Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 03 okladka1

Świat Szkła 03/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

konferencja webinarium 2021 

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

Technologia przyszłości na wyciągnięcie ręki
Data dodania: 31.08.19

Duże przeszklenia tarasowe łączą wnętrze domu z jego otoczeniem. Tworzą się dwa przenikające światy, dzięki którym możemy doświadczać bliskości z przyrodą przez cały rok. Innowacyjne technologie pozwalają tworzyć rozwiązania, które zapewniają nie tylko doskonały wygląd, ale też maksymalne bezpieczeństwo i komfort.

 

Badania naukowców dowodzą, że kontakt z naturą czyni nas szczęśliwszymi i zdrowszymi – obniża ciśnienie krwi, tętno, napięcie mięśniowe i produkcję hormonów stresu. Duże przeszklenia tarasowe doskonale wpisują się w koncepcję przyjaznego, ale też inteligentnego domu. Na rynku pojawiają się rozwiązania, które wychodzą naprzeciw tym trendom.

 

20190808lgu 22

 


Innowacyjna technologia
Jedną z innowacji, które coraz częściej możemy spotkać w domach jednorodzinnych są napędy do drzwi tarasowych.
Całkowicie ukryta w skrzydle technologia napędowa w połączeniu z inteligentnym wykrywaniem przeszkód (70N) podczas otwierania i zamykania działa nawet w przypadku braku zasilania, ponieważ HS ePOWER ma specjalne zaprojektowane i wbudowane akumulatory mówi Paweł Tylki z GU Polska, producenta z branży techniki okiennej i drzwiowej

 


To rozwiązanie przełomowe – kabel łączący skrzydło i ramę przestał być potrzebny. Tego typu napęd doskonale wpisuje się również w jeden z najważniejszych trendów – Internet of Things (Internet Rzeczy). Klasyczna klamka została zastąpiona innowacyjnym panelem dotykowym. Otwieranie i zamykanie odbywa się za pomocą przycisku, ale też zdalnie – przez pilota, a nawet telefon komórkowy.

 


Użytkownik dostaje w pełni automatyczne drzwi tarasowe, które wyróżnia świetny design i innowacyjna technologia. tłumaczy Paweł Tylki

 

20190808lgu 22a

 

 

Przestrzeń życiowa pozbawiona barier
Przykład rozwiązań takich jak napędy do drzwi tarasowych pokazuje, że brak klamki może być nie tylko wygodny i innowacyjny, ale dla niektórych może okazać się niezbędny do bezproblemowego funkcjonowania. Czasem wyjście na spacer staje się prawdziwym torem przeszkód, który najczęściej zaczyna się już w domu. Dla osób mających problemy z poruszaniem się, budynki użyteczności publicznej często są po prostu niedostępne. Otwarcie okna czy drzwi tarasowych dla niektórych może okazać się niemożliwe.

 

Wystarczy jednak mały przycisk, dzięki któremu, ta z pozoru błaha czynność, może stać się znacznie prostsza. Na bariery napotykają nie tylko niepełnosprawni, ale też osoby starsze i dzieci. Inteligentny dom może dostosować się do ich potrzeb, ponieważ jest zaprogramowany z myślą o swoich mieszkańcach.

 

20190808lgu 22b

 


Dom sterowany na odległość
Dom zdalnie sterowany kojarzy nam się z koncepcją inteligentnych rozwiązań w nowoczesnych, minimalistycznych domach. Tego typu nowości można jednak wprowadzać stopniowo w każdym budynku. Są one nie tylko nowinkami technologicznymi, ale znacznie ułatwiają codzienne życie. Każdemu zdarzyło się kiedyś dojechać do pracy i zastanawiać się czy na pewno wszystkie okna i drzwi zostały zamknięte. Często też jesteśmy zmuszeni wrócić do domu jak najszybciej, tylko po to, by wypuścić na zewnątrz psa.

 

Połączenie naszych rozwiązań z centralą zarządzającą, pozwala sterować drzwiami i oknami z dowolnego miejsca na Ziemi. Wystarczy do tego smartfon z dostępem do Internetu. Dzięki czemu w dowolnej chwili możemy np. wypuścić do ogrodu czworonoga. Dodatkowo możemy w również sprawdzić stan okien i drzwi – otwarte/zamknięte mówi Paweł Tylki

 

Drzwi tarasowe mogą zostać też wyposażone w czytnik linii papilarnych, dzięki czemu możemy otworzyć je od zewnątrz. Innowacyjne technologie wkraczają też do zwykłych domów zamieniając je w domy przyszłości. Zwykłe codzienne sytuacje są dowodem na to, że tego typu rozwiązania są nam potrzebne – dzięki nim czujemy się bezpiecznie i komfortowo.

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik