Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 11 okladka1

Świat Szkła 11/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 konferencja 9 grunia 2021

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

Termo-detektor UniversalTemp dla majsterkowiczów
Data dodania: 11.12.19

Bosch UniversalTemp pomaga użytkownikom w szybki, łatwy i komfortowy sposób mierzyć temperaturę powierzchni. Urządzenie mierzy temperatury od –30 do +50 stopni Celsjusza, wykorzystując zasadę pomiaru w podczerwieni. Jest to jedno z urządzeń o największym zakresie mierzonych temperatur dostępnych na rynku.

 

20191111universaltemp 3 img w760

 

UniversalTemp radzi sobie z typowymi zadaniami takimi jak sprawdzenie równomiernej mocy grzewczej grzejników czy też wykrywanie strat energii spowodowanych niedostateczną izolacją, ale pomoże także w sprawdzeniu, czy np. kamień do pizzy osiągnął właściwą temperaturę pieczenia.

 

UniversalTemp pomaga oszczędzać energię i jest gotowy do pracy w parę chwil. Urządzenie posiada trzy tryby pomiaru. Każdy z nich przypisany jest do określonej kategorii materiałów. Tryby te uwzględniają emisyjność (emisję ciepła) danej powierzchni w czasie pomiaru w podczerwieni.

 

20191111universaltemp 1 img w1280

 

Dzięki temu możliwe jest bardziej precyzyjne określenie temperatury powierzchni różnych materiałów, takich jak beton, granit, laminaty, piasek, korek, porcelana czy szkło. Dołączona do urządzenia lista materiałów pomaga wybrać prawidłowy tryb pracy.

 

 

Łatwa obsługa, szybki wynik pomiaru
Wynik pomiaru wskazywany jest na podświetlonym wyświetlaczu o czarnym tle, co znacząco poprawia jego czytelność. Na wyświetlaczu można odczytać aktualną oraz poprzednio zmierzoną wartość. Dodatkowo użytkownicy mogą zobaczyć, czy pomiar jest w toku, sprawdzić stan naładowania baterii oraz upewnić się, który tryb pomiaru jest aktualnie aktywny.

 

Aby wykonać pomiar, użytkownik musi wybrać żądany tryb, naciskając przycisk „ Mode " na wyświetlaczu, ustawić urządzenie prostopadle do badanej powierzchni i rozpocząć pomiar za pomocą wygodnego w obsłudze włącznika. Przy naciśniętym włączniku urządzenie wykonuje pomiar ciągły temperatury powierzchni, na którą pada wiązka światła podczerwonego i stale wyświetla zmierzoną wartość. Umożliwia to określenie minimalnej i maksymalnej temperatury dla danej powierzchni, np. w celu wykrycia mostków termicznych czy sprawdzenia równomiernej mocy grzania grzejników.

 

20191111universaltemp 2 img w760

 

Urządzenie UniversalTemp jest dostępne w sprzedaży.

 

Mały, lekki i poręczny, odpowiedni do różnych zastosowań
• Wszechstronny: duży zakres mierzonych temperatur od –30 do +500 stopni Celsjusza
• Intuicyjny: łatwe w obsłudze urządzenie z wyświetlaczem do szybkich pomiarów

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik