum stoisko FC110)
Maszyny od R.C.N. Solutions zapewniają większą wydajność, oszczędności, łatwość obsługi i wszechstronność działania.

 

Trzy rodzaje maszyn są przeznaczone do pracy jako samodzielne jednostki lub współpracują ze sobą na linii produkcyjnej w celu wykonania wszystkich procesów gięcia, hartowania chemicznego i laminowania w jednym zakładzie.

 

Piec do gięcia szkła ma kilka niezależnych stref grzewczych i zróżnicowany system dystrybucji ciepła w komorze gięcia. Wszystkie standardowe modele są konfigurowalne.

 

Piece do laminowania są wyposażone w specjalny system obsługi szkła i innowacyjny system ogrzewania „Hybrid Pro4” zapewniający oszczędność energii do 75%.

 

Systemy chemicznego hartowania zapewniają wytwarzanie szkła bez zniekształceń optycznych powierzchni.

 

Maszyny zapewniają moce produkcyjne na dużą skalę, są też wyposażone w zdalne sterowanie.

 


Vitrum (paw. Forum stoisko FC080)
Pracownicy targów szklarskich Vitrum w Mediolanie będą gotowi pomóc odwiedzającym w zrozumieniu wielu zalet uczestnictwa w Vitrum 2019, które odbędą się w dniach 1-4 października 2019 w Fiera Milano Rho.

 

Wiele możliwości jest obecnie dostępnych, aby pomóc wystawcom zoptymalizować ich inwestycje i uzyskać możliwie największą korzyść, uczestnicząc w tym wydarzeniu.

 

Niektóre innowacje opracowane w tym nowym wydaniu obejmują 12 tematów wiodących Vitrum Specialized, które zapewnią jeszcze jeszcze bardziej owocną wizytę oraz dostęp do nowych indywidualnie dedykowanych ofert i obszarów spotkań Deals and Dealers.

 

Zaledwie kilka miesięcy po rozpoczęciu sprzedaży stoisk edycja 2019 zapowiada się na większą niż kiedykolwiek wcześniej, a liczba wystawców międzynarodowych jest coraz większa.

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik