Aktualne wydanie

2020 02 okladka gif

Świat Szkła 02/2020

(wydanie polsko-angielskie)

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 dom bez barier okladka

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Zamek magnetyczny – sprzymierzeniec domowego spokoju.
Data dodania: 05.01.20

Dzięki nowym technologiom nasze wnętrza zyskują rozwiązania, które nie tylko są trwalsze czy bardziej estetyczne, lecz również sprzyjają domowemu spokojowi. Tak właśnie dzieje się w przypadku zamków magnetycznych do drzwi.

 

20191212invado Sara pro niewidoczna oscieżnica i drzwi Norma Decor 1

 

Mniej trzaskania, więcej spokoju

Czasami zdarza nam się trzaskać drzwiami, i wcale nie robimy tego specjalnie. Wystarczy silniejszy ruch ręką, a drzwi same lecą i w efekcie słychać głośny dźwięk zamykania. Dźwięk, który niejednego przyprawia o ból głowy. 

 

By uporać się z tym problemem, wystarczy zamontować w drzwiach zamek magnetyczny Invado i drzwi będą się zamykały niemal bezszelestnie. Zamki magnetyczne są zdecydowanie cichsze niż standardowe zamki mechaniczne i nawet, gdy użyjemy bardzo dużej siły przy zamykaniu drzwi, nie usłyszymy klasycznego trzaśnięcia.

 

Jak to działa?
Zamek magnetyczny działa na zasadzie wzajemnego przyciągania się magnesów, które umieszczone są w zapadce zamka umieszczonej w skrzydle oraz w zaczepie zamontowanym w ościeżnicy.
Dzięki temu przyciąganiu drzwi wystarczy delikatnie pchnąć, a one płynnie docisną się do uszczelki drzwiowej.

 

Trwałość na lata

Zamki magnetyczne Invado charakteryzuje również większa żywotność od standardowych zamków mechanicznych. Zamki mechaniczne to wiele ruchomych części, które w tym przypadku zastąpione zostają magnesem. Dzięki temu rozwiązanie to jest praktycznie bezawaryjne.

 

Drzwi bezprzylgowe

Dodatkowym atutem zamka magnetycznego jest jego doskonałe spasowanie z coraz częściej wybieranymi drzwiami bezprzylgowymi. Standardowy zamek mechaniczny zastosowany przy tego typu drzwiach, przy braku krawędzi przylgi nieestetycznie odstawałby od skrzydła. Zamek magnetyczny tworzy z nimi jedna płaszczyznę, co jest rozwiązaniem zdecydowanie bardziej estetycznym.


Zamki magnetyczne to nowoczesne, eleganckie, ciche i trwałe rozwiązania, które doskonale sprawdzają się z różnymi rodzajami skrzydeł, więc podczas dokonywania wyboru sposobu zamykania drzwi warto brać je każdorazowo pod rozwagę.