Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 07 okladka1

Świat Szkła 07-08/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

 

480x100

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

Hörmann poszerza asortyment produktów przeciwpożarowych - Tekstylna kurtyna przeciwpożarowa FlexFire
Data dodania: 24.04.20

O tekstylną kurtynę przeciwpożarową FlexFire z włókna szklanego firma Hörmann poszerzyła swoją ofertę produktów przeciwpożarowych. Kurtyna FlexFire znajduje zastosowanie przede wszystkim w obiektach o ograniczonej ilości miejsca nad otworem i po jego bokach. Oferowana jest w klasie szczelności ogniowej nawet E 120.

 

20200405hormann 1

 

Szeroki asortyment produktów przeciwpożarowych firmy Hörmann obejmuje drzwi ze stali i stali nierdzewnej oraz przeciwpożarowe bramy przesuwne. W 2019 roku firma poszerzyła swoją ofertę  o tekstylne kurtyny przeciwpożarowe przeznaczone do dużych otworów i specjalnych warunków montażowych, gdzie nad otworem i po jego bokach nie ma dostatecznej ilości miejsca, na przykład  na montaż bramy przesuwnej. W razie pożaru kurtyna umożliwia zamknięcie dużych otworów w ciągu zaledwie kilku sekund, zapobiegając rozprzestrzenianiu się ognia.

 

 

FlexFire - kurtyna do zadań specjalnych
FlexFire jest kurtyną przeciwpożarową o grubości jedynie 0,5 mm, która szczególnie nadaje się do takich obiektów, jak hotele, budynki użyteczności publicznej, biura i domy towarowe. Kurtyna oferowana jest w maksymalnej klasie szczelności ogniowej E120. Prowadzenie tekstylnej kurtyny przeciwpożarowej zapewniają niepokaźne boczne prowadnice.

 

FlexFire użytkowana jest w połączeniu z systemem blokującym spełniającym wymagania normy EN 14637. Obszar pracy kurtyny nadzorują optyczne czujniki dymowe, które w razie wykrycia dymu gwarantują jej niezawodne zamykanie. Istnieje także możliwość podłączenia sterowania kurtyny do centralki sygnalizacyjnej Klienta.

 

 

20200405hormann 2

Oferowana w klasie szczelności ogniowej nawet E120 kurtyna przeciwpożarowa FlexFire nadaje się przede wszystkim 
do oddzielania dużych stref pożarowych w budynkach użyteczności publicznej, hotelach czy domach towarowych.

 


Budowa i wymiary
Kurtyna tekstylna FlexFire jest wykonana z tkaniny z włókna szklanego wzmocnionej nicią stalową V4A.  Jej maksymalne wymiary mogą wynosić 5 x 5 m. Na podstawie dopuszczenia jednostkowego można jednak zamawiać kurtyny  o większych wymiarach. W razie pożaru kurtyna przeciwpożarowa zamyka się z prędkością zaledwie 6 sekund na metr.

 

W zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju
FlexFire to produkt, który posiada deklarację środowiskową EPD wydaną przez Instytut IFT Rosenheim, zgodnie z ISO 14025. Oznacza to, że kurtyna przeciwpożarowa może być stosowana  w budynkach posiadających odpowiednie certyfikaty i spełniających zasady zrównoważonego rozwoju.

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik