Czytaj także -

Aktualne wydanie

2022 10 okladka

Świat Szkła 10/2022

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

 banner konferencja 2022 11c2

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Ochrona przed owadami w domu – jak dopasować moskitierę do okna na poddaszu?
Data dodania: 27.08.19

Owady w domu latem to prawdziwa zmora wielu osób – szczególnie właścicieli budynków z poddaszem. W tym pomieszczeniu okna dachowe wręcz zachęcają komary, muchy i inne owady do wizyty. Jeśli to także Twój problem, dowiedz się, jak radzić sobie z nieproszonymi gośćmi. Wśród najskuteczniejszych metod warto wyróżnić moskitierę, która jest niezawodnym sposobem na brak insektów w domu. Jej wybór i montaż jest prostszy, niż myślisz!

 


Poddasze to miejsce, które jest narażone na nagrzewanie – dlatego niezwykle istotne jest częste wietrzenie. Tylko jak otworzyć okno, aby do pokoju nie dostali się nieproszeni goście? Sposobów jest kilka, ale jeśli chcesz mieć pewność, że działasz skutecznie bez użycia chemicznych środków – wybierz moskitiery okienne.

 

20190808VELUX moskitiery na okna dachowe foto 2

Velux.pl, dzięki moskitierze możesz spędzać czas przy otwartym oknie i zapalonym świetle bez obawy o inwazję owadów


Sposoby na poddasze bez owadów
Podczas gorących dni poddasze nagrzewa się, dlatego wieczorem, gdy jest nieco chłodniej, z pewnością masz ochotę przewietrzyć mieszkanie. Jeśli jednak jednocześnie zapalisz światło, uniknięcie owadów w środku może nie być proste… Najpopularniejsze metody radzenia sobie w takiej sytuacji, to:
- spraye i wtyczki do kontaktu – substancje chemiczne, które rozpyla się w powietrzu lub umieszcza w gniazdku; mogą mieć funkcję odstraszającą lub owadobójczą – niestety jednocześnie mogą źle wpływać na zdrowie i samopoczucie ludzi,
- świece i lampiony – odstraszają owady, które zachęcone blaskiem światła zbliżają się do nich; charakteryzują się różnym stopniem skuteczności i są skuteczniejsze podczas stosowania na zewnątrz,
- moskitiery – wytrzymałe siatki z malutkimi oczkami, zakładane na wnęce okiennej, stanowią nieprzekraczalną barierę mechaniczną i są najskuteczniejszą metodą obrony przed inwazją owadów na poddaszu.

 

Moskitiera jest wykonana z przezroczystego, wytrzymałego materiału, dzięki czemu nie musisz obawiać się ani o zakłócenie widoczności, ani zniszczenie pod wpływem wiatru – oczywiście pod warunkiem, że wybierzesz produkt wysokiej jakości.


Jak dopasować moskitierę do okna – zrób to samodzielnie!
Moskitierę możesz samodzielnie wybrać, kupić i zamontować – bez obaw o niedopasowanie marki okna i siatki na owady. Pierwszym krokiem do właściwego wyboru powinno być określenie typu Twojego okna na poddaszu i dokładne zmierzenie go. Sprawdź i zapisz wysokość i szerokość okna dachowego i dopasuj je do dostępnych rodzajów moskitier. Pamiętaj, że jeżeli jesteś posiadaczem dwóch okien na skośnym dachu, okna ze złamaną wnęką lub okna dachowego z elementem doświetlającym w ściance kolankowej, będziesz potrzebować dwóch moskitier oraz zestawu łączącego.

 


20190808VELUX moskitiery na okna dachowe foto 3

Velux.pl, wybór właściwej moskitiery zacznij od wymierzenia okna i określenia jego typu


Prosty montaż i obsługa – zalety moskitier
Jeśli zależy Ci na dobrej jakości materiale moskitiery, a także na łatwym dopasowaniu i montażu, postaw na przykład na produkt marki VELUX. Ten produkty konstrukcją i sposobem obsługi do złudzenia przypominają rolety, a jednocześnie skutecznie pełnią funkcję ochrony przed owadami i są łatwe do zamontowania – wystarczy, że skorzystasz z instrukcji obsługi i dostępnych filmów instruktażowych.
A co z obsługą tego wyposażenia okien? Moskitiery VELUX, dzięki poruszaniu się w bocznych prowadnicach zamontowanych na wnęce okiennej, nie są przeszkodą w otwieraniu okna. Za pomocą uchwytu pozycjonującego możesz swobodnie przesuwać je w górę i w dół, a jeśli chwilowo nie są Ci potrzebne (na przykład zimą), schować je w górnym kasetonie.

 


20190808VELUX moskitiery na okna dachowe foto 1

Velux.pl, moskitierę możesz zamontować samodzielnie

Jeśli zmagasz się z problemem owadów na poddaszu, zdecyduj się na moskitiery okienne. To praktyczna, bezpieczna dla zdrowia i opłacalna metoda – siatkę montujesz samodzielnie, a przy wysokiej jakości produktu otrzymujesz skuteczność i gwarancję działania przez wiele lat.


Źródło: www.velux.pl

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także