Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 03 okladka1

Świat Szkła 03/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

Rolety nadstawne AK-THERM w ofercie Awilux
Data dodania: 22.04.20

Awilux wprowadził do swojej oferty nowe rolety naokienne AK-THERM wyróżniające się bardzo dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi i dźwiękoszczelnymi.

 

System może być wyposażony w różne osłony – klasyczne rolety, żaluzje fasadowe czy screeny LightControl.

 

Skrzynki AK-THERM można instalować w obiektach remontowanych lub nowo budowanych, niezależnie od rodzaju zastosowanego systemu ocieplenia, tynku zewnętrznego czy wykończenia elewacji.

20200405awilux skrzynka ak therm

AK-THERM, fot. Awilux

 

Rolety nadstawne AK-THERM można montować w budynkach nowych lub już istniejących, w których wymieniamy okna i chcemy podnieść komfort życia. Profil adaptacyjny umożliwia montaż rolety na oknie PVC oraz aluminiowym. Rolety zapewniają bezpieczeństwo i intymność.

 

Latem umożliwiają ochronę pomieszczenia przed nadmiernym przegrzaniem, a zimą – dzięki dobrym właściwościom termoizolacyjnym - pomagają utrzymać optymalne ciepło, co z pewnością wpływa na wysokość rachunków za energię.
Roleta naokienna może zostać wyposażona w system blokujący jej podniesienie, a także może zostać podpięta do systemu sterowania całym budynkiem.

20200405awilux ak therm

 AK-THERM, fot. Awilux

 

 

Nowy system
Dzięki swej elastyczności i możliwości dostosowania wymiarów zewnętrznych do sytuacji panującej na budowie, dostępna w ofercie Awilux skrzynka AK-THERM nadaje się szczególnie do montażu w gotowych budynkach lub w budynkach wymagających zastosowania określonych grubości ścian.

 

W skrzynce zamontować można dowolną osłonę – zarówno rolety, jak i żaluzje czy zintegrowane moskitiery – w wielu wariantach kolorystycznych. Warto również wiedzieć, że skrzynki AK-THERM schowane w warstwie ocieplenia nie zakłócają wrażenia estetycznego budynku.

 


Szereg korzyści
Zastosowanie rolet nakładanych ma wiele korzyści. Stanowią one dodatkowe zabezpieczenie przed słońcem oraz nieproszonymi gośćmi – jest to bowiem kolejna bariera, którą włamywacze musieliby sforsować. Skrzynka AK-THERM z oferty Awilux spełnia aktualne wymagania dotyczące oszczędzania energii.

 

Dzięki profilowi adaptacyjnemu mocowanemu na zatrzask połączenie z oknem jest bardzo szczelne i nie wymaga konieczności stosowania dodatkowych uszczelek. AK-THERM zapewnia także najwyższy stopień ochrony akustycznej. W zależności od typu skrzynki można uzyskać współczynnik (RW) na poziomie 46/48 dB.

20200405awilux ak therm 2

 AK-THERM, fot. Awilux

 

 

Prosta obsługa
AK-THERM gwarantuje także bezproblemową obsługę dzięki napędowi elektrycznemu, paskom lub korbom. Skrzynki AK-THERM dostępne są w trzech rozmiarach: 265 x 260 mm, 305 x 260 mm oraz 365 x 260 mm.

 

Dostępne w ofercie Awilux rolety AK-THERM gwarantują dodatkową intymność, ochronę przed wiatrem i słońcem przy wyjątkowym komforcie użytkowania. Dzięki szerokiemu wachlarzowi wykończenia – rolety w nowej skrzynce wpiszą się w aranżację każdej elewacji, stając się dodatkową dekoracją lub wtapiając się w swoje otoczenie.

 

20200405awilux skrzynka ak therm 2

 AK-THERM, fot. Awilux

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik