Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 03 okladka1

Świat Szkła 03/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

Nowości Schüco na targach Fensterbau Frontale 2020
Data dodania: 10.02.20

20200224sch1Dużymi krokami zbliżają się międzynarodowe targi FENSTERBAU FRONTALE, które odbędą się w dniach 18-21 marca 2020 w Norymberdze. Podczas wydarzenia firma Schüco Polymer Technologies KG zaprezentuje pionierskie rozwiązania systemów okiennych, drzwiowych i przesuwnych dla nowoczesnego budownictwa mieszkaniowego pod hasłem „Home is everything”.

Dużymi krokami zbliżają się międzynarodowe targi FENSTERBAU FRONTALE, które odbędą się w dniach 18-21 marca 2020 w Norymberdze. Podczas wydarzenia firma Schüco Polymer Technologies KG zaprezentuje pionierskie rozwiązania systemów okiennych, drzwiowych i przesuwnych dla nowoczesnego budownictwa mieszkaniowego pod hasłem „Home is everything”.

 

20200224sch1


Drzwi podnoszono-przesuwne Schüco LivIngSlide z nowym wąskim skrzydłem o widocznej szerokości zaledwie 72 mm
Fot. Schüco

 

Na stoisku 7-503 w hali B marka Schüco przedstawi innowacyjne rozwiązania w dziedzinie powłok budynków, które odpowiadają zarówno na dzisiejsze, jak i przyszłościowe oczekiwania inwestorów indywidualnych. W centrum uwagi znajdą się inteligentne i nie stwarzające żadnych barier architektonicznych produkty z PVC-U, jak również z aluminium.

 

Stoisko o powierzchni 580 m2 zostało podzielone na cztery strefy tematyczne poświęcone różnym aspektom oferty Schüco, od usług dedykowanych producentom i projektantom aż po sekcje produktowe, w których zostaną zaprezentowane nowości i innowacje. Przyciągającym wzrok punktem wystawy będzie podkreślona mocnym akcentem kolorystycznym sekcja „SERVICE” pokazująca szeroki wybór cyfrowych rozwiązań i narzędzi, które mają wspierać producentów i architektów na każdym etapie procesu biznesowego.

 

20200224sch0


Panelowe drzwi wejściowe Schüco z modułem kontroli dostępu DCS SmartTouch w opcjonalnej wersji naściennej
Fot. Schüco

 

Panoramiczne widoki i inteligentne opcje

W strefach „PANORAMA” i „VIEW” znajdą się innowacyjne rozwiązania dla nowoczesnej, przeszklonej architektury mieszkaniowej. W pierwszej z nich główny nacisk zostanie położony na nowe konstrukcje o ekstremalnie wąskich w widoku profilach i dużych przeszkleniach, które pozwalają nadać wnętrzom bardzo designerski i komfortowy wymiar.

 

Głównym akcentem będą różne kombinacje drzwi przesuwnych Schüco LivIngSlide, na przykład z progiem „0” oraz także po raz pierwszy – ukrytym elektronicznym napędem w opcji systemowej. Zaskakującym elementem wystawy będzie zupełnie nowy wariant z imponująco wąską ramą skrzydła o szerokości zaledwie 72 mm. W sekcji „PANORAMA” firma zaprezentuje ponadto premierowy system przesuwny Schüco SoftSlide, a także nową generację drzwi podnoszono-przesuwnych Schüco EasySlide.

 

Natomiast w strefie „VIEW” goście targowi zobaczą nowy, designerski system okienny wykonany z aluminium i PVC-U, który wyróżnia się wąskimi w widoku profilami oraz minimalistycznym designem. Od zewnątrz aluminiowe ramy mogą być lakierowane proszkowo, zaś wewnętrzne powierzchnie z PVC – pokryte dowolną okleiną z obszernej gamy kolorystycznej Schüco.

 

Kolejnym elementem ekspozycji będą inteligentne rozwiązania okienne, jak na przykład zdalna kontrola zamknięcia czy cyfrowe okno z kodem QR pozwalającym na pobranie aplikacji, przez którą można np. wydać polecenie serwisowania. Wysoki komfort użytkowania oraz zdrowy mikroklimat wnętrz ma zapewnić także stolarka drzwiowa Schüco LivIng w wersji z progiem 0 mm oraz okna ze zintegrowanym systemem wentylacji Schüco VenthoTherm Twist i ukrytym systemem rolet przeciwsłonecznych Schüco Integralmaster.

 

 

20200224sch2


Moduł Schüco BlueCon umożliwia bezkluczowy dostęp do drzwi wejściowych poprzez smartfon z modułem Bluetooth
Fot. Schüco

 

Futurystyczna strefa wejścia

Sekcja „ARRIVAL” zostanie poświęcona drzwiom wejściowym z inteligentnymi rozwiązaniami Schüco DCS SmartTouch i Schüco BlueCon. Nowy panel dotykowy DCS SmartTouch łączy w sobie funkcję wideokomunikacji i intuicyjne zarządzanie bezpieczeństwem. Rozwiązanie w postaci kompaktowego, designerskiego modułu obejmuje między innymi kamerę, dzwonek i kontrolę dostępu. Wszystkimi komponentami systemu można zarządzać za pośrednictwem nowej aplikacji Schüco.

 

Natomiast moduł Schüco BlueCon opiera się na protokole Bluetooth, co otwiera możliwość sterowania drzwiami za pomocą smartfonu, bez użycia kluczy. Element ukryty we wrębie drzwi sprawdza uprawnienia dostępu w momencie, gdy użytkownik zbliża się do strefy wejścia. Aplikacja BlueCon na smartfon pozwala na otwieranie drzwi w sposób automatyczny lub manualny, w zależności od ustawień. Uprawnienia dostępu mogą być nadawane w sposób elastyczny oraz każdemu użytkownikowi indywidualnie.

 

 

Cyfrowe wsparcie projektów

W strefie „SERVICE” zostanie zaprezentowany obszerny wybór usług oferowanych przez Schüco Polymer Technologies KG, ze szczególnym uwzględnieniem rozwiązań cyfrowych, jak np. Schüco PolyCal. Oprogramowanie opracowane wspólnie przez firmy Schüco i Orgadata zwiększa efektywność kalkulacji i produkcji okien, drzwi oraz elementów przesuwnych.

 

Podobne zastosowanie posiada nowa platforma online Schüco PolyWeb, która pozwala na szybką i efektywną kalkulację oraz planowanie konstrukcji specjalnych z PVC-U. Odwiedzający będą mogli także zapoznać się z narzędziami, takimi jak oprogramowanie do zarządzania projektami budowlanymi PlanToBuild czy porównywarka produktów Plan.One. Wszyscy zainteresowani będą mieli także okazję zasięgnąć informacji na temat nowych maszyn produkcyjnych.

 

Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie: www.schueco.pl

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik