Czytaj także -

Aktualne wydanie

2023 02 okladka1

Świat Szkła 2/2023

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 LiSEC SS Konfig 480x120

et-swiat-szkla-480x120-02

 

 Online Banner480100 px

 

 partnerzy medialni baner

 

Bezpieczeństwo seniorów na plusie. KRAUSE przedstawia drabiny i schodki z serii PlusLine
Data dodania: 18.01.20

Dom to miejsce, w którym dochodzi do wielu wypadków. Ich efektem mogą być skaleczenia, oparzenia albo upadki. Te z wysokości zwykle są najgroźniejsze w skutkach, szczególnie jeśli przydarzą się osobom starszym. Z myślą o ich bezpieczeństwie, firma KRAUSE opracowała dwa modele drabin wolnostojących oraz składane schodki, które dostosowane są do specjalnych wymagań seniorów. A gdyby tak, z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dnia Dziadka, podarować im wysoce funkcjonalny prezent?

 

20200101krause 123

 

Wraz z wiekiem spada nasza sprawność fizyczna i pogarsza się koordynacja ruchowa, a zwykłe codzienne czynności zaczynają sprawiać problemy. Dlatego w trosce o swoje zdrowie, seniorzy powinny zadbać o wyposażenie mieszkania, które pozwoli im bezpiecznie i w komfortowych warunkach wykonywać domowe obowiązki. Jednym z elementów obowiązkowo powinna być poręczna, lekka i stabilna drabina.

 

20200101krause 123ba

 


Jaki sprzęt wybrać?
Drabina drabinie nierówna. I choć większość modeli jest do siebie podobnych, to wybierając urządzenie dla osoby starszej warto zwrócić uwagę na kilka istotnych rozwiązań, które znacząco poprawią komfort użytkowania. O co dokładnie chodzi?

 

– Potrzeby, które najczęściej wymieniali seniorzy to zdecydowanie dłuższa poręcz, głębsze stopnie oraz zabezpieczenia antypoślizgowe. Ważna dla nich jest również niska waga urządzenia oraz możliwość składania do niewielkich rozmiarów, by mogli je schować do niewielkiej szafki i mieć zawsze pod ręką – wyjaśnia Marek Banach, ekspert firmy KRAUSE.

 


Wszystkie te oczekiwania spełniają drabiny z serii PlusLine, stworzonej z myślą o seniorach właśnie. I tak, w modelu Safety górna poręcz została wydłużona o około 40% w porównaniu do zwykłych drabin. Zmodyfikowano także stopnie – są teraz o 10% szersze i 60% głębsze, oraz powiększono górną platformę, stwarzając więcej miejsca roboczego i podnosząc tym samym komfort użytkowania. W zależności od potrzeb, możemy wybrać wersję z trzema lub czterem stopniami (wliczając platformę).

 

20200101krause 123c

 


Bezpieczeństwo w parze z ergonomią
Same udogodnienia zwiększające bezpieczeństwo to jednak nie wszystko. Firma poszła o krok dalej, wprowadzając kilka ciekawych, zwiększających ergonomię pracy, rozwiązań. – Drabiny z serii PlusLine zostały wyposażone w wygodną półkę na akcesoria – ze zintegrowanym hakiem na wiadro oraz uchwytami na kabel, dzięki której wszystkie pomoce, takie jak ściereczki, śrubokręt czy żarówki możemy mieć zawsze pod ręką.

 

Takie rozwiązanie w znaczny sposób ogranicza konieczność częstego schodzenia i ponownego wchodzenia na drabinę, co osobom starszym przysparza najwięcej kłopotów – wyjaśnia ekspert. Ponadto, dla większej stabilności i wytrzymałości, drabiny zyskały 6-nitowe połączenia stopni z podłużnicami oraz dodatkowe wsporniki stopni. Drabiny zostały ponadto wykonane z niezwykle lekkiego materiału, co zmniejsza ich wagę – np. dwustopniowego modelu Sepuro do zaledwie 3 kg.

 

 

20200101krause 123a

 


Rozwiązanie dla małych mieszkań
Niewielki metraż mieszkań seniorów często nie pozwala na wygospodarowanie miejsca na przechowywanie drabiny. Zresztą ta, nie zawsze jest im potrzebna! Niekiedy wystarczą poręczne składane schodki, które z powodzeniem da się schować w zwykłej kuchennej szafce – w końcu to w tym pomieszczeniu najczęściej się przydają.

 

Te z serii PlusLine (Treppy) wyróżnia duża platforma robocza (350x250 mm), duże i antypoślizgowe stopki oraz szerokie podłużnice o dużej wytrzymałości i stabilności. A do tego dostępne są w aż 5 kolorach, zatem można podarować Babci jej ulubiony!


Urządzenia z serii Plusline to rozwiązanie, dzięki któremu nawet osoby starsze mogą samodzielnie i w komfortowych warunkach wykonywać drobne prace domowe na wysokości. A z okazji zbliżających się dni naszych najbliższych, podarujmy im prezent, który zatroszczy się o ich bezpieczeństwo.

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także