Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 07 okladka1

Świat Szkła 07-08/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

 

480x100

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

Gładka powierzchnia zewnętrzna, piankowy rdzeń: Wkładki izolacyjne insulbar LI
Data dodania: 07.01.20

 Ensinger rozszerza swój asortyment profili izolacyjnych do okien, drzwi i fasad o wkładki mające wyjątkowo niskie przewodnictwo cieplne.

 

Nowa wkładka izolacyjna insulbar LI (LI = ang. Lambda Improved; ulepszona Lambda) wykonana z piankowego poliamidu 66 pozwala na jeszcze skuteczniejszą izolację termiczną metalowych okien, drzwi i fasad.

 

W porównaniu do profili izolacyjnych wykonanych z litego poliamidu, wartość Lambda materiału insulbar LI jest znacznie mniejsza i wynosi 0,21 W/(m⋅K).

 

20200101ensinger 1

Wkładki izolacyjne insulbar LI (LI = ang. Lambda Improved = ulepszona Lambda) uzupełniają szeroki asortyment profili do izolacji termicznej elementów metalowych konstrukcji okien, drzwi i fasad oferowanych przez Ensinger – światowego lidera w zakresie tworzyw sztucznych.

 

 

Tak niskie przewodnictwo cieplne insulbar LI udało się osiągnąć Ensinger dzięki specjalnemu procesowi produkcji, w którym poliamid wzmocniony włóknem szklanym (PA 66 GF) ulega spienieniu, co powoduje rozmieszczenie porów na całym przekroju poprzecznym profilu izolacyjnego i zapewnia strukturę porowatą o mniejszej gęstości niż ma lity poliamid PA 66 GF.

 

Zewnętrzna powierzchnia profilu pozostaje przy tym zamknięta. Nowy produkt nie wykazuje żadnych różnic w wyglądzie, jakości ani w zdolności do przerobu w stosunku do wcześniejszych.

 

20200101ensinger 2

 

20200101ensinger 3

 

 

Gładka powierzchnia zewnętrzna, piankowy rdzeń: Rdzeń profilu wykonany z wkładki insulbar LI mającej strukturę drobnych porów zmniejsza przewodnictwo cieplne. Kompaktowa, gładka struktura powierzchni zapewnia perfekcyjny wygląd i bezproblemowe lakierowanie.

 


Łatwa optymalizacja i dostosowanie systemów okiennych do potrzeb
Mniejsza wartość Lambda pozwala na znacząco lepszą izolację termiczną profili aluminiowych, szczególnie w środkowym obszarze krzywej izolacji. Nowa wkładka izolacyjna umożliwia mniejszą głębokość zabudowy przy tej samej wartości Uf lub – w zależności od potrzeb – oferuje lepszą wartość Uf przy tej samej głębokości zabudowy.

 

W zależności od systemu pierwotnego, przejście na zastosowanie insulbar LI umożliwia zmniejszenie wartości Uf o mniej więcej 0,1 W/m2K. Stosując insulbar LI w dostępnych systemach okien, można łatwo poprawić ich właściwości izolacyjne lub zaoferować nowe wersje o różnych wartościach Uf bez konieczności wprowadzania jakichkolwiek innych zmian w konstrukcji systemów lub w procesie ich produkcji.

 


Profil spełniający każde wymagania
insulbar LI stanowi ważne uzupełnienie programu dostaw wkładek izolacyjnych Ensinger o wysokiej jakości. Ensinger posiada w swojej ofercie wkładki izolacyjne spełniające każde wymagania w zakresie izolacji termicznej profili aluminiowych wykonane z poliamidu litego lub piankowego 66 z dodatkiem folii niskoemisyjnej lub bez niej, lub profile z poliamidu pochodzącego z odzysku.

 

Wkładki izolacyjne o właściwościach opóźniających rozprzestrzenianie się ognia, nieulegające przemieszczeniu wzdłużnemu, o wysokim stopniu sztywności, optymalne pod względem elektrostatycznym i samosmarujące się przeznaczone do specjalnych zastosowań i procesów przerobu uzupełniają oferowany asortyment.

 

Więcej informacji: www.insulbar-li.com

 

 

 


Źródło zdjęć: Ensinger GmbH


O insulbar®
Ensinger GmbH znajduje się w grupie największych światowych projektantów i producentów profili do izolacji termicznej do produkcji okien, drzwi i fasad. Profile występujące pod marką handlową insulbar® zapewniają izolację termiczną wewnętrznej i zewnętrznej powłoki metalowej ramy. Dzięki profilom insulbar izolacje uzyskują najlepsze wyniki pod kątem oszczędności energii oraz zmniejszenia kosztów ogrzewania lub chłodzenia. Profile insulbar® spełniają przy tym najwyższe wymagania jakościowe pod każdym względem. Są one stosowane z powodzeniem na całym świecie już od ponad 40 lat. Dodatkowe informacje: insulbar.com

O firmie Ensinger
Grupa Ensinger zajmuje się opracowywaniem, produkcją i dystrybucją mieszanek, półwyrobów, kompozytów, gotowych części i profili z technicznych tworzyw sztucznych. Do przetwarzania termoplastycznych i zaawansowanych polimerów Ensinger wykorzystuje wiele procesów produkcyjnych, m.in. wytłaczanie, obróbkę mechaniczną, formowanie wtryskowe, odlewanie, spiekanie i prasowanie. To rodzinne przedsiębiorstwo zatrudnia łącznie 2600 pracowników w 35 zakładach i jest reprezentowane we wszystkich ważnych regionach przemysłowych na całym świecie przez zakłady produkcyjne i przedstawicielstwa handlowe. ensingerplastics.com

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik