Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 07 okladka

Świat Szkła 07-08/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Remont lub koniec budowy latem? Dzięki promocji OKNOPLAST możesz wyjść na tym bardzo korzystnie
Data dodania: 08.07.19

Miesiące letnie to tradycyjny czas urlopu i odpoczynku dla wielu Polaków, w trakcie którego decydują się oni albo na wyjazdy wypoczynkowe, albo na przeprowadzenie remontu czy kończenie budowy.

 

Jak podaje Fixly w swoim raporcie analizującym rynek remontowy w 2018 roku 1, to właśnie w okresie wiosenno-wakacyjnym najczęściej decydujemy się na odświeżenie wnętrza. Podczas gdy koszty wykończenia czy remontu czterech kątów wciąż rosną, korzystną propozycję zdecydowała się stworzyć dla swoich klientów Grupa OKNOPLAST.

 

20190705oknoplast

 

Wakacje to doskonała okazja do domykania budowy czy wprowadzenia nowego stylu i aranżacji w domu. A to właśnie ten drugi element – jak wskazują dane zebrane przez Homebook w badaniu dotyczącym remontów w analogicznym okresie do informacji zgromadzonych przez FIxly – stał się dla Polaków bardzo ważny.

 

Na wymianę mebli zdecydowało się aż 63 proc. respondentów, wprowadzając do domu unikalny design. Często zapomnianym elementem, który również może wymagać wymiany, jest stolarka okienna i drzwiowa. Warto zwrócić na nią uwagę, szczególnie teraz, gdy znana z dopracowanych wizualnie, innowacyjnych rozwiązań Grupa OKNOPLAST przez cały lipiec proponuje zainteresowanym osobom promocję na wybrane okna, rolety i drzwi.

 

 

W jaki sposób sprawdzić, czy okna nadają się do wymiany?

Podobnie jak książek zwykło się zgodnie z przysłowiem nie oceniać po okładce, tak samo powinniśmy postępowa z oknami. Ich wygląd wcale nie musi bowiem świadczyć o ich kondycji. Nierzadko zdarza się więc, że choć stolarka wciąż nieźle się prezentuje, już dawno straciła swoje właściwości izolacyjne czy funkcjonalne. Aby stwierdzić, czy nasze okna osiągnęły kres eksploatacji, trzeba zatem przeanalizować ich szczelność i wytrzymałość.

 

W tym celu warto wykonać prosty test i umieścić zwykłą kartkę pomiędzy ościeżnicą a skrzydłem, a następnie zamknąć okno. Jeżeli po wykonaniu tej czynności wysunięcie kartki nie będzie stanowić problemu, oznacza to, że okna nie zapewniają należytej szczelności.

 

Nie bez znaczenia pozostają również stale zaostrzające się wymogi dotyczące właściwości termoizolacyjnych stolarki. Wyroby sprzed kilkunastu lat nie muszą gwarantować dobrej ochrony przed zimnem, a to przekłada się na wyższe rachunki.

 

20190705oknoplast1

 

Równie ważnym czynnikiem pozostaje funkcjonalność okien. Stare modele niejednokrotnie przepuszczają mniej światła do pomieszczeń niż te nowoczesne. Warto więc zainteresować się produktami o szczególnie dobrej ekspozycji świetlnej. W tym kontekście ciekawe mogą okazać się okna PIXEL i PROLUX, przepuszczają bowiem do 22% więcej promieni słonecznych.

 

Dziś jest najlepszy moment na dokonanie zakupu pakietowego całej stolarki otworowej. OKNOPLAST zaproponował do końca lipca promocję, dzięki której zyskujemy tym większy rabat, im więcej rodzajów stolarki otworowej chcemy nabyć.

 

Najkorzystniej wyjdziemy podczas zakupu całego pakietu okien, drzwi i rolet zewnętrznych. Możemy jednak dokonać wyboru pakietu samych okien z drzwiami, czy okien z roletami. Takie rabaty pakietowe stanowią więc dużą możliwość oszczędności.

 

1 źródło: https://fixly.pl/blog/budowa-remont/jak-remontuja-polacy-raport-2018/  

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik