Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 

Swiat Szkla Skyscraper 08-2020 final

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Jesienna odsłona nowości w Somfy
Data dodania: 02.11.19

Tegoroczna jesień w świecie automatyki domowej upływa pod znakiem nowości. Marka Somfy rozbudowuje swoją ofertę produktów z kategorii smart home. Wśród nowości znajdują się termostat, głowica termostatyczna, kamera zewnętrzna, a także zamek DoorLock.

 

Wprowadzając te dodatkowe elementy ułatwiające zarządzanie i sterowanie domem z poziomu smartfonu, serwujemy sobie bezpieczeństwo i komfort na coraz wyższym poziomie.

 

20191019Somfy nowosci smart

 

Środowisko stworzone przez Somfy to nowa wersja komfortu w oparciu o dom inteligentny. Producent pokazuje, że zdalny dostęp do urządzeń, ich integracja i zarządzanie są dostępne dla wszystkich. Somfy w domu to wyższy standard życia, wygoda, więcej oszczędności, a przede wszystkim spokój i bezpieczeństwo.

 

Nowe produkty w ofercie dołączają do grona kilkuset urządzeń domowych współpracujących z centralą sterującą TaHoma® Premium, stanowiącą serce systemu domu inteligentnego.

 

20191019Somfy Outdoor Camera - Lifestyle 3

 

Zabezpiecz swój dom i posesję – kamera zewnętrzna

Kamera zewnętrzna jest jednym z najczęściej wybieranych urządzeń jako opcja, która realnie wpływa na zwiększenie poziomu naszego bezpieczeństwa. Jakie wartościowe funkcje posiada nowy produkt Somfy? Kamera należy do gamy produktów Somfy Protect, czyli proaktywnego systemu zabezpieczenia domu i mieszkań.

 

To zintegrowane urządzenie all-in-one, które łączy w jednym: kamerę full HD 1080p, syrenę alarmową emitującą dźwięk o natężeniu 110 dB oraz inne dodatkowe funkcjonalności, dzięki którym o każdej porze dnia i nocy możemy monitorować sytuację wokół wybranej nieruchomości. Np. wbudowany czujnik ruchu wykryje, czy ktoś znajduje się w polu monitoringu kamery.

 

20191019Somfy kamera zewnetrzna

 

 

Wówczas bezpośrednio na nasz smartfon zostanie przesłane powiadomienie, a kamera nie tylko nagra 30 sekundowy film ze zdarzenia, ale prześle je również bezpiecznie do chmury, w celu ponownego odtworzenia. Na podstawie nagrania możemy zdecydować, czy należy włączyć syrenę alarmową wbudowaną w urządzenie, aby odstraszyć potencjalnego intruza.

 

Z kolei jeśli pod naszymi drzwiami będzie stał kurier lub sąsiad, porozmawiamy z nim za pośrednictwem kamery dzięki dwukierunkowej komunikacji audio. To szczególnie użyteczne, gdy nie możemy w danym momencie otworzyć drzwi.

 

Warto zwrócić uwagę również na funkcję smart aktywacji. Gdy wyjdziemy z domu, nie uruchamiając kamery, bezpośrednio na smartfon otrzymamy przypomnienie. Możemy to zrobić zdalnie, np. w drodze do pracy czy z biura.

 

20191019Somfy 12557

 

Użytkownicy docenią również design produktu. Kamera wyróżnia się niewielkimi rozmiarami, dyskrecją i wyglądem przypomina oświetlenie zewnętrzne - dzięki temu pozostanie niewidoczna dla rabusiów. Sami również możemy zdecydować o sposobie instalacji – możemy to zrobić we własnym zakresie, zgodnie z instrukcjami krok po kroku w aplikacji lub też powierzyć to zadanie Somfy Ekspertowi.

 

Ciepło i oszczędnie – termostat i głowica termostatyczna

Najnowsze urządzenia do systemów grzewczych Somfy, czyli termostat radiowy lub przewodowy oraz głowica termostatyczna to idealne rozwiązanie dla osób oszczędnych.

 

W zależności od naszych potrzeb możemy zdecydować się na jedną z dwóch opcji, by zapewnić komfort cieplny i kontrolę zużycia energii, czyli oszczędności na ogrzewaniu.

 

S20191019omfy termostat1a

 

Termostat Somfy jest urządzeniem sterowanym zdalnie przez internet, za pomocą aplikacji mobilnej. Dzięki niej zarówno programowanie (krok po kroku), jak również użytkowanie termostatu jest niezwykle intuicyjne. Urządzenie działa zgodnie z zaplanowanym przez nas scenariuszem, który możemy modyfikować w zależności od naszych potrzeb. Np.: kilka godzin przed powrotem do domu aktywujemy ze smartfonu ustawienie „komfortowe”, żeby po naszym powrocie w domu panowała już idealna temperatura.

 

20191019Somfy smart home

 

Termostat przez cały czas reguluje temperaturę w domu, analizuje i przetwarza dane, np. poziom wilgotności w pomieszczeniach używanych na co dzień, a także nawyki mieszkańców. Dzięki temu może zasugerować w aplikacji zmiany w sterowaniu temperaturą, które doprowadzą do zmniejszenia zużycia energii. Termostat jest kompatybilny z większością systemów grzewczych dostępnych na rynku: pompami ciepła, piecami na paliwo stałe (np. pellet, brykiet), płynne (np. olej opałowy) czy gazowe.

 

Aby dobrać idealne rozwiązanie dla siebie można skorzystać z konfiguratora dostępnego na stronie Somfy: https://znalezcmojerozwiazaniewzakresieogrzewania.somfy.pl/. Konfigurator na podstawie prostej analizy naszego systemu grzewczego (typ lokalu mieszkalnego, rodzaj instalacji grzewczej, model urządzenia grzewczego) sprawdzi, czy nasza instalacja jest kompatybilna z termostatem i zaproponuje najlepsze dla nas rozwiązanie.

 

20191019Somfy Doorlock2

 

Proste sterowanie wybranym grzejnikiem? Tylko z głowicą termostatyczną w technologii io-homecontrol®. To niewielkie urządzenie analizuje wydajność energetyczną domu i działa jako część zbiorczego lub indywidualnego systemu grzewczego.

 

Pozwala ogrzewać tylko te pomieszczenia w domu czy mieszkaniu, w których obecnie przebywamy, a dodatkowo temperatura może być kontrolowana bezpośrednio za pomocą przycisków na głowicy, a także po połączeniu z centralą TaHoma® Premium za pośrednictwem aplikacji dostępnej w wersji na smartfon, tablet lub komputer.

 

Co ciekawe, gdy głowica wykryje spadek temperatury o 2 stopnie w czasie krótszym niż 10 minut, np. kiedy otwieramy okno w celu wietrzenia pomieszczenia, natychmiast automatycznie obniży temperaturę grzejnika.

 

20191019Somfy Thermostat valve io

 

Jeden zamek i jego smart możliwości – DoorLock

Nowa generacja zamków DoorLock pozwala zarządzać dostępem do domu bez używania kluczy: zdalnie blokować i odblokowywać drzwi, udzielać stałego lub czasowego dostępu opiekunce, dalekim krewnym czy znajomym. Koniec z kluczami pod wycieraczką!

 

Każdy może wybrać sposób sterowania najbardziej wygodny dla siebie , czy to za pomocą aplikacji Somfy Keys, kodu na klawiaturze, karty dostępu lub breloka. Właściciel w każdej chwili może sprawdzić, kto i kiedy wchodził lub wychodził z domu.

 

20191019Somfy- termostat

 

Wszystkie produkty można sprawdzić i przetestować w Happy Home Somfy, salonie pokazowym w Warszawie na ul. Marywilskiej 34. Showroom jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 08:00 – 17:00.

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik