Napęd eStroller testowany w tunelu aerodynamicznym

Napęd do wózków dziecięcych eStroller: inteligentne czujniki sterują napędem elektrycznym i automatyczną funkcją hamowania w wózku. Członek Zarządu, dr Stefan Hartung: – System Bosch eStroller łączy w sobie know-how z wielu obszarów działalności naszej firmy. Aplikacja na smartfony integruje system Bosch eStroller z internetem poprzez Bluetooth.

 

20190809bosch EK17a-09.19




Bühl – Bosch eStroller to napęd elektryczny do wózków dziecięcych, który znacząco poprawia komfort i bezpieczeństwo ich użytkowania. Napęd automatycznie wspomaga prowadzenie wózka i hamuje w sytuacjach, które wymagają takiej reakcji – na przykład na drodze wiodącej w dół lub gdy osoba prowadząca wózek puszcza jego uchwyt. To zapobiega stoczeniu się wózka i chroni dziecko przed niebezpiecznymi konsekwencjami takiego zdarzenia. eStroller wyposażono w wiele technologicznie zaawansowanych czujników.

 

System można także zintegrować z Internetem za pośrednictwem aplikacji na smartfony. Poprzez aplikację dostępna jest np. funkcja alarmu, która powiadomi nas sygnałem dźwiękowym, jeśli nieużywany w danym momencie wózek się przemieści. Stanowi to dodatkowe zabezpieczenie przez jego kradzieżą.

 

 

Nowy segment rynku dla Bosch: najwyższe standardy bezpieczeństwa
Wprowadzając do sprzedaży napęd eStroller, Bosch wchodzi w nowy segment rynku. – System Bosch eStroller łączy know-how z wielu obszarów działalności koncernu. W kwestiach technicznych i jakościowych obowiązują nas tutaj takie same standardy jak w motoryzacji, przeprowadzamy nawet testy w tunelu aerodynamicznym – mówi dr Stefan Hartung, członek zarządu Bosch i prezes sektora biznesowego Mobility Solutions.

 

20190809bosch EK17b-09.19

 

Uniwersalny system Bosch jest przeznaczony dla różnego rodzaju wózków dziecięcych: pojedynczych i podwójnych. System zostanie po raz pierwszy zastosowany na początku 2020 roku w wózkach szwedzkiego producenta Emmaljunga. W planach jest współpraca z innymi producentami wózków dziecięcych.

 

 

Dwa silniki elektryczne wspomagają prowadzenie i hamowanie
Rośnie popyt na elektryczne układy wspomagania w wózkach dziecięcych. Dla dziewięciu z dziesięciu rodziców komfort i bezpieczeństwo są najważniejszymi kryteriami przy zakupie wózka. Taki jest wynik reprezentatywnego badania Bosch przeprowadzonego w Niemczech wśród kobiet i mężczyzn posiadających dziecko w wieku do czterech lat oraz osób spodziewających się dziecka. Napęd eStrolley składa się z dwóch cichych silników elektrycznych montowanych na tylnej osi wózka, modułu Bluetooth i inteligentnego systemu czujników.

 

Czujniki mierzą m.in. prędkość i przyspieszenie wózka, a także analizują teren, po którym wózek się porusza. Na podstawie algorytmów potrafią w ciągu ułamków sekund przewidzieć, co rodzic zamierza zrobić. W przypadku wykrycia ruchu pod górę, silniki, podobnie jak w rowerze elektrycznym, uruchamiają się, ułatwiając prowadzenie wózka. Przy nachyleniu terenu w dół, system automatycznie wyhamowuje wózek.

 

Jeżeli rodzić puści uchwyt wózka, hamulec silnika zapobiega jego dalszemu toczeniu się, a elektromechaniczna blokada (EMA) zaciąga hamulec postojowy. Dzięki czujnikom i inteligentnym algorytmom, system eStroller działa w sposób automatyczny i nie wymaga montażu dodatkowych przełączników i przycisków na uchwycie. Bosch zapewnia najwyższy stopień zaawansowania technicznego, w połączeniu z komfortową obsługą.

 

 

Bezpieczeństwo dziecka, wygoda i zdrowie rodzica
Wspomaganie elektryczne nie tylko zwiększa komfort i bezpieczeństwo użytkowania wózka, ale także poprawia jego ergonomię. W czasie testów Bosch ustalił, że system eStroller znacząco poprawia postawę ciała rodzica: podczas pchania wózka pod górę, na trudnej nawierzchni lub przy silnym wietrze, rodzic wkłada w prowadzenie wózka znacznie mniej siły.

 

20190809bosch EK17c-09.19

 

W trakcie prowadzenia wózka w dół funkcja automatycznego hamowania w odczuwalny sposób odciąża kręgosłup. Rodzice dość często zmuszeni są prowadzić wózek jedną ręką, np. kiedy prowadzą za rękę drugie dziecko. W tej sytuacji napęd zapewnia dużo lepszą sterowność - łatwiej jest skręcać wózkiem. eStrolley pomaga też w utrzymaniu właściwego kursu przy pokonywaniu pochyłości.

 

 

Integracja ze smartfonem przez Bluetooth.
Siłę wspomagania, potrzebną przy prowadzeniu wózka, można ustawić w aplikacji na smartfonie (dostępnej dla urządzeń z systemem Android i iOS). Aplikacja komunikuje się z eStroller przez Bluetooth. Sprawdzimy w niej też stan naładowania akumulatora silników i otrzymamy informację o konieczności jego naładowania. Lekki akumulator litowo-jonowy 18 V montowany na wózku jest umieszczony w zamykanej obudowie.

 

Identyczny akumulator znajdziemy w narzędziach Bosch, np. wkrętarkach akumulatorowych, tak więc można go wykorzystywać także do innych celów. W pełni naładowany akumulator (czas ładowania to ok. dwie i pół godziny) zapewnia, w zależności od stopnia siły wspomagania i wagi wózka, zasięg do 15 kilometrów. Złącze USB umieszczone na akumulatorze umożliwia wykorzystanie akumulatora do zasilania smartfona. Jeżeli w trakcie spaceru akumulator się wyładuje, wózek nadal można użytkować jak standardowy wózek dziecięcy, bez odczuwalnego oporu silnika.

 

  • Logo - alu
  • Logo aw
  • Logo - fenzi
  • Logo - glass serwis
  • Logo - lisec
  • Logo - mc diam
  • Logo - polflam
  • Logo - saint gobain
  • Logo termo
  • Logo - swiss
  • Logo - guardian
  • Logo - forel
  • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.