Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Somfy innowacyjnie z myślą o Tobie i przyszłych pokoleniach
Data dodania: 25.10.19

Już 3 października w ramach targów wyposażenia wnętrz Warsaw Home/Warsaw Build rozpocznie się Wystawa Innowacji, której celem jest prezentacja najbardziej innowacyjnych produktów w branży stolarki otworowej.

 

20191011Connected Termostat Somfy - zdjecie aranżacyjne

 

Marka Somfy, która od 50 lat kreuje trendy w branży automatyki domowej wystąpi w roli Partnera wystawy. Zaprezentuje, jak za pomocą odpowiedniego wyposażenia okna możemy zadbać o nasz komfort w domu czy mieszkaniu i ograniczyć zużycie energii elektrycznej.

 

20191011Connected Termostat Somfy


Postęp technologiczny jest nieodzownym efektem innowacji i na odwrót. Nowatorskie produkty i rozwiązania dają coraz większe możliwości i skracają dystans: dziś smart home staje się coraz bardziej dostępny dla każdego.

 

 

 20191010Irismo WireFree Somfy elektrycnze karnisze zdjecie aranżacyjne


Ekoinnowacje w zrównoważonym budownictwie
Innowacje nie są celem samym w sobie. Mają być przede wszystkim użyteczne - mówi Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający Somfy Polska – Przez okno tracimy dużo ciepła, a da się tego uniknąć. Jak? Stosując osłony z odpowiednio dobraną automatyką i sterowaniem. Tu przychodzimy z pomocą, odpowiadając na potrzeby różnych grup użytkowników.

 

20191010Irismo WireFree Somfy elektryczne karnisze

 

Mieszkańcom, pozwalamy efektywnie i oszczędnie korzystać z różnych źródeł ciepła w domu. Z kolei inwestorów i architektów obiektów użyteczności publicznej na pewno zainteresuje to, że osłony zewnętrzne skutecznie wpływają na zredukowanie wartości współczynnika przepuszczalności energii cieplnej. To jeden z kluczowych elementów zrównoważonego budownictwa w skali mikro i makro.

 

20191010Osłony wewnętrzne sterowane Sonnesse Somfy Zdjecie aranżacyjne

 


Więcej niż okno
Marka Somfy w swoim portfolio posiada szereg rozwiązań do dynamicznych systemów osłon słonecznych, zwiększających komfort oraz wydajność energetyczną obiektów. Coraz częściej chcemy żyć w sposób bardziej zrównoważony również na co dzień. 

 

Dlatego na Wystawie Innowacji zobaczymy okno aluminiowe wyposażone w roletę zewnętrzną z napędem Oximo 40 WireFree RTS II, który w połączeniu z panelem fotowoltaicznym stanowi doskonały przykład, jak dzięki nowoczesnym rozwiązaniom wykorzystywać energię słoneczną i chronić zasoby naturalne.

 

20191010Oximo 40 WireFree RTS II z panelem fotowoltaicznym Somfy

 

Postęp technologiczny sprawił, że obecne panele fotowoltaiczne, w porównaniu do tych wprowadzanych na rynek kilka lat wcześniej, są jeszcze bardziej wydajne i adekwatne do obecnych trendów ekologicznych. Energia słoneczna, którą wykorzystują napędy elektryczne jest przede wszystkim czystą, odnawialną i darmową energią.

 

Dlatego też propozycja ta szczególnie przeznaczona jest dla tych, dla których ekologia stanowi istotny aspekt wyboru. Gamę osłon okiennych uzupełnią elektrycznie sterowane zasłony i osłony wewnętrzne wyposażane w bezprzewodowe napędy Somfy.

 

20191010Oximo 40 WireFree RTS II z panelem fotowoltaicznym Somfy aranżacyjne

 


Eksponowane okno będzie wyposażone w zewnętrzne (Sunis WireFree) i wewnętrzne (Thermis WireFree) czujniki, które reagują na czynniki pogodowe. Dzięki temu osłony będą reagować na temperaturę i np. zasłonią okno w odpowiednim momencie, by chronić pomieszczenie przed nadmiernym nagrzaniem.

 

Wszystko sterowane za pośrednictwem centrali TaHoma®, czyli serca domowego ekosystemu smart, który możemy kontrolować z dowolnego miejsca. TaHoma® zadba nie tylko o sterowanie roletami, ale także np. bramami garażowymi i wjazdowymi, żaluzjami fasadowymi, oświetleniem, ogrzewaniem, alarmami i wieloma innymi rozwiązaniami z oferty Somfy oraz urządzeniami firm partnerskich.

 

20191010Somfy partnerGłówny

 

Jej niewątpliwą zaletą jest przede wszystkim system budowania jak z puzzli – możemy dodawać urządzenia, rozbudowywać smart ekosystem i tworzyć swój domowy azyl w tempie błyskawicznym lub stopniowym – w zależności od naszych preferencji, funduszy i możliwości.

 


Koncepcja ogrzewania według Somfy
Uzupełnieniem bezprzewodowego i ekologicznego konceptu Somfy, są rozwiązania do zarządzania ogrzewaniem. Na wystawie będziemy mogli poznać zalety termostatu sterowanego przez internet i głowicy termostatycznej w technologii io-homecontrol®.

 

 

 

To inteligentne urządzenia, które w zależności od naszych potrzeb uczą się naszych nawyków i na ich podstawie regulują temperaturę w poszczególnych pomieszczeniach, co realnie przekłada się na zużycie energii, a ostatecznie na obniżenie wydatków na ogrzewanie.

 

Zastosowanie czujników jeszcze bardziej podnosi wydajność systemu, ponieważ np. na czas wietrzenia, gdy okna są uchylone, system grzewczy wyłączy się, nie zużywając niepotrzebnie energii. Pełna synergia, która przekłada się na komfort cieplny w domu, oszczędności i po raz kolejny na ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne.


Wszystkie rozwiązania można zobaczyć na Wystawie Innowacji, organizowanej w ramach największych targów wyposażenia wnętrz Warsaw Home, przez wydawcę magazynu i serwisu internetowego Forum Branżowe, oraz przez Centrum Analiz Branżowych. Wydarzenie potrwa od 3 do 6 października i odbywa się w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie.

 

www.somfy.pl

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik