Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 12 okladka1

Świat Szkła 12/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

  Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 BUDMA 22a

Rozwiązanie sieciowe Bosch dla Kunsthalle Mannheim. Dyskretna ochrona dzieł sztuki i odwiedzających
Data dodania: 27.03.19

Kunsthalle Mannheim to niemieckie muzeum sztuki mogące pochwalić się pokaźną kolekcją bezcennych dzieł sztuki. Niezawodna technologia wchodząca w skład rozwiązania sieciowego firmy Bosch zapewnia wszechstronną ochronę ekspozycji i powierzchni magazynowej zajmujących w sumie 3 600 metrów kwadratowych. Szczególny nacisk położono na aspekt optymalnej ochrony osób i mienia bez ingerowania w sposób kontaktu odwiedzających z dziełami sztuki.

 

 20190303bosch ST02a-03.19

 Estetyczna integracja najnowocześniejszej technologii
Od czasu otwarcia w 1909 roku, Kunsthalle Mannheim zyskała na świecie reputację wyjątkowego miejsca spotkań ze sztuką nowoczesną. W skład kompleksu wchodzi budynek w stylu secesyjnym, wzniesiony w 1907 roku, podziemne magazyny, budynek główny i nowszy Hector Building, którego budowę ukończono w 2018 roku. Otwarcie Hector Building zbiegło się w czasie z debiutem instalacji oraz integracji specjalnie zaprojektowanego systemu zabezpieczeń w wykonaniu ekspertów firmy Bosch.

 

Elementy systemu są zintegrowane w sposób niemal niewidoczny z poszczególnymi częściami ekspozycji. Modułowy system alarmowy UGM 2040 oraz około 260 najnowocześniejszych kamer monitoruje wnętrza Kunsthalle Mannheim oraz teren zewnętrzny. Kompleksową ochronę przeciwpożarową zapewnia system sygnalizacji pożaru obejmujący 700 punktów wykrywania pożaru. Na wypadek ewakuacji odwiedzających i personelu zamontowano 330 głośników. Wszystkie elementy zabezpieczeń znajdują się pod kontrolą systemu BIS (Building Integration System) firmy Bosch.]

 

Modułowość systemu alarmowego UGM 2040 umożliwia szybkie i ekonomiczne wdrażanie modyfikacji i rozszerzeń. Wykwalifikowani serwisanci Bosch regularnie serwisują system i wykonują niezbędne naprawy, zapewniając niezawodne działanie i niskie koszty utrzymania systemu.użytkowników. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas”.

Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 440 spółek zależnych i regionalnych w 60 krajach świata. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż i produkcję niemal we wszystkich krajach świata. Podstawą przyszłego wzrostu przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Bosch zatrudnia 64 500 pracowników w działach badań i rozwoju w 125 ośrodkach R&D na całym świecie. 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik