Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 03 okladka1

Świat Szkła 03/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

POiD - Znamy ostateczny termin targów FENSTERBAU FRONTALE 2020 w Norymberdze
Data dodania: 27.03.20

20200312poidW odpowiedzi na oficjalną petycję Związku Polskie Okna i Drzwi, w sprawie przeniesienia daty targów, organizatorzy poinformowali POiD o ostatecznej dacie targów FENSTERBAU FRONTALE 2020 w Norymberdze.

 

Ochrona zdrowia i bezpieczeństwa wystawców, odwiedzających oraz pracowników jest najwyższym priorytetem dla Nürnberg Messe, dlatego podjęto decyzję o przeniesieniu terminu targów FENSTERBAU FRONTALE oraz towarzyszącym im targów HOLZ-HANDWERK na czerwiec tego roku.

 

Jak wiemy, po ogłoszeniu nowego terminu wyznaczonego na 16-19 czerwca 2020 wiele firm, również członków Związku POiD, zrezygnowało z udziału w tej najważniejszej imprezie branżowej.

 

Organizatorzy rozpatrzyli wszystkie głosy w sprawie rezygnacji z udziału w targach, jak również wniosków o ustalenie innej daty targów w tym roku.

 

Zmiana harmonogramu została poprzedzona licznymi dyskusjami. Z uwagi na bliskość takich wydarzeń jak Glasstec, BAU i Ligna, wykluczono przeniesienie targów zarówno na jesień 2020 jak i wiosnę 2021. Daty w lipcu i sierpniu zostały również wyraźnie odrzucone, ze względu na czas wakacji.

 

Jak podają dalej organizatorzy, nikt nie może być absolutnie pewny jak rozwinie się sytuacja z Covid-19 do połowy czerwca. Z opinii wirusologów wynika, że liczba nowych infekcji wirusem wzrośnie w marcu, osiągnie szczyt w kwietniu i spadnie w maju - mówi się, że zwiększone promieniowanie UV pomaże zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusów, dlatego do czerwca sytuacja powinna być opanowana. Jest to argument przemawiający za utrzymaniem daty targów FENSTERBAU FRONTALE i HOLZ-HANDWERK w czerwcu.

 

Swoja opinię w sprawie decyzji Nürnberg Messe wyraziły OKNOPLAST oraz ALUPLAST, które wycofały się z udziału w targach w czerwcu. Jak mówi Magdalena Cedro-Czubaj, dyrektor marketingu Grupy OKNOPLAST, członek zarządu Związku POiD: Sytuacja związana z obecną pandemią koronawirusa jest wyjątkowa i bardzo dynamiczna.

 

Jej skutki i rozwój są trudne do przewidzenia i będziemy je obserwować w najbliższych miesiącach. Dlatego też Grupa OKNOPLAST zdecydowała się zrezygnować z udziału w targach Fensterbau Frontale.

 

Obecnie nasza firma koncentruje się na przystosowaniu się do bieżącej sytuacji, a więc innego typu działaniach – przede wszystkim niezmiennie najważniejsze jest dla nas zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników. Ponadto, priorytetem pozostaje dla nas bieżące funkcjonowanie firmy oraz dynamiczne wdrażanie nowych inicjatyw zarówno dla pracowników jak i klientów.

 

Jednym z przykładów takiej działalności jest nowo wdrożony projekt Bezpiecznej Rezerwacji OKNOPLAST, dzięki czemu konsumenci mogą zakupić okna bez wychodzenia z domów. Doceniamy więc inicjatywę Związku POiD, który rozumiejąc potrzeby i wyzwania z jakimi przychodzi się w tych czasach zmierzyć przedsiębiorcom z branży, postanowił wpłynąć na decyzję o zmianie terminu targów.

 

Decyzje organizatorów komentuje również Marcin Szewczuk, dyrektor marketingu ALUPLAST, członek Rady Związku POiD: Czytając ten oficjalny komunikat, odbieram go na razie jako czysty PR i próbę „robienia dobrej miny”. Z podobnymi komunikatami mieliśmy w ostatnim czasie wielokrotnie do czynienia w kontekście rozważań dotyczących wielu wydarzeń m.in. dużych imprez sportowych.

 

I jak widać, mimo ogromnej skali wydarzeń, olbrzymich kosztów i kłopotów organizacyjnych z tego wynikających, zdecydowano o ich przełożeniu na przyszły rok. Zaproponowany przez organizatorów termin niesie według mnie wciąż duże ryzyko w świetle rozwoju pandemii oraz przedsięwzięć podejmowanych przez poszczególne Państwa.

 

Nie podzielam „optymizmu” organizatorów, bo decyzje firm i różnych organizacji, zdają się temu przeczyć. Myślę, że postulowany przez Związek POiD termin jesienny, o którym również rozmawiały firmy niemieckie, miał szansę na większą aprobatę branży.

 

Patrząc na listę firm, które już oficjalnie potwierdziły rezygnację z udziału w targach w terminie czerwcowym, widać że w wielu branżach zabraknie czołowych wystawców. Z taką sytuacją mamy do czynienia chociażby w naszej branży producentów profili z PVC, gdzie swój udział odwołały wszystkie czołowe marki.

 

Obawiam się, że nawet jeśli spróbuje się trochę „na siłę” zorganizować te targi, to bardzo prawdopodobne jest, że zabraknie na nich zwiedzających. A przecież to właśnie dla nich firmy decydują się wystawiać.

 

Wpływać na to mogą z jednej strony obawy o zdrowie, a z drugiej strony właśnie mocno ograniczona liczba i oferta wystawców. W tej sytuacji nie wydaje mi się, by jednak targi odbyły się w sugerowanym, nowym terminie i raczej spodziewam się jednak ich odwołania.

 

Dla wielu przedsiębiorstw rezygnacja z udziału w targach w Norymberdze wiąże się z wieloma konsekwencjami. Na chwilę obecną decyzja Nürnberg Messe jest wiążąca, ale w związku z niepewnością jaką niesie za sobą pandemia, wydaje się nie być ostateczna. Pozostaje nadzieja, że sytuacja związana z epidemią koronawirusa ulegnie stabilizacji.

Związek Polskie Okna i Drzwi

 

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik