Aktualne wydanie

2020 04 okladka

Świat Szkła 04/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Wymiana kabiny prysznicowej bez remontu
Data dodania: 29.08.19

Łazienka to pomieszczenie, które podczas remontu generuje sporo czasu i wydatków. Istnieją jednak sposoby, które pozwolą zmienić wnętrze bez przeprowadzania ogromnych prac. Wystarczy wymienić starą kabinę prysznicową na nową. Nowoczesny design sprawi, że przestrzeń otrzyma zupełnie odmienny charakter.

 

20190808radaway black nes dws 140l

 

Rearanżacja wnętrza utożsamiana jest zwykle ze zmianą wyglądu pomieszczenia. Nie możemy zapomnieć jednak o ważnym aspekcie, jakim jest jego funkcjonalność. Ma ona ogromny wpływ na komfort korzystania z łazienki. Jak odmienić wnętrze szybko i bez większego wysiłku? Rozwiązaniem może być zakup nowego modelu kabiny prysznicowej. Taka drobna, a zarazem duża zmiana z pewnością podniesie walory estetyczne, jak i użytkowe pomieszczenia.

 

20190808radaway essenza new kdj b radaway ri v03 fix 01

 

Jeśli z remontem łazienki chcemy uporać się szybko i bez większego uszczerbku dla portfela, zdecydujmy się na kabinę z brodzikiem, który zgodnie z naszymi preferencjami, może być głęboki lub płaski. Mamy tu również szerokie pole do popisu, jeśli chodzi o wybór kształtu brodzika. Jest on oczywiście zdeterminowany wielkością i funkcjonalnością łazienki, jednak z szerokiej oferty dostępnych na rynku produktów, możemy zdecydować się - w zależności od naszych upodobań i możliwości aranżacyjnych pomieszczenia – na brodzik prostokątny, kwadratowy, pięciokątny, półokrągły w tym także asymetryczny. Z pewnością bez trudu znajdziemy model, który spełni nasze oczekiwania.

 

20190808radaway arta kdd i

 

- Nie chcąc generować dodatkowych sporych kosztów remontu, będziemy musieli raczej zrezygnować z pomysłu postawienia kabiny bezpośrednio na podłodze. To niezwykle efektowne rozwiązanie, ale musimy liczyć się tu z dużym remontem i sporymi nakładami finansowymi. Jeśli nie jesteśmy na to gotowi, lepiej postawić na tradycyjny brodzik. Po wyborze odpowiedniego modelu, kształtu i materiału brodzika, nasza łazienka będzie prezentować się niezwykle elegancko i zyska nowy wygląd bez potrzeby angażowania sporych pieniędzy i prowadzenia zaawansowanych prac budowlanych, jakie mają miejsce w przypadku kabin stawianych bezpośrednio na posadzce - wyjaśnia Hanna Błaszak, ekspert firmy Radaway.

 

20190808radaway modo new black i factory

 

W sytuacji, gdy jesteście już szczęśliwymi posiadaczami brodzika podpłytkowego i chcecie nacieszyć oko nową aranżacją łazienki bez dużego remontu – żaden problem! By nadać łazience nowego wyrazu, warto zdecydować się na powiew świeżości i wybrać nową kabinę, która zaspokoi gusta jej użytkowników. Trzeba jednak pamiętać by dopasować ją kształtem i rozmiarem do istniejącego brodzika podpłytkowego. Jeśli chcemy być na czasie z najnowszymi trendami, zamówmy najmodniejszy obecnie produkt, czyli model z czarnymi elementami np. szprosami lub eleganckimi profilami. Innym pomysłem na uzyskanie unikalnej dekoracji łazienki, jest ozdobienie szyby ciekawym grawerem.

 

- Usługa laserowego grawerowania pozwala nanieść na szkło kabiny dowolny motyw. Klient może wybrać wzór z dostępnej bazy lub przesłać własny projekt. Co ważne - technologia grawerowania jest bardzo trwała i bezpieczna. Grawer zawsze znajduje się po zewnętrznej stronie szyby, więc szkło nie traci swoich właściwości i jest łatwe w utrzymaniu czystości – przekonuje Hanna Błaszak.

 

Wymianę kabiny zawsze warto zlecić fachowcom, niezależnie od tego czy będzie to model z brodzikiem czy z brodzikiem podpłytkowym. Dzięki temu zyskamy pewność, że unikniemy błędów skutkujących np. przeciekaniem wody. Poza tym usunięcie usterek wynikających z braku naszego doświadczenia może stanowić dodatkowy i to niemały koszt.

 

- Podczas zakupów warto zapytać o usługę montażu. W Radaway profesjonalnie szkolimy montażystów i poświadczamy ich umiejętności. Z pomocy Certyfikowanych Instalatorów mogą skorzystać klienci wszystkich salonów, z którymi współpracujemy. Oprócz fachowego serwisu, klienci otrzymują wtedy przedłużoną gwarancję. W programie promocyjnym 3+2 standardowa gwarancja na produkty Radaway wydłuża się o kolejne 2 lata, dając łącznie 5-letnie zabezpieczenie – mówi Hanna Błaszak.

 

Radaway to producent wysokiej jakości, komfortowych i jednocześnie designerskich kabin prysznicowych. Firma w Polsce działa od 2002 roku, z powodzeniem promuje i sprzedaje też produkty za granicą.


Dzięki wykorzystywaniu najnowszych technologii, stosowaniu materiałów najwyższej jakości oraz zaangażowaniu w proces twórczy, Radaway od lat pozostaje ekspertem w dziedzinie kabin prysznicowych. W ofercie firmy znaleźć można ponadto drzwi wnękowe, parawany nawannowe, brodziki prysznicowe tradycyjne i podpłytkowe oraz akcesoria m.in. syfony, elementy uszczelniające i środki pielęgnacyjne.


Wieloletnie doświadczenie sprawiło, że marce udało się znaleźć rozwiązania dla nawet najbardziej problematycznych wnętrz łazienek. Autorski program „Na miarę” daje możliwość dopasowania kabin prysznicowych do nietypowych pomieszczeń - mała powierzchnia, skosy, wnęki, belki czy stropy nie są już problemem.
Produkty Radaway charakteryzuje nowoczesny design. Producent oferuje możliwość personalizacji kabiny, dzięki nowoczesnej technologii grawerowania laserowego. Pozwala ona nanieść na szkło dowolne wzory, napisy, a także własne zdjęcia klienta. Metoda ta jest wyjątkowo trwała i jej efekty pomimo upływu czasu nie zmieniają swoich właściwości.


Oprócz produkcji Radaway zajmuje się także profesjonalnym doradztwem oraz służy pomocą podczas montażu, polecając certyfikowanych instalatorów. Dodatkową wartością marki jest fakt, że jej produkty powstają w Polsce, w Swarzędzu pod Poznaniem.
Radaway tworzy rzeczy praktyczne, poprawiające komfort życia.