Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 05 okladka1

Świat Szkła 05/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Przykładowe wydanie

Świat Szkła 3/2021

2021 03 okladka1

(do pobrania) 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

Gładka powierzchnia zewnętrzna, piankowy rdzeń: Wkładki izolacyjne insulbar LI
Data dodania: 07.01.20

 Ensinger rozszerza swój asortyment profili izolacyjnych do okien, drzwi i fasad o wkładki mające wyjątkowo niskie przewodnictwo cieplne.

 

Nowa wkładka izolacyjna insulbar LI (LI = ang. Lambda Improved; ulepszona Lambda) wykonana z piankowego poliamidu 66 pozwala na jeszcze skuteczniejszą izolację termiczną metalowych okien, drzwi i fasad.

 

W porównaniu do profili izolacyjnych wykonanych z litego poliamidu, wartość Lambda materiału insulbar LI jest znacznie mniejsza i wynosi 0,21 W/(m⋅K).

 

20200101ensinger 1

Wkładki izolacyjne insulbar LI (LI = ang. Lambda Improved = ulepszona Lambda) uzupełniają szeroki asortyment profili do izolacji termicznej elementów metalowych konstrukcji okien, drzwi i fasad oferowanych przez Ensinger – światowego lidera w zakresie tworzyw sztucznych.

 

 

Tak niskie przewodnictwo cieplne insulbar LI udało się osiągnąć Ensinger dzięki specjalnemu procesowi produkcji, w którym poliamid wzmocniony włóknem szklanym (PA 66 GF) ulega spienieniu, co powoduje rozmieszczenie porów na całym przekroju poprzecznym profilu izolacyjnego i zapewnia strukturę porowatą o mniejszej gęstości niż ma lity poliamid PA 66 GF.

 

Zewnętrzna powierzchnia profilu pozostaje przy tym zamknięta. Nowy produkt nie wykazuje żadnych różnic w wyglądzie, jakości ani w zdolności do przerobu w stosunku do wcześniejszych.

 

20200101ensinger 2

 

20200101ensinger 3

 

 

Gładka powierzchnia zewnętrzna, piankowy rdzeń: Rdzeń profilu wykonany z wkładki insulbar LI mającej strukturę drobnych porów zmniejsza przewodnictwo cieplne. Kompaktowa, gładka struktura powierzchni zapewnia perfekcyjny wygląd i bezproblemowe lakierowanie.

 


Łatwa optymalizacja i dostosowanie systemów okiennych do potrzeb
Mniejsza wartość Lambda pozwala na znacząco lepszą izolację termiczną profili aluminiowych, szczególnie w środkowym obszarze krzywej izolacji. Nowa wkładka izolacyjna umożliwia mniejszą głębokość zabudowy przy tej samej wartości Uf lub – w zależności od potrzeb – oferuje lepszą wartość Uf przy tej samej głębokości zabudowy.

 

W zależności od systemu pierwotnego, przejście na zastosowanie insulbar LI umożliwia zmniejszenie wartości Uf o mniej więcej 0,1 W/m2K. Stosując insulbar LI w dostępnych systemach okien, można łatwo poprawić ich właściwości izolacyjne lub zaoferować nowe wersje o różnych wartościach Uf bez konieczności wprowadzania jakichkolwiek innych zmian w konstrukcji systemów lub w procesie ich produkcji.

 


Profil spełniający każde wymagania
insulbar LI stanowi ważne uzupełnienie programu dostaw wkładek izolacyjnych Ensinger o wysokiej jakości. Ensinger posiada w swojej ofercie wkładki izolacyjne spełniające każde wymagania w zakresie izolacji termicznej profili aluminiowych wykonane z poliamidu litego lub piankowego 66 z dodatkiem folii niskoemisyjnej lub bez niej, lub profile z poliamidu pochodzącego z odzysku.

 

Wkładki izolacyjne o właściwościach opóźniających rozprzestrzenianie się ognia, nieulegające przemieszczeniu wzdłużnemu, o wysokim stopniu sztywności, optymalne pod względem elektrostatycznym i samosmarujące się przeznaczone do specjalnych zastosowań i procesów przerobu uzupełniają oferowany asortyment.

 

Więcej informacji: www.insulbar-li.com

 

 

 


Źródło zdjęć: Ensinger GmbH


O insulbar®
Ensinger GmbH znajduje się w grupie największych światowych projektantów i producentów profili do izolacji termicznej do produkcji okien, drzwi i fasad. Profile występujące pod marką handlową insulbar® zapewniają izolację termiczną wewnętrznej i zewnętrznej powłoki metalowej ramy. Dzięki profilom insulbar izolacje uzyskują najlepsze wyniki pod kątem oszczędności energii oraz zmniejszenia kosztów ogrzewania lub chłodzenia. Profile insulbar® spełniają przy tym najwyższe wymagania jakościowe pod każdym względem. Są one stosowane z powodzeniem na całym świecie już od ponad 40 lat. Dodatkowe informacje: insulbar.com

O firmie Ensinger
Grupa Ensinger zajmuje się opracowywaniem, produkcją i dystrybucją mieszanek, półwyrobów, kompozytów, gotowych części i profili z technicznych tworzyw sztucznych. Do przetwarzania termoplastycznych i zaawansowanych polimerów Ensinger wykorzystuje wiele procesów produkcyjnych, m.in. wytłaczanie, obróbkę mechaniczną, formowanie wtryskowe, odlewanie, spiekanie i prasowanie. To rodzinne przedsiębiorstwo zatrudnia łącznie 2600 pracowników w 35 zakładach i jest reprezentowane we wszystkich ważnych regionach przemysłowych na całym świecie przez zakłady produkcyjne i przedstawicielstwa handlowe. ensingerplastics.com

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik