Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 07 okladka

Świat Szkła 07-08/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Świąteczne porządki – czas start. W jaki sposób zamienić obowiązek w przyjemność
Data dodania: 18.04.19

Czas okołowielkanocny dla wielu z nas oznacza gruntowne porządki, a w szczególności konieczność umycia okien. Gdy wiosenne słońce przebija się do wnętrza naszych domów demaskuje zabrudzenia, które zagromadziły się w okresie zimowym. Rozlewająca się woda, mokre ręczniki, kilka środków do czyszczenia – wszystko to sprawia, że mycie okien staje się jedną z najbardziej uciążliwych prac domowych. Jak przełamać tę przykrą rutynę?

 

 

20190444GlassVAC 04.19 zdj1



Po pierwsze – unikaj słonecznej pogody
Przede wszystkim warto zaplanować sobie mycie okien w pochmurny dzień.
Dlaczego? W ciepłe i słoneczne dni woda wysycha szybciej pozostawiając trudne do usunięcia zabrudzenia i konieczne jest czasochłonne polerowanie powierzchni co nie zawsze przynosi pozytywny skutek. Warto jednak pamiętać, że bardzo zimny dzień również może nam pokrzyżować plany. Szyby będą parować, przez co mycie stanie się mniej efektywne, a na szybach pojawią się smugi. Dlatego też, planując mycie okien dobrze jest sprawdzić prognozy pogody. Optymalna temperatura mieści się w przedziale 10-20 stopni Celsjusza.

 

20190444GlassVAC 04.19 zdj2

 


Po drugie – bądź sprytny!
Oczywiście możesz umyć okna używając wiadra z wodą, ściereczek, ręczników papierowych, kilku środków do mycia oraz ściągaczki, ale warto ułatwić sobie zadanie i sięgnąć po bardziej kompleksowe rozwiązanie. Takim rozwiązaniem może być akumulatorowa myjka do okien. Dzięki niej nie dość, że szybko umyjesz okna, to jeszcze unikniesz konieczności porządkowania przestrzeni wokół nich.

 


Innowacyjna myjka GlassVac wykorzystuje technologię wycieraczek samochodowych Bosch. Gumowa krawędź myjki pokryta jest innowacyjną powłoką polimerową Power Protection Plus, która dotychczas była stosowana wyłącznie w wycieraczkach produkowanych przez firmę Bosch na rynek motoryzacyjny. To zapewnia idealny rezultat pracy także podczas mycia szyb w domu. Smugi oraz nieprzyjemne dźwięki podczas pracy to już przeszłość. Nowa myjka jest bardzo wytrzymała i wyróżnia się dłuższą żywotnością. GlassVac jest również wyjątkowo poręczna: jej wysokość to zaledwie 20 cm, jest więc o ok. 30% mniejsza od porównywalnych modeli konkurencji i precyzyjnie czyści także przestrzenie tuż przy krawędzi. W razie potrzeby myjka pomoże też zebrać rozlany w domu płyn.

 

20190444GlassVAC 04.19 zdj3

 


Ponadto Myjka GlassVac jest gotowa do użycia w każdej chwili. Wystarczy do butelki ze spryskiwaczem wlać środek myjący z wodą i nanieść go na szybę. Do mycia można użyć wszystkich dostępnych w handlu środków myjących. Dysza spryskiwacza jest regulowana, dzięki czemu można lepiej dopasować sposób natrysku do wielkości mytej powierzchni. Uporczywe zabrudzenia można natomiast usunąć ściereczką z mikrowłókna założoną na myjkę, którą po użyciu wystarczy zdjąć i wyprać. Pojemnik ze spryskiwaczem dobrze leży w dłoni, można ją także wygodnie postawić na szerokiej podstawie.

 


Akumulatorową myjkę do okien Bosch wyposażono także w zintegrowaną diodę LED, wskazująca stan naładowania akumulatora oraz ładowarkę micro USB, która umożliwia szybkie ładowanie GlassVac. Większy komfort pracy, np. podczas korzystania z drabiny, zapewnia również pasek, na którym można zawiesić myjkę na ręce.

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik