Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 07 okladka1

Świat Szkła 07-08/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

 

480x100

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

Jakie szkło wybrać do pomieszczeń o podwyższonym poziomie wilgotności?
Data dodania: 17.04.20

Przy doborze kabiny prysznicowej czy okładziny ściennej przy wannie stajemy przed dylematem jakiego rodzaju szkło wybrać, aby nie dodawać sobie pracy podczas przyszłych obowiązków związanych z jego czyszczeniem i pielęgnacją.

 

20200404Pilkington jak wybrac szklo do lazienki zdj1 

 

Dlatego warto postarać się o to, by nasza łazienka była jednocześnie funkcjonalna i elegancka, zwłaszcza, że projektujemy ją z myślą, by służyła nam przez lata.

 

Bez względu na metraż, wyzwaniem jest utrzymanie czystości w łazience. Wilgoć, zabrudzenia, detergenty, których na co dzień używamy, mogą sprawić, że nawet najbardziej lśniąca i przejrzysta łazienka może stracić swój estetyczny wygląd.

 

Łazienka to wyjątkowe miejsce w domu, narażone na działanie pary wodnej, wody i wilgoci - warto zatem zadbać o jak najlepsze materiały, które nie ulegają korozji i są łatwe w pielęgnacji.

 


Korozja – jak jej uniknąć?
Szkło, które ma długotrwały kontakt z wodą jest narażone na korozję. Niełatwo uporać się z jej skutkami podczas czyszczenia.

 

Korozja wpływa negatywnie na transparentność szkła, a także jego wygląd. Dobrym rozwiązaniem w tym zakresie jest szkło Pilkington OptiShower™, które dzięki trwałej powłoce pirolitycznej umożliwia ochronę przed potencjalną korozją, tym samym pozostawiając szkło czyste.

 

20200404Pilkington jak wybrac szklo do lazienki zdj2

 

Specjalna powłoka umożliwia spływanie wody, nie zostawiając w ten sposób zacieków oraz osadów. Takie rozwiązanie ułatwia czyszczenie kabiny prysznicowej lub okładziny ściennej, co pozwala zaoszczędzić czas podczas sprzątania.

 


Łazienka na błysk
Ważną zaletą jest też łatwość czyszczenia Pilkington OptiShower™ – wystarczą tylko: woda, miękka szmatka i delikatny środek czyszczący, by szyba zachowała błysk i nie miała zacieków.

 

Nawet po wielu latach użytkowania kabiny prysznicowej, zastosowane w niej szkło Pilkington OptiShower™ zachowuje swoje właściwości, pozwalając cieszyć się przejrzystą szybą bez śladów korozji, zacieków, kamienia i osadzających się zanieczyszczeń.

 

Wybór wysokiej jakości materiału sprawi, że nasza łazienka będzie wyglądać jak nowa przez długie lata i zapewni nam wymarzony komfort.

 

20200404Pilkington jak wybrac szklo do lazienki zdj3

 

Łazienka to jedno z najważniejszych miejsc domowej przestrzeni – jeśli planujemy remont lub aranżujemy łazienkę w nowym domu, wiele czasu poświęcamy na to, by była jak najlepiej urządzona.

 

To miejsce, w którym wbrew pozorom wiele się dzieje – kąpiele, przygotowanie makijażu, relaks w wannie czy pranie są przecież naszymi codziennymi czynnościami.

 

Dlatego warto postarać się o to, by nasza łazienka była jednocześnie funkcjonalna i elegancka, zwłaszcza, że projektujemy ją z myślą, by służyła nam przez lata.

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik