Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 06 okladka1

Świat Szkła 06/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Przykładowe wydanie

Świat Szkła 3/2021

2021 03 okladka1

(do pobrania) 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

baner klej do luster 7 7 2021

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
   
Działania Roto Okucia Budowlane wyróżnione w raporcie FOB
Data dodania: 29.04.19

Dwa projekty realizowane przez Roto Okucia Budowlane wyróżniono w najnowszym raporcie „Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki 2018”. Kampania na rzecz bezpieczeństwa oraz działania wspierające rozwój zawodowy młodzieży zostały uznane za wzorcowe przykłady działań społecznie odpowiedzialnych.

 

20190447roto Pokaz i szkolenie bezpiecznych rozwiązań Roto TiltSafe

 

Forum Odpowiedzialnego Biznesu (FOB) opublikowało 17. edycję raportu „Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki” prezentującego działania firm na rzecz pracowników, lokalnej społeczności czy środowiska naturalnego, w ramach Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (ang. CSR). W publikacji wyróżniono dwa projekty realizowane przez Roto Okucia Budowlane w ubiegłym roku. Program edukacyjny „Bezpiecznie z Roto” i działania na rzecz szkół zawodowych „Dobry Start z Roto”, zostały wymienione jako wzorcowe przykłady działań społecznie odpowiedzialnych.

 


Z myślą o bezpieczeństwie
Raport „Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki 2018” przedstawia projekty realizowane w minionym roku, pogrupowane zgodnie z obszarami normy ISO 26000: ład organizacyjny, prawa człowieka, środowisko naturalne, zagadnienia konsumenckie, zaangażowanie i rozwój społeczności lokalnej oraz uczciwe praktyki operacyjne. W ostatniej z nich wyróżniony został projekt edukacyjny „Bezpiecznie z Roto”.

 

Celem programu jest podnoszenie świadomości na temat nowoczesnych rozwiązań przyczyniających się do poprawy bezpieczeństwa w domach i mieszkaniach. W  2018 roku firma Roto przeprowadziła ponad 40 szkoleń i liczne prezentacje rozwiązań podczas międzynarodowych konferencji i spotkań branżowych. – Program „Bezpiecznie z Roto” popularyzuje inteligentne rozwiązania i okucia wśród użytkowników okien – mówi Barbara Ahlers, prezes Roto Frank Okucia Budowlane. –

 

Zależy nam na zwiększaniu świadomości społeczeństwa na temat korzyści przebywania w budynkach bezpiecznych i funkcjonalnych. Rola okien jest w tym procesie kluczowa: otwarte zapewniają dobry klimat, a zamknięte zabezpieczają, uniemożliwiając sforsowanie przez złodzieja.

 

20190447roto RaportForumOdpowiedzialnegoBiznesu2018 okładka

 


Praktyczna wiedza dla młodzieży
W raporcie 2018 eksperci FOB wyróżnili również program „Dobry Start z Roto” realizowany w obszarze: zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej. Projekt obejmuje działania kierowane do uczniów szkół średnich i wyższych, łączące naukę z praktyką w zakresie zarządzania i rozwoju technologii branży budowlanej.

 

Program realizowany m.in. w ramach kampanii „Dobry Montaż” obejmował: tworzenie klas patronackich, współtworzenie podręcznika, wyposażenie szkół w materiały merytoryczne, narzędzia i elementy okuć do pracowni czy szkolenia. – Polska jest liderem w eksporcie stolarki, sektor produkcji okien i drzwi bardzo dynamicznie rozwija się w Polsce i Europie. Postęp technologiczny, nowe trendy wymagają nieustannego podnoszenia wiedzy, a przede wszystkim dostępu do praktycznych rozwiązań.

 

Dla młodych osób, planujących swoją ścieżkę kariery, wybór tej branży otwiera bardzo dobre perspektywy – dodaje Barbara Ahlers. – Program „Dobry start z Roto” odpowiada na potrzeby uczniów i studentów, a zarazem zwiększa szanse firm na pozyskanie wykwalifikowanej kadry w przyszłości.
Do tegorocznej edycji 17. edycji Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” zgłoszono łącznie 1549 działań, z czego 826 stanowiły nowe projekty, a 723 kontynuowane praktyki wieloletnie. Autorzy raportu odnotowali wzrost firm z sektora małych i średnich. Oficjalna premiera publikacji miała miejsce 28 marca 2019 roku.

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik