Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 03 okladka1

Świat Szkła 03/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

Fensterbau Frontale – czerwcowe targi odbędą się bez europejskich dostawców systemów profili PVC
Data dodania: 19.03.20

20200303 EPPA 1Europejskie Stowarzyszenie Producentów Okien z Tworzyw Sztucznych i Pokrewnych Wyrobów Budowlanych (EPPA), jego członkowie i współwystawcy rezygnują z udziału w tegorocznym Fensterbau Frontale, który niedawno został przeniesiony na czerwiec 2020 r.

 

Główni gracze na europejskim rynku profili z tworzyw sztucznych zgadzają się, że obecny kryzys COVID 19 na to nie pozwala.

 

W poniedziałek 9 marca 2020 r. kierownictwo targów poinformowało branżę profili okiennych z tworzyw sztucznych, że Fensterbau Frontale odbędzie się w dniach od 16 do 19 czerwca 2020 roku.

 

Powodem odroczenia jest obecny kryzys związany z koronawirusem, który dotyka nie tylko Niemcy, ale cały świat.

 

Decyzja wiodących w Europie targów stolarki okiennej i drzwiowej ma szczególny wpływ na naszą branżę. Z tego powodu przemysł intensywnie zajmował się w ostatnich dniach bieżącą sytuacją i możliwymi skutkami pandemii COVID 19.

 

Ponieważ przyjmuje się, że szczyt ekspansji jest jeszcze przed nami, nie ma pewności, czy w ogóle można utrzymać alternatywną datę w czerwcu.

 

 

Odmowa wiodących dostawców systemów
Te rozważania i ich wyniki pozwalają na wyciągnięcie tylko jednego wniosku: odwołanie udziału w targach. Oznacza to, że ani Stowarzyszenie EPPA, ani Stowarzyszenie na Rzecz Jakości Systemów Okien z Tworzyw Sztucznych (Gütegemeinschaft Kunststoff-Fensterprofilsysteme) jako współwystawcy, ani jego członkowie aluplast, Deceuninck, Gealan, Rehau, Salamander, Schüco, Rehau i Veka, a ponadto profine nie będą reprezentowani w Norymberdze w czerwcu 2020 roku.

 

"Ze względu na napiętą sytuację, data czerwcowa jest bardzo mało prawdopodobna, więc należy znaleźć nową alternatywną datę w bardziej odległej przyszłości ", podkreśla Charlotte Röber, dyrektor zarządzająca EPPA.

 


Branża pozostaje zdolna do działania
Pomimo odwoływania imprez i spotkań, branża pozostaje zdolna do działania. Dzięki cyfryzacji i dynamicznym zespołom, stowarzyszenie i jego europejska sieć nadal pracują nad tematami będącymi przedmiotem codziennego zainteresowania:

 

W przypadku EPPA dotyczy to obecnie w szczególności pewności prawnej w zakresie fabrycznego recyklingu materiałów w Europie.

 

"Mimo że pracownicy instytucji europejskich, podobnie jak my, nie są obecnie osiągalni w przypadku bezpośrednich spotkań, kontynuujemy naszą pracę za pośrednictwem poczty elektronicznej, telefonu i łączy wideo.

 

W tym samym stopniu europejska strategia recyklingu będzie nadal realizowana w Niemczech, Francji i Polsce", mówi Charlotte Röber.

 

O EPPA
EPPA jest europejskim stowarzyszeniem branżowym producentów systemów profili okiennych z twardego PCW i związanych z nimi produktów budowlanych. EPPA, z siedzibą w Brukseli, reprezentuje dostawców systemów w kontaktach z Komisją Europejską.

 

EPPA pozostaje nadal wspólną platformą dla krajowych działań w zakresie technologii okien z tworzyw sztucznych, recyklingu, ochrony środowiska i public relations.

źródło: https://eppa-profiles.eu/ 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik