Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 05 okladka1

Świat Szkła 05/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Przykładowe wydanie

Świat Szkła 3/2021

2021 03 okladka1

(do pobrania) 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

SOUDAL na targach BUDMA 2020
Data dodania: 20.01.20

4 lutego w Poznaniu wystartuje najnowsza, 29. edycja targów BUDMA. Swoje propozycje zaprezentuje m.in. lider innowacyjności w sektorze chemii budowlanej – firma Soudal.

 

Jako Partner ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Dobry montaż” Soudal po raz kolejny weźmie udział w interaktywnej MONTERIADZIE, promując profesjonalną instalację wyrobów stolarki otworowej w technologii Soudal Window System. Firma będzie również obecna na targach w roli Srebrnego Partnera 10. Mistrzostw Polski Młodych Dekarzy.

 

20200101soudal Monteriada


Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA, które należą do największych i najważniejszych imprez tego typu w Europie, w tym roku zgromadzą około 1000 wystawców z Polski i zagranicy. Wydarzenie tradycyjnie potrwa 4 dni i będzie idealną okazją do nawiązania nowych kontaktów biznesowych, zapoznania się z premierami produktowymi oraz pogłębienia swojej wiedzy na temat aktualnych wyzwań i trendów w branży budowlanej.

 

W programie targów nie zabraknie oczywiście MONTERIADY (stoisko nr 1 w hali nr 5), organizowanej przez Związek Polskie Okna i Drzwi (POiD). Nadchodząca odsłona MONTERIADY obejmie ponad 50 godzin pokazów prawidłowej instalacji wyrobów stolarki budowlanej z udziałem wykwalifikowanych monterów z programu „Dobry montaż”.

 

Wieloletnim Partnerem tej inicjatywy jest firma Soudal, która opracowała kompletny system montażu okien i drzwi Soudal Window System (SWS). W systemie SWS funkcję izolatora termicznego pełni pianka poliuretanowa, która od wewnątrz zabezpieczona jest specjalną taśmą paroszczelną, a od zewnątrz – taśmą paroprzepuszczalną.

 

Rozwiązanie to gwarantuje skuteczne i trwałe uszczelnienie styku okna lub drzwi ze ścianą zewnętrzną i w rezultacie diametralnie poprawia charakterystykę energetyczną budynku. W ofercie Soudal znajdują się również innowacyjne płynne membrany Soudatight, zalecane do wykonywania wewnętrznych i zewnętrznych uszczelnień podczas wymiany stolarki okiennej.

 

Nie wymagają one gruntowania podłoża, mogą być nakładane nawet na wilgotne i nierówne powierzchnie, dzięki czemu ich zastosowanie bardzo usprawnia i przyspiesza prace montażowe. W tym roku uczestnicy MONTERIADY obejrzą m.in. profesjonalną instalację okna typu HS w technologii Soudal Window System oraz instalację drzwi z wykorzystaniem dwuskładnikowej pianki Soudafoam 2K, która może być stosowana do montażu stolarki wewnętrznej bez użycia łączników mechanicznych.

 

Firma Soudal będzie także Srebrnym Partnerem 10. Mistrzostw Polski Młodych Dekarzy (4-5 lutego, hala nr 6) – zawodów organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Dekarzy (PSD) i rozgrywanych cyklicznie co dwa lata podczas targów BUDMA. Do rywalizacji w czterech kategoriach – dachy strome, dachy płaskie, dachy metalowe i fasady – staną drużyny dekarskie z całej Polski, a zwycięzcy będą reprezentować nasz kraj na Międzynarodowych Mistrzostwach Świata Młodych Dekarzy IFD w Pekinie. Podczas zmagań konkursowych zawodnicy wykorzystają m.in. flagowe produkty dekarskie firmy Soudal, w tym super mocny klej-uszczelniacz Colozinc do blachodachówki, blach trapezowych i systemów orynnowania.


Szeroka oferta materiałów dekarskich marki Soudal jest odpowiedzią na potrzeby energooszczędnego budownictwa i zostanie zaprezentowana na stoisku firmy w hali nr 6. Zwiedzający targi będą mogli uzyskać szczegółowe informacje na temat m.in.: produktów Soudal przeznaczonych do klejenia membran paroizolacyjnych przy zachowaniu najwyższych parametrów paroszczelności (jednostronnie klejące taśmy Soudatape Connect i Soudatape Flex oraz klej uszczelniacz Vapourseal); taśmy paroprzepuszczalnej Soudatape Facade do doszczelniania i sklejania wszelkiego rodzaju połączeń membran paroprzepuszczalnych; taśmy aluminiowej Butylband z klejem butylowym do uszczelniania pokrycia dachu w miejscach, w których występuje połączenie z kominem, wyłazem czy oknem dachowym; a także Soudatherm Roof – systemu gwarantującego prawidłową termoizolację dachów, w skład którego wchodzą kleje poliuretanowe do szybkiego i trwałego mocowania materiałów izolacyjnych, pozwalające na ograniczenie konieczności łączeń mechanicznych.

 wytyczne montazu

    Informacje na temat Wytycznych montażu mozna uzyskać bezpośrednio w redakcji miesięcznika Świat Szkła:

 

 - Agata Kostrzewa       Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

 - Agnieszka  Roguska      Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


   oraz dziale dystrybucji

   - Iwona Markowska    Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 więcej informacji też na stronie o Wytycznych do montaż okien i drzwi zewnętrznych tzw Instrukcja RAL

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik