Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 07 okladka

Świat Szkła 07-08/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Grupa OKNOPLAST z technologiczną nagrodą "Lider 2018"
Data dodania: 28.04.19

W kwietniu br. zostały wręczone nagrody dla firm, które w minionym roku dokonały najlepszych wdrożeń w obszarze nowych technologii. Srebrną statuetkę „Lider 2018” otrzymała także Grupa OKNOPLAST. Jury konkursu doceniło innowacyjny system Voice OKNOPLAST, który pozwala na sterowanie stolarką otworową za pomocą głosu. To jedyna nagroda dla tej branży.

 

20190426oknop

 

„Lider 2018” to już XVII edycja konkursu, w ramach którego wybrano instytucje oraz firmy, które w 2018 r. wprowadziły na rynek ciekawe rozwiązania technologiczne w trzech branżach – bankowość, ubezpieczenia i inne usługi finansowe oraz przemysł 4.0. Dodatkowo w kategorii „Hit Roku 2019” wskazano innowację technologiczną, która będzie intensywnie wdrażana w bieżącym roku. Jury konkursu odznaczyło Grupę OKNOPLAST w kategorii Przemysł 4.0, przyznając jej srebrną statuetkę.

 

 

Jesteśmy niezmiernie dumni, że w tak prestiżowym konkursie doceniono Voice OKNOPLAST – mówił Mike Żyrek, Dyrektor Działu Badań i Rozwoju w Grupie OKNOPLAST. – W ostatnich latach postęp technologiczny przyczynił się do powstawania inteligentnych i innowacyjnych rozwiązań ułatwiających codzienne funkcjonowanie w naszych domach. Voice OKNOPLAST jest odpowiedzią na ten trend. Wprowadziliśmy na rynek całkowicie nowy produkt, dzięki któremu możemy sterować oknami, drzwiami czy roletami za pomocą głosu.

 

20190426oknop1

 

Sezamie otwórz się, czyli Smart Voice by OKNOPLAST

Zarządzanie systemem Voice nie jest wymagające. Wystarczy odpowiednia aplikacja oraz skonfigurowana centrala systemu. Następny krok to wypowiedzenie konkretnej komendy głosowej – centrala przekaże ją dalej, aż finalnie impuls dotrze do specjalnie zamontowanego napędu, który przykładowo otwiera okno. Voice OKNOPLAST można zastosować w oknach, drzwiach zewnętrznych, roletach czy drzwiach tarasowych.

 

Voice OKNOPLAST to pierwszy taki produkt na świecie – komentuje Mike Żyrek. – Co bardzo istotne, rozwiązania głosowe są wygodne, bezpieczne i poprawiają komfort codziennego funkcjonowania. Dodatkową zaletą jest także fakt, że w przyszłości warianty będzie można rozszerzać o kolejne elementy inteligentnego domu.

 

Nagrody w konkursie „Lider 2018” wręczono 24 kwietnia podczas uroczystej Gali Technobiznesu w Warszawie. W wydarzeniu wzięli udział liczni reprezentanci największych firm technologicznych oraz IT w Polsce, jak również przedstawiciele ministerstw związanych z rozwojem technologii cyfrowej.

OKNOPLAST

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik