Czytaj także -

Aktualne wydanie

2023 02 okladka1

Świat Szkła 2/2023

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 LiSEC SS Konfig 480x120

et-swiat-szkla-480x120-02

 

 Online Banner480100 px

 

 partnerzy medialni baner

 

Produkcja okien dachowych VELUX w Polsce będzie zawieszona na dwa tygodnie
Data dodania: 30.03.20

Zakłady produkcyjne w Gnieźnie i Namysłowie będą zamknięte na dwa tygodnie od 29 marca br.

Spadek europejskiej sprzedaży, wzrastające zapasy w Europie, jak również niedobory zaopatrzeniowe z powodu sytuacji związanej z koronawirusem (COVID-19) oznaczają, że produkcja okien dachowych będzie zawieszona od 29 marca br. na okres minimum dwóch tygodni.

Decyzja dotyczy następujących spółek Grupy VELUX w Polsce:

NB Polska Sp. z o.o.
NM Polska Sp. z o.o.

 

20200304velux 1

Hala produkcyjna w fabryce VELUX w Namysłowie

 

Zawieszenie produkcji dotyczy około 1500 pracowników. Ograniczona liczba pracowników będzie nadal dostępna, aby zajmować się nagłymi przypadkami w obydwu lokalizacjach.

 

20200304velux fabrykaveluxwnamysowie-2

 Fabryka VELUX w Namysłowie

 

14-dniowe zawieszenie produkcji w powyższych lokalizacjach ma związek podjętymi przez Grupę VELUX działaniami w całej Europie. Oprócz Polski Grupa VELUX zawiesza od 29 marca produkcję w kilku lokalizacjach w Europie Centralnej i Wschodniej i zawiesiła już we Francji.

 

20200304velux fabrykaokienveluxsoneczna-872846

 Fabryka okien VELUX ul. Słoneczna

 

Grupa VELUX kontynuuje monitorowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa (COVID-19) i wynikającego z niego wpływu na sprzedaż i będzie podejmować odpowiednio dodatkowe środki zapobiegawcze. W tych trudnych czasach koncentrujemy się na bezpieczeństwie naszych pracowników i partnerów biznesowych, a naszych społecznym obowiązkiem jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa przy jednoczesnym zaopatrywaniu naszych klientów.

 

20200304velux fabrykaveluxkolejowa-855366

 Fabryka VELUX ul. Kolejowa

 

20200304velux 0"Jesteśmy w tej dobrej sytuacji, że możemy chwilowo wstrzymać produkcję bez uszczerbku dla realizacji zleceń naszych klientów. Nie doświadczyliśmy na razie spadku popytu na polskim rynku.

Produkty VELUX są zestandaryzowane i produkowane w dużych seriach dlatego posiadamy zapasy, które pozwolą nam na utrzymanie ciągłości dostaw do naszych partnerów mimo tymczasowego wstrzymania produkcji.

Biuro VELUX Polska działa i obsługuje klientów z tą samą jakością, co przed eskalacją sytuacji związanej z koronawirusem w Europe. Z najwyższą starannością wspieramy naszych partnerów handlowych, deweloperów a także wykonawców, po to - aby mogli normalnie prowadzić swój biznes.

Posiadamy potrzebne zaplecze technologiczne, aby pracownicy mogli bez żadnych zakłóceń pracować w trybie pracy zdalnej. Wszystkie potrzebne środki zostały podjęte, aby chronić naszych pracowników i zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa
- powiedział Jacek Siwiński, prezes VELUX Polska.

 

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także