Czytaj także -

Aktualne wydanie

2023 02 okladka1

Świat Szkła 2/2023

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

baner-www

 

Baner Press Glass final

 

 

 ET-Swiat-Szkla-480x150

Skuteczna zapora antyterrorystyczna - Hörmann z nagrodą Dobry Design 2020
Data dodania: 12.12.19

Słupek elektromechaniczny z linii High Security Line firmy Hörmann, do stref o najwyższych wymaganiach bezpieczeństwa, nagrodzony został w konkursie  Dobry Design 2020. To kolejny już produkt tego producenta wyróżniony w organizowanym corocznie przez redakcję magazynu Dobrze Mieszkaj plebiscycie.

 

20191111hormann 1

 

Celem konkursu jest wyróżnienie najciekawszych wzorniczo, powstałych w ostatnim czasie, rozwiązań będących efektem kreatywnego, odważnego myślenia, zarówno o technologii i designie, jak i o ekologii i biznesie. A także wskazanie produktów, które najlepiej odpowiadają na potrzeby zmieniającego się świata.

 

 

Certyfikowany elektromechaniczny słupek antyterrorystyczny firmy Hörmann to nowość na światową skalę. Urządzenie posiada nowoczesny elektromechaniczny silnik bezszczotkowy, który spełnia surowe wymogi środowiskowe - nie wymaga bowiem stosowania oleju hydraulicznego.

 

Jego atutem jest też brak konieczności częstych konserwacji, łatwe serwisowanie oraz funkcja łagodnego rozruchu i zatrzymania cylindra. Słupek może być wyposażony w dodatkowe zabezpieczenie  EFO (Emergency Fast Operation), które umożlwia podniesienie go w ciągu 1,5 sekundy.

 

 

Ta antyterrorystyczna zapora, która przeszła testy zderzeniowe  z wykorzystaniem dużych obciążeń i posiada odpowiednie międzynarodowe certyfikaty, ma też bardzo estetyczny wygląd. Słupek o wysokości 1,2 m wykonany jest ze stali o grubości  23 mm i oferowany w dwóch wariantach – ze stali lakierowanej lub stali nierdzewnej.

 

Jury złożone ze 150 architektów i projektantów wyróżniło ten produkt w kategorii Nowoczesne technologie. W sumie z ponad 220 zgłoszonych do dziewiątej edycji konkursu Dobry Design nagrodzono 15 produktów.

Nagroda wręczona została podczas VII Forum Dobrego Designu, które 5 grudnia odbyło się w Warszawie.


20191111hormann 2

Prezes Hörmann Polska ze statuetką Dobry Design 2020.

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także