Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Atrakcyjna fasada i niecodzienne wnętrze, czyli okna narożne w projekcie domu
Data dodania: 27.08.19

Okna narożne nadają ciekawego i nowoczesnego stylu, wspaniale doświetlają pomieszczenia oraz pozwalają cieszyć się pięknym widokiem. Stanowią także wspaniały dodatek i urozmaicenie bryły budynku. Dostępne w ofercie Awilux okna narożne doskonale sprawdzą się zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i w nieruchomościach o charakterze komercyjnym.

 

20190808awilux schueco okna narozne 5

 


Naturalne światło jest najzdrowsze dla człowieka. Właściwie doświetlone wnętrza mogą wpłynąć także na samopoczucie mieszkańców. Okna narożne dostarczają ogromną ilość światła, nawet w bardzo trudnych do doświetlenia pomieszczeniach zlokalizowanych od północnej strony budynku. Jest to rozwiązanie coraz częściej stosowane przez prywatnych oraz komercyjnych inwestorów. Jakie jeszcze korzyści niesie ze sobą montaż okien narożnych?

 

20190808awilux schueco ASS 77 PD 2

 


Okno narożne od środka
Jednym z największych atutów okien narożnych jest spektakularne otwarcie pomieszczenia na widoki znajdujące się poza nim. Duże przeszklenia znajdujące się na dwóch sąsiadujących ze sobą ścianach wpuszczają wiele światła. Okna narożne można zastosować tak naprawdę w każdym pomieszczeniu. Stają się one pewnego rodzaju elementem aranżacji wnętrza, które dzięki wyposażeniu w okna narożne wygląda bardziej przestronnie i luksusowo.

 

20190808awilux schueco okna narozne 3


- Pomieszczenia, w których zastosowano okna narożne zyskują rzadko spotykane walory estetyczne. Decydując się na montaż takiego rozwiązania, warto zdecydować się na okna bez listew oraz słupków, tylko samo połączenie szyb. Wybierając to rozwiązanie, przed inwestorami i architektami pojawiają się szerokie możliwości aranżacyjne - mówi Rafał Buczek z firmy Awilux, producenta okien, drzwi i akcesoriów. - Okna narożne świetnie sprawdzają się zarówno w salonie, kuchni czy w sypialni. Mogą być wykonane zarówno jako elementy całkowicie stałe (typu fix), jak również z sekcjami otwieranymi.

 

20190808awilux schueco okna narozne 4

 

Okna narożne często stosowane są jako bazowy element aranżacji pomieszczeń. Najczęściej wykorzystywane są w salonie lub części wypoczynkowej, gdzie najłatwiej jest wykorzystać cały potencjał dużych, narożnych przeszkleń. Podobnie, jak narożnik w kształcie litery L, na którym zasiądą wszyscy bliscy, tak narożne okno w kształcie litery L wpuści do środka dużo ciepła i światła. Dodatkowo, otwierając salon na otaczający krajobraz sprawiamy, iż widok będzie zmieniał się nieustannie wraz ze zmianami pory dnia, roku czy pogody. To lepsze niż obraz.

 

20190808awilux schueco okna narozne 6

 

Okna narożne świetnie się sprawdzą także w gabinecie. - Umieszczenie biurka pod takim przeszkleniem pozwala osiągnąć niesamowity efekt. Piękny widok na zewnątrz może korzystnie wpłynąć na kreatywność, a także pozwoli odpocząć zmęczonym oczom. Okna narożne polecane są zarówno do domowych gabinetów, jak i biur w budynkach komercyjnych. Z podobnego powodu, jak w przypadku gabinetów, okna narożne idealnie sprawdzą się w kuchni.

 

20190808awilux schueco okna narozne 7

 

Umiejscowienie ich w pobliżu zlewu lub blatu roboczego to bardzo popularny trend w aranżacji wnętrz – wyjaśnia ekspert Awilux.
Umieszczenie zlewu pod oknem narożnym pozwala uzyskać sporo miejsca do przechowywania. Natomiast odważniejszym z pewnością spodoba się koncepcja montażu okna narożnego w łazience, gdzie z pewnością zapewni ono niepowtarzalny element dekoracyjny, jak i pozwoli na pełną regenerację domowników niczym w SPA.

 

20190808awilux schueco okna narozne 8

 


Okno narożne od zewnątrz
Montaż okien narożnych wpływa korzystanie nie tylko na atrakcyjność i funkcjonalność pomieszczeń, ale przede wszystkim na wygląd fasady budynku. Okna narożne stanowią nowoczesny i luksusowy element nowoczesnej architektury, ale również są sposobem na urozmaicenie bryły istniejącego już budynku, który chcemy poddać modernizacji. - W starszych budynkach, ze względu na ograniczenia technologiczne, zazwyczaj stosowano mniejsze okna, co w rezultacie powodowało, iż pomieszczenia nie były wystarczająco doświetlone. Okna narożne wykorzystane podczas modernizacji budynku, pozwalają uzyskać znacznie większe doświetlenie pomieszczeń światłem naturalnym, a dodatkowo bryła budynku nabiera dzięki nim zupełnie nowego, bardzo nowoczesnego wyglądu – mówi Rafał Buczek z firmy Awilux.

 

Okna narożne to rozwiązania dostępne w dwóch wariantach – z słupkiem oraz bez. Okna z słupkiem posiadają specjalny łącznik w kolorze stolarki, który spaja ze sobą dwa przeszklenia pod kątem 90%, a także jest wspornikiem dla konstrukcji budynku. Natomiast okna bez słupka to gwarancja niczym niezakłóconego widoku. Należy jednak pamiętać, że wybór i montaż okien narożnych należy powierzyć doświadczonym dostawcom. Firma Awilux, producent okien, drzwi i akcesoriów, posiada wieloletnie doświadczenie w branży okiennej, dostarczając swoim klientom najwyższej jakości rozwiązania szyte na miarę ich potrzeb.

 

 

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik