Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 

Swiat Szkla Skyscraper 08-2020 final

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

OKNOPLAST po raz kolejny sponsorem Vistula Folk Festival
Data dodania: 27.08.19

W dniach 20-25 sierpnia 2019 roku w Płocku odbędzie się kolejna, tym razem ósma edycja Vistula Folk Festival. W trakcie tego święta muzyki i folkloru publiczność będzie miała okazję podziwiać na scenie występy artystów z Bułgarii, Argentyny, Słowacji, Indii i Polski. Podobnie jak w poprzednim roku, jednym ze sponsorów imprezy został OKNOPLAST, a w wydarzenie zaangażował się także płocki partner handlowy premium firma Bastion.

 

20190808OKNOPLAST sponsorem Vistula Folk Festival

 

 

Po raz pierwszy impreza została zorganizowana jeszcze w latach 60. Zainicjowano wtedy w Płocku Mazowiecką Wiosnę Kulturalną, która stała się początkiem spotkań w klimacie folklorystycznym. Z czasem event wpisał się w lokalną historię, najpierw jako Festiwal Folklorystyczny, a następnie pod nazwą – Festiwal Folkloru i Sztuki Ludowej. W latach 80. Inicjatywa została jednak zawieszona, a reaktywacji doczekała się dopiero w 2012 roku. Wtedy całe wydarzenie postanowiono przemianować na Vistula Folk Festival.

 

Muzyka będzie rozbrzmiewać w całym mieście
Tegoroczna edycja imprezy, której głównym organizatorem jest Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, tradycyjnie już zgromadzi publiczność na Starym Rynku, w amfiteatrze oraz w Parku Północnym. Uczestnicy na scenie będą mogli zobaczyć m.in. występ bułgarskiego zespołu Ivan Valev, jak również zabawić się do południowoamerykańskich rytmów podczas koncertu „Gran Ballet Argentino”. Ulicami Starego Miasta ruszy ponadto korowód folklorystyczny, a artyści wykonają utwory także podczas mszy świętej w Bazylice Katedralnej.

 

– Cieszymy się, że jako Grupa OKNOPLAST po raz kolejny mogliśmy wesprzeć tak wyjątkową inicjatywę jak Vistula Folk Festival. Nasza firma prowadzi działalność na różnych rynkach, od Francji po Węgry, i w każdym z tych krajów spotykamy się z inną tradycją czy kulturą. Ich poszanowanie jest dla nas wyjątkowo istotne. Zaangażowanie w wydarzenie pielęgnujące i przedstawiające bogaty dorobek kulturalny rozmaitych obszarów i regionów jest dla nas więc czymś naturalnym – powiedziała Magdalena Cedro-Czubaj, Dyrektor Marketingu Grupy OKNOPLAST.

 

Dla podkrakowskiego przedsiębiorstwa, które obchodzi w tym roku swoje 25-lecie, jest to kolejna działalność na rzecz kultury. Na przestrzeni lat firma wsparła ponad 30 inicjatyw z tego obszaru, w tym m.in. wystawę sztuki z cyklu Jasiński&Friends, Konkurs dla Młodych Architektów czy Konkurs Young Design dla młodych projektantów.

 

Do tej pory w ramach festiwalu wystąpili wykonawcy z ponad dwudziestu krajów, w tym z Gruzji, Meksyku, Ukrainy, Brazylii, Węgier, Nowej Zelandii, Słowacji, Tajlandii, Rosji czy Białorusi. Głównym celem imprezy jest zachęcenie do troski o polską kulturę ludową oraz poznania kultur innych krajów.

.

Siedziba Grupy OKNOPLAST zlokalizowana jest w Ochmanowie pod Krakowem. Aktualnie w firmie pracuje 1850 osób.
Więcej informacji na stronie: www.oknoplast.com.pl

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik