Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 07 okladka1

Świat Szkła 07-08/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

 

480x100

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

Nowoczesne okna i drzwi Schüco na wirtualnej wystawie
Data dodania: 22.04.20

Firma Schüco udostępniła wirtualny spacer po interaktywnej ekspozycji nowych produktów i technologii z PVC-U, jakie miały być prezentowane podczas tegorocznych targów FENSTERBAU FRONTALE w Norymberdze. Cyfrowo odwzorowana przestrzeń wystawiennicza dostarcza maksymalnej dawki informacji i inspiracji.

 

 20200421schuco

 

Hasło, pod którym miała się odbywać tegoroczna wystawa rozwiązań marki Schüco w Norymberdze „Home is everything”, nabiera dziś zupełnie nowego znaczenia, ponieważ można ją zobaczyć nie wychodząc z domu, na ekranie własnego komputera. Serwis specjalny umieszczony w serwisie specjalnym pod adresem www.schueco.com/polymer_highlights zabiera odbiorców w realistyczną podróż 360° po stoisku Schüco, dostarczając kompleksowych informacji o nowoczesnych oknach z PVC-U, drzwiach wejściowych i przesuwnych.

 

20200421schuco1

Drzwi LivIngSlide z nowym, panoramicznym przeszkleniem, Fot. Schüco

 

Podczas wirtualnego zwiedzania można odtworzyć poświęcone poszczególnym elementom wystawy materiały video, przeczytać dokładne opisy produktów, obejrzeć schematy rozwiązań i przekroje profili. Tak jak było to zaplanowane w rzeczywistości, wystawa online jest podzielona na cztery sekcje poświęcone różnym grupom produktów i usług Schüco: PANORAMA, VIEW, ARRIVAL i SERVICE.

 

 

Nowe, panoramiczne rozwiązania i przyszłościowe opcje

W strefie „PANORAMA” prezentowane są nowe konstrukcje o ekstremalnie wąskich w widoku profilach i dużych przeszkleniach. Jej główny punkt stanowią różne kombinacje drzwi przesuwnych Schüco LivIngSlide, na przykład z progiem „0” oraz także po raz pierwszy – ukrytym elektronicznym napędem w opcji systemowej. Zupełnie nowy wariant drzwi posiada imponująco wąską ramę skrzydła o szerokości zaledwie 72 mm.

 

Firma prezentuje ponadto premierowy system przesuwny Schüco SoftSlide, a także nową generację drzwi podnoszono-przesuwnych Schüco EasySlide. Natomiast w strefie „VIEW” można zobaczyć nowy, designerski system okienny Symbiotic. Rozwiązanie z aluminium i PVC-U wyróżnia się wąskimi w widoku profilami oraz minimalistycznym designem. Od zewnątrz aluminiowe ramy mogą być lakierowane proszkowo, zaś wewnętrzne powierzchnie z PVC – pokryte dowolną okleiną.

 

 

 20200421schuco2

Drzwi z nowym systemem Schüco DCS, Fot. Schüco

 

 

Ciekawym elementem ekspozycji są inteligentne rozwiązania okienne, jak na przykład samowystarczalna energetycznie, bezprzewodowa kontrola zamknięcia czy cyfrowe okno z kodem QR pozwalającym na pobranie aplikacji, przez którą można np. wydać polecenie serwisowania. Kwestie komfortu użytkowania i regulacji mikroklimatu wnętrz rozwiązuje stolarka drzwiowa Schüco LivIng w wersji z progiem 0 mm oraz okna ze zintegrowanym systemem wentylacji Schüco VenthoTherm Twist i ukrytym systemem rolet przeciwsłonecznych Schüco Integralmaster.

 

 

Inteligentna kontrola dostępu

Sekcja „ARRIVAL” została poświęcona drzwiom wejściowym z systemami DCS SmartTouch i Schüco BlueCon. Nowy panel dotykowy DCS SmartTouch łączy funkcję wideokomunikacji z intuicyjną i bezpieczną kontrolą dostępu. Rozwiązanie w postaci kompaktowego, designerskiego modułu składa się między innymi z kamery, dzwonka i kontroli dostępu. Wszystkimi komponentami systemu można zarządzać z poziomu aplikacji Schüco.

 

 

 20200421schuco3

Firma Schüco kładzie nacisk na rozwiązania cyfrowe, Fot. Schüco

 

 

Moduł Schüco BlueCon opiera się na protokole Bluetooth, co otwiera możliwość sterowania drzwiami za pomocą smartfonu, bez użycia kluczy. Element ukryty we wrębie drzwi sprawdza uprawnienia dostępu w momencie, gdy użytkownik zbliża się do strefy wejścia. Aplikacja BlueCon na smartfon pozwala na otwieranie drzwi w sposób automatyczny lub manualny, w zależności od ustawień. Uprawnienia dostępu mogą być nadawane w sposób elastyczny oraz każdemu użytkownikowi indywidualnie.

 

 

Cyfrowe wsparcie projektów

W strefie „SERVICE” można znaleźć informacje na temat obszernego wyboru usług oferowanych przez Schüco Polymer Technologies KG, ze szczególnym uwzględnieniem rozwiązań cyfrowych, jak np. Schüco PolyCal. Oprogramowanie opracowane wspólnie przez firmy Schüco i Orgadata zwiększa efektywność kalkulacji i produkcji okien, drzwi oraz elementów przesuwnych.

 

Podobne zastosowanie posiada nowa platforma online Schüco PolyWeb, która pozwala na szybką i efektywną kalkulację oraz planowanie konstrukcji specjalnych z PVC-U. Kolejnymi akcentami są oprogramowanie do zarządzania projektami budowlanymi PlanToBuild czy porównywarka produktów Plan.One. Zainteresowani mogą także zasięgnąć informacji na temat nowych maszyn produkcyjnych.

 

Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie: www.schueco.com/polymer_highlights

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik