Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 07 okladka1

Świat Szkła 07-08/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

 

480x100

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

Komfortowe perspektywy
Data dodania: 02.02.20

Szklana fasada schroniska narciarskiego „Zin Fux” w Południowym Tyrolu z ciepłymi ramkami dystansowymi SWISSPACER


Autentyczne, alpejskie, a jednocześnie nowoczesne - to schronisko narciarskie „Zin Fux” w pobliżu Sexten w Południowym Tyrolu. Zbudowane jako dwukondygnacyjna słupowa/modułowa konstrukcja, z restauracją na parterze i salonem narciarskim na pierwszym piętrze, zaprasza narciarzy, pieszych i rowerzystów górskich na chwilę relaksu.

 

20200202 SWISSPACER Cosy prospects 1 hr


Wnętrze powinno być przytulne - nie tylko pod względem estetycznym, ale także pod względem klimatu w pomieszczeniu i efektywności energetycznej. Ramki dystansowe SWISSPACER Advance są użyte w oknach FINSTRAL.
© Martin Vitek

 

Wchodząc do budynku, czujesz, że zarówno klient, Johann Fuchs, jak i projektanci, geodeta Günther Bachmann i inżynier architektoniczny Pavlina Sasinkova z biura projektowego „fabryki przestrzeni” w Innichen dobrze wykorzystali lokalizację. Regionalne odniesienie jest widoczne, ponieważ domek narciarski obejmuje malowniczy górski krajobraz z całkowicie przeszklonymi fasadami z trzech stron.

 

20200202 SWISSPACER Cosy prospects 2 hr


Schronisko Zin Fux: budynek zaplanowany w najdrobniejszym szczególe, dostosowany do lokalnych warunków, zaprojektowany z myślą o rzeczywistej wartości i zrównoważonym rozwoju oraz realizowany we współpracy z regionalnymi firmami.
© Martin Vitek

 

Nawet dach ma wbudowaną sekcję okien, która zapewnia widok na niebo południowego Tyrolu. Budynek zwraca się w kierunku pobliskiego lasu. Po drugiej stronie schronisko “wita” gości na dużej otwartej przestrzeni z panoramicznym oknem tarasowym. Nie tylko tutaj, ale także po obu dłuższych bokach budynku, projektanci włączyli prawdziwe pnie drzew do konstrukcji budynku, specjalnie przygotowanej do długotrwałego wykorzystania na fasadzie. W ten sposób gospodarze “udostępniają” gościom leśną atmosferę zarówno wewnątrz, jak i wokół budynku.Pomimo dużych okien wnętrze powinno być przytulne - nie tylko pod względem estetycznym, ale także pod względem klimatu w pomieszczeniu i efektywności energetycznej. Dlatego projektanci zdecydowali się na aluminiowe okna i ściany osłonowe systemu FINSTRAL. Wszystkie użyte elementy mają wąskie ramki, aby jak najmniej zasłaniać widok otaczającego obszaru. Podobnie jak we wszystkich wyrobach rodzinnego producenta okien z Południowego Tyrolu, ciepłe ramki dystansowe SWISSPACER zostały zintegrowane z konstrukcją szklanych elementów FINSTRAL: ich zastosowanie zapewnia specjalny efekt izolacyjny wokół krawędzi szkła. Minimalizuje to “zimne” mostki termiczne i zapewnia dobrą efektywność energetyczną budynku. Ponadto znacznie zmniejsza się ryzyko wystąpienia kondensacji pary wodnej i pojawienia sie pleśni na krawędzi szyby zespolonej.

 

20200202 SWISSPACER Cosy prospects 3 hr


Wszystkie użyte elementy mają wąskie ramki, aby jak najmniej zasłaniać widok na otaczającą przestrzeń.
© Martin Vitek

 

Jakość dla idealnego okna
Deklaracje dotyczące jakości profili FINSTRAL są wysokie: ostatecznie tylko produkty, które zostały przemyślane w najdrobniejszych szczegółach i optymalnie zaprojektowane, powinny zostać wprowadzone na rynek. FINSTRAL znalazł ważny element idealnego okna w ciepłych ramkach dystansowych SWISSPACER. „Po prostu ich jakość zrobiła na nas wrażenie - niezależnie od tego, czy chodzi o wydajność energetyczną, proste przetwarzanie przemysłowe czy idealny wygląd. Dlatego nasze termoizolacyjne szyby zespolone produkujemy wyłącznie z ciepłymi ramkami dystansowymi od SWISSPACER od początku 2017 roku ”- mówi Florian Oberrauch, członek zarządu i logistyki w FINSTRAL AG.

 

Ramkę dystansową SWISSPACER Advance, która ma bardzo niską przewodność cieplną, zastosowano w szklanych elementach schroniska Zin Fux. Dzięki paro- i gazoszczelnej folii zapewnia, że gaz szlachetny nie może wydostać się z komory między taflami szkła i że para wodna również nie może do wnętrza szyby przeniknąć. Jest to bardzo ważne dla wspierania funkcjonalności energooszczędnych okien, które nie przepuszczają nieprzyjemnego zimna do wnętrza domku ani nie pozwalają na ucieczke ciepła na zewnątrz.

 

20200202 SWISSPACER Cosy prospects 4 hr


Wymagania dotyczące jakości wyrobów od południowotyrolskiego producenta okien są wysokie - dlatego FINSTRAL stawia na ciepłe ramki dystansowe SWISSPACER w schronisku Zin Fux i wszystkich innych projektach.
© Martin Vitek

 

Schronisko Zin Fux jest udanym przykładem tego, jak dobra architektura zawsze musi być precyzyjnie zaprojektowana: zaplanowana w najdrobniejszym szczególe, odpowiednia do lokalnych warunków, zaprojektowana z myślą o rzeczywistej wartości i zrównoważonym rozwoju oraz wykonana we współpracy z regionalnymi firmami. “Przytulny klejnot” dla zapalonych wspinaczy i narciarzy – został tutaj stworzony, aby właściciel i jego goście zachwycali się nim przez wiele lat.

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik