20200203okna Logo eppaEuropejski przemysł PCW programem Vinyl2010, a od 2010 roku programem VinylPlus® ustanowił punkt odniesienia dla programu zrównoważonego rozwoju, w który dostawcy systemów są w znacznym stopniu zaangażowani.

 

To właśnie jest to, co oznacza nowo wprowadzona etykieta produktowa VinylPlus® dla okien z tworzyw sztucznych.

 

Oba programy zostały opracowane jako dobrowolne zobowiązania w ramach otwartego dialogu pomiędzy przemysłem, konsumentami, organizacjami pozarządowymi i politykami. Sama kwota 100 mln EUR zainwestowana w dotychczasowy program jest dowodem determinacji wykazanej przez zaangażowane przedsiębiorstwa.

 

20200203okna Logo vinylOprócz opracowania i realizacji koncepcji recyklingu sfinansowano w szczególności projekty techniczne.

 

Kolejnym ważnym elementem programu było zastąpienie i wymiana stabilizatorów zawierających metale ciężkie, która została zakończona zgodnie z harmonogramem w 2015 roku.

 

Dziś program ten oznacza przede wszystkim zrównoważone zakupy i odpowiedzialne postępowanie z dodatkami i materiałami pomocniczymi. Partnerzy programu VinylPlus przetwarzają nie tylko świeży materiał, ale również przetworzony PCW z recyklingu (recyklat).

 

W profilach okiennych, na przykład, recyklat jest wprowadzany do rdzenia profilu poprzez specjalny proces produkcyjny, współwytłaczanie. Technologia ta jest coraz częściej stosowana w przypadku wysokiej jakości profili okiennych, quasi jako symbioza korzyści ekologicznych i ekonomicznych.

 

Ta etykieta produktu jest marką, która łączy wymagania programu zrównoważonego rozwoju w jeden symbol graficzny. Zasadniczo oznacza to zrównoważone zaopatrzenie w surowce i materiały i po raz pierwszy zostało została ona nadana systemom profili okiennych z tworzyw sztucznych.

 

Wraz ze znakiem RAL Gütezeichen, rynek ma do dyspozycji etykiety, które pokazują nieskazitelny proces produkcyjny, trwałe właściwości, wysoki udział materiałów pochodzących z recyklingu w produkcie końcowym, jak również rygorystyczne zarządzanie jakością i zasobami.

 

Koncepcja ta opiera się na BES 6001, programie British Research Establishment (BRE) dla zrównoważonych zakupów, który został rozszerzony o wymagania specyficzne dla PCW. Muszą one zostać udowodnione podczas audytu.

 

Przedsiębiorstwa muszą spełniać te kryteria, aby otrzymać etykietę produktu:
- Być partnerem programu VinylPlus
- Mieć wdrożone systemy zarządzania
- Spełniać specjalne wymagania dotyczące logistyki
- Stosować konsekwentny recykling starych okien z tworzyw sztucznych (kontrolowana pętla)
- Pozyskiwać PCW z produkcji zgodnej z zasadami zrównoważonego rozwoju
- Odpowiedzialnie stosować dodatki
- Zmniejszyć zużycie energii i zasobów
- Inspirować pracowników, klientów i konsumentów do działania na rzecz zrównoważonego rozwoju

 

Jeśli chcesz wiedzieć więcej, skontaktuj się z VinylPlus - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (https://vinylplus.eu/) – lub EPPA – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (https://eppa-profiles.eu/).

  • Logo - alu
  • Logo aw
  • Logo - fenzi
  • Logo - glass serwis
  • Logo - lisec
  • Logo - mc diam
  • Logo - polflam
  • Logo - saint gobain
  • Logo termo
  • Logo - swiss
  • Logo - guardian
  • Logo - forel
  • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.