Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 04 okladka

Świat Szkła 04/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Somfy wspiera młodych robotyków - licealistów z Team RaByte
Data dodania: 12.03.20

Somfy Polska, dostawca automatyki domowej i rozwiązań smart home został partnerem Team RaByte. Producent wspiera udział zdolnej polskiej młodzieży w największym na świecie konkursie robotycznym - FIRST Robotics Competition.

 

20200304somfy

 


FIRST Robotics Competition to konkurs dla młodzieży w wieku 15-18 lat z całego świata. Drużyny spotkają się w etapie eliminacyjnym w marcu w Stambule. Zespół, mając ograniczony z góry czas i budżet, ma za zadanie zaprojektować i stworzyć robota klasy przemysłowej, który zmierzy się w grach terenowych z robotami innych drużyn.

 

W tym roku motywem przewodnim konkursu są Gwiezdne Wojny, a zadaniem graczy będzie zasilenie generatora osłon zabezpieczających First City przed deszczem meteorów. Zwycięzcy eliminacji w Turcji zakwalifikują się do ścisłego finału, który odbędzie się Stanach Zjednoczonych.

 

20200304somfy1

 

 

Team RyByte…

Wyzwania podjęła się trzydziestka uczniów ze stołecznych liceów (Czackiego, Staszica, Hoffmanowej, Zamoyskiego, Skłodowskiej-Curie, Mickiewicz i Sienkiewicza), a także z V LO w Bielsku-Białej oraz z Technikum Mechatronicznego nr 1 w Warszawie. Zespół stworzył markę Team RaByte i działa prężnie organizując m.in. pokazy i warsztaty robotyki dla dzieci. „Temat zadania konkursowego poznaliśmy w styczniu, w momencie rejestracji naszego udziału w konkursie.

 

Dobrze wykorzystaliśmy ten czas – w laboratorium Politechniki Warszawskiej i pod nadzorem nauczycieli akademickich pracowaliśmy nad zadaniem konkursowym, tworząc stale udoskonalając naszego robota. Dajemy z siebie wszystko, szczególnie dlatego, że mamy świadomość z jak doświadczonymi zespołami będziemy rywalizować - mówi Jakub Maliszewski, szef drużyny, który od szóstej klasy szkoły podstawowej programuje własne układy elektroniczne i którego głównym obszarem zainteresowań są rozwiązania smart home.

 

20200304somfy2

 

…powered by Somfy

Somfy Polska z dumą zaangażowało się we współpracę ze zdolnymi robotykami, biorąc na siebie obowiązki wynikające z roli partnera drużyny Team RaByte. „Bardzo wierzymy w tę młodzież. Ich zaangażowanie, pasja, determinacja, umiejętności są naprawdę godne podziwu i warte wspierania w każdej formie. Ci młodzi ludzie pokazują jasno: teraźniejszość i przyszłość to rozwiązania technologiczne, tak w kwestii zastosowań na dużą skalę przemysłową, jak również w naszych domach, jako smart home. Team RaByte stawia na swoją przyszłość, a my stawiamy na Team RaByte. Jestem przekonany, że usłyszymy o nich wielokrotnie” – mówi Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający Somfy Polska.

 

20200304somfy3

 

 

Przykład Team Rybyte to dowód, jak ogromny potencjał i jaką przyszłość ma przed sobą polska zdolna młodzież. Wygrana w konkursie tylko pomoże im spełnić marzenia, 80 mln dol. w puli nagród pozwoli na dalszy rozwój laboratorium i uruchomienie kolejnych projektów naukowych. Ważne jest również doświadczenie, które dzięki temu zdobędą młodzi naukowcy. Trzymamy kciuki za powodzenie…i niech moc będzie z Wami.

Somfy Polska

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik