Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 06 okladka1

Świat Szkła 06/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Przykładowe wydanie

Świat Szkła 3/2021

2021 03 okladka1

(do pobrania) 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

baner klej do luster 7 7 2021

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
   
Sterowanie bramami z Nice IT4WIFI
Data dodania: 13.11.19

Jak niewiele potrzeba, aby nasza automatyka do bram stała się bardziej smart?

Zdalne zarządzanie automatyką bramową, dzięki przystępnym rozwiązaniom oferowanym przez Grupę Nice, powoli staje się standardem na polskim rynku. Z modułem Nice IT4WIFI użytkownik uzyskuje nie tylko możliwość kontrolowania swojej bramy z każdego miejsca na ziemi, ale dodatkowo otwiera się przed nimi wiele nowych funkcjonalności: sterowanie głosowe, integracja z innymi urządzeniami domowymi czy funkcja geolokalizacji.

 

20191022nice IT4WIFI p

 

IT4WIFI to symbol zmiany w filozofii projektowania centrali sterujących Nice. Obecnie zdecydowana większość modeli płyt elektroniki wyposażona jest w magistralę BUS T4, która pozwala na proste podłączenie miniaturowego modułu IT4WIFI i połączenie automatyki z chmurą danych. Dzięki takiemu rozszerzeniu systemu, sterowanie napędami do bram nabiera zupełnie nowego wymiaru.

 

– Po podłączeniu modułu do centrali sterującej użytkownik może zdalnie otwierać i zamykać bramy zautomatyzowane napędami Nice. Korzystając z intuicyjnej aplikacji MyNice Welcome App w smartfonie, widzimy aktualizowany na bieżąco status automatyki. W każdym momencie możemy w prosty sposób sprawdzić, jaki jest stan bramy, bez względu na to, czy jesteśmy 100 metrów od naszego domu czy na innym kontynencie. To jednak tylko podstawowe funkcjonalności, które daje nam moduł – zauważa Wojciech Jankowski, Business Development Manager w Nice Polska.

 


Automatykę możemy określić mianem smart w sytuacji, w której ingerencja użytkownika w system ograniczona jest do minimum, a on sam reaguje na zmiany czasowe lub te, wywołane innymi czynnikami zewnętrznymi. Dla przykładu z modułem Nice IT4WIFI mamy możliwość ustawiania czasowych scenariuszy. Jeśli chcemy, aby w naszym zakładzie produkcyjnym brama wjazdowa codziennie otwierała się o 7:00 rano i zamykała o 18:00, ustawienie takiego scenariusza zajmie nam kilkanaście sekund w dedykowanej aplikacji MyNice Welcome App. Aplikacja jest dostępna bezpłatnie na smartfony z systemem operacyjnym Android oraz iOS.

 

 

Jako administrator możemy nadać uprawnienia dowolnej liczbie użytkowników, którzy mają mieć możliwość zdalnego otwarcia i zamknięcia bramy czy szlabanu. MyNice Welcome App dostępna jest w polskiej wersji językowej, w dwóch wariantach: standardowa aplikacja przeznaczona jest na telefony z systemem operacyjnym Android; wersja z rozszerzeniem HK przeznaczona jest dla użytkowników iPhone’ów.
- Nice IT4WIFI to pierwszy produkt znakowany brandem Nice, w pełni zgodny z protokołem Apple HomeKit – dodaje Jankowski. - Jeśli urządzenie jest zgodne z tym protokołem, to iPhone lub iPad przejmuje wówczas rolę domowego centrum zarządzania. Dzięki kompatybilności z protokołem HomeKit, mamy możliwość sterowania naszą automatyką Nice za pomocą komend głosowych poprzez wirtualnego asystenta Siri.

 


Innym ciekawym rozszerzeniem, które możemy wykorzystać w przypadku zastosowania w naszym domu modułów IT4WIFI, jest współpraca z platformą internetową IFTTT.com. Za pośrednictwem tego portalu mamy możliwość uzyskania synergii z urządzeniami, które wykorzystujemy w naszym domu, a pochodzą one od różnych producentów (o ile dany producent zapewnia kompatybilność z IFTTT). Korzystając z intuicyjnej aplikacji mobilnej, krok po kroku dodajemy warunki, które muszą zostać spełnione, aby nasz napęd wykonał odpowiednią czynność. W ten sposób możemy we własnym zakresie dopasować np. funkcję rozpoznawania nas przez napęd bramowy, uzyskując efekt geolokalizcji.

 

Jeśli tylko pojawimy się z naszym telefonem w określonym terenie, brama lub szlaban automatycznie rozpoznają nas i wykonają odpowiednią komendę (np. otwarcie bramy, kiedy znajdujemy się w określonej odległości od niej). Z drugiej strony, korzystanie z IFTTT daje duże możliwości komunikacyjne. W przypadku, kiedy chcemy otrzymywać powiadomienia mailowe lub wiadomości push o stanie bramy, możemy wszystkie te funkcjonalności uzyskać dzięki kompatybilności z IFTTT. 

 

Moduł Nice IT4WIFI to miniaturowe urządzenie, którego funkcjonalności, dzięki licznym rozszerzeniom oraz kompatybilności z różnymi platformami, są praktycznie nieograniczone. Niewielka inwestycja sprawia, że nasz dom staje się coraz bardziej smart.  Aplikację MyNice Welcome App można pobrać bezpłatnie z:

 

 

www.niceforyou.com

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik