Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 07 okladka

Świat Szkła 07-08/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

#Co słychać na MONTERIADZIE 2020 – machina już ruszyła!
Data dodania: 06.02.20

Za nami pierwszy dzień MONTERIADY na Targach BUDMA w Poznaniu. Ależ to było ciekawe widowisko – ogrom nowości produktowych z branży stolarki budowlanej oraz profesjonalni monterzy w akcji! W dodatku ruszyła budowa domu na żywo pod okiem czujnego kierownika – Tadeusza Romańskiego, Ambasadora kampanii „DOBRY MONTAŻ”.

 

202002021K0A5547 Easy-Resize.com

 

 

Co więcej, na ambitnych mistrzów sztuki montażu czekają wciąż atrakcyjne szkolenia zawodowe od Partnerów wydarzenia, zupełnie za darmo. Wystarczy zgłosić się do strefy dedykowanej dla monterów i architektów.


Poprzez MONTERIADĘ Związek POiD (organizator wydarzenia) wraz z Partnerami podejmują trud edukacji w zakresie prawidłowej instalacji produktów z branży budowlanej w sposób możliwie najbardziej ciekawy dla odbiorców. Nic dziwnego, że ta formuła cieszy się dużym zainteresowaniem odwiedzających Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA w Poznaniu.

 

W tym roku, ze względu na liczne nowości, uwaga audytorium jest jeszcze większa. Już jutro (5 lutego) w ramach wydarzenia zostaną zorganizowane dwa spotkania – debata dla uczniów, kształcących się w zawodzie „monter stolarki budowlanej” oraz konferencja prasowa Związku POiD.

 

202002021K0A5573 Easy-Resize.com


Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem montaży i odwiedzenia MONTERIADY – stoisko nr 1 w hali nr 5.


A teraz oddajemy głos przedstawicielom Partnerów wydarzenia:
Michał Sawicki, Kierownik działu technicznego, Soudal: Organizowana już po raz piąty MONTERIADA na stałe wpisała się w program targów BUDMA. Ten obejmujący ponad 50 godzin pokaz prawidłowej instalacji wyrobów stolarki budowlanej to doskonała okazja do zwiększenia świadomości na temat roli termomodernizacji i profesjonalnie przeprowadzonego montażu. Niestety wiedza dotycząca właściwej instalacji tego typu rozwiązań jest w Polsce wciąż zbyt niska.

 

Tymczasem to właśnie od dobrego montażu zależy późniejsza efektywność energetyczna budynku, bo nawet najlepszej jakości okna czy drzwi nie spełnią swojej funkcji, jeśli nie zostaną odpowiednio zainstalowane. Podczas MONTERIADY mamy okazję zaprezentować opracowany przez firmę Soudal system montażu stolarki okiennej Soudal Window System. Pozwala on uzyskać pożądane parametry izolacyjności termicznej złącza okiennego, zapobiegając tym samym marnotrawieniu energii w domu.

 

202002021K0A5490 Easy-Resize.com

 

Takie rozwiązanie zapewni efektywność pod kątem energooszczędności i pozwoli zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie. W czasie MONTERIADY obok prezentacji nowoczesnych technik montażowych nasi specjaliści udzielą także porad i odpowiedzą na pytania dotyczące tematyki budowlanej.


Robert Kisielewski, Specjalista ds. Marketingu Internetowego, Lahti PRO: Już kolejny rok z rzędu, mamy możliwość obserwować prawidłowe oraz bezpieczne techniki montażu. Podczas obecnej edycji MONTERIADY dowiemy się, jakie stosować materiały i techniki pracy, jakimi narzędziami pracować.

 

To ogromna część wiadomości, która pozwoli na wykonywanie poszczególnych kroków w sposób profesjonalny i bezawaryjny. Przy tego typu pracach ważne jest nie tylko bezpieczeństwo wykonanej konstrukcji, lecz także swoje własne. Ciało ludzkie jest w tym momencie najdelikatniejszym elementem narażonym na kontuzje i urazy.

 

Niejednokrotnie długie godziny ciężkiej pracy powodują ból i wyczerpanie. Aby zminimalizować zmęczenie oraz poczuć się komfortowo w miejscu pracy, warto przyjrzeć się ofercie ubrań roboczych i ochronnych Lahti Pro. Monterzy na MONTERIADZIE pracują w specjalnie zaprojektowanej, podnoszącej bezpieczeństwo i komfort linii ubrań Slim Fit.

 

202002021K0A5191 Easy-Resize.com

 

***
Partnerzy: AERECO WENTYLACJA, Aluplast, Blachy Pruszyński, FAKRO, Glasslift, Hörmann, Klimas Wkręt-met, Lahti PRO, Marbet Bausystem, Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu, PORTA, Roto Frank, Selena, Soudal, Stanley Black & Decker, ZCB Owczary
Patroni merytoryczni: Instytut Techniki Budowlanej, Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA, Polskie Stowarzyszenie Dekarzy, Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu
Patroni medialni: bryla.pl, budnet.pl, budownictwo.co, „Budujemy Dom”, „Builder”, „Dom Idealny”, domszytynamiare.pl, „Ekspert Budowlany”, iPolska24.pl, „Kwartalnik OKNO”, „Ładny Dom”, „Materiały Budowlane”, „Monter Stolarki”, „Murator”, murator.pl, muratorplus.pl, „Nasz Głos Poznański”, obud.pl, Okna21.pl, oknonet.pl, pasywny-budynek.pl, pomyslnadom.pl, „Przegląd Budowlany”, „Świat Aluminium”, „Świat Szkła”

 

 

wytyczne montazu

    Informacje na temat Wytycznych montażu mozna uzyskać bezpośrednio w redakcji miesięcznika Świat Szkła:

   - Agata Kostrzewa         Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

   - Agnieszka  Roguska     Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.     


   oraz dziale dystrybucji

   - Iwona Markowska    Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 więcej informacji też na stronie o Wytycznych do montaż okien i drzwi zewnętrznych tzw Instrukcja RAL

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik