Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 07 okladka1

Świat Szkła 07-08/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

 

480x100

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

Nowe drzwi zewnętrzne firmy Hörmann - krok po kroku. Szybka wymiana przez autoryzowanego partnera
Data dodania: 19.08.20

Zła izolacja cieplna, niedostateczne zabezpieczenia przeciwwłamaniowe, brak komfortu użytkowania czy po prostu nieatrakcyjny wygląd – wiele może być przyczyn, z powodu których decydujemy się na wymianę starych drzwi wejściowych do domu. Decyzja o wymianie drzwi zewnętrznych - to jedno, ich wybór - to drugie. W tym pomóc może autoryzowany partner firmy Hörmann.

 

20200810hor 

 

Przedstawiciel producenta pomoże nie tylko w wyborze drzwi, które odpowiadać będą naszym potrzebom, ale też w ciągu jednego dnia fachowo je zamontuje.

Świadomi inwestorzy budujący i remontujący domy dużą wagę przykładają nie tylko do elementów, które mają decydującą rolę w aranżacji wejścia do domu, takich jak wzór czy kolor drzwi, ale zwracają też uwagę na to, by chroniły przed włamaniem i ucieczką ciepła.

 

 

Do wyboru, do koloru

Aby sprostać tym wymaganiom, nowoczesne aluminiowe drzwi wejściowe firmy Hörmann już w standardzie posiadają klasę odporności na włamanie RC 3 i izolację cieplną odpowiadającą wymogom domu energooszczędnego. Bogaty wybór wzorów, powierzchni, kolorów, a także przeszkleń i okuć pozwoli zaspokoić najróżniejsze gusta i dopasować drzwi wejściowe do architektury każdego domu. Szczególnie efektowny rezultat można osiągnąć dzięki eleganckim drzwiom z ukrytymi zawiasami montowanym na całej wysokości wejścia.

 

20200810hor1

 

Hörmann oferuje także szeroką gamę elementów wyposażenia dodatkowego. Są to zarówno komfortowe rozwiązania wspomagające otwieranie, takie jak nadajniki radiowe, skanery linii papilarnych, automatyczne napędy drzwiowe, jak i zapewniające lepszą izolację cieplną opadające uszczelki progowe czy elektroniczne wizjery.

 

 

Czysta i szybka wymiana drzwi wejściowych

Profesjonalną pomoc przy wymianie drzwi zewnętrznych zapewniają właścicielom domów autoryzowani partnerzy firmy Hörmann. Przeszkolony personel służy doradztwem przy doborze drzwi, dokonuje na miejscu pomiaru i zapewnia fachowy montaż nowych drzwi. Zazwyczaj wymiana drzwi zewnętrznych zajmuje jeden dzień.

 


Oto sposób pracy fachowego wykonawcy:

Przed wymianą obszar wejścia jest ciemny i sprawia wrażenie zaniedbanego. Dodatkowo stare drzwi nie spełniają wymagań dotyczących ochrony przeciwwłamaniowej i izolacyjności cieplnej.

 

 

Usuwanie starych drzwi zewnętrznych

Aby stworzyć miejsce pod nowe drzwi wejściowe, trzeba wystawić starą płytę drzwiową, usunąć przeszklenie z elementu bocznego i zdemontować ramę.

20200810hor2

 


Montaż ramy

Montaż ramy poprzedzamy przyklejeniem rozprężnej taśmy uszczelniającej na całym jej obwodzie. Taśma z czasem napęcznieje, zapewniając szczelne połączenie ramy z murem i posadzką.

20200810hor3


Wstawienie płyty drzwiowej

Teraz na próbę trzeba wstawić nową płytę drzwiową i sprawdzić działanie nowych drzwi zewnętrznych. Po poprawnym osadzeniu skrzydła drzwiowego można ostatecznie skręcić ramę.

20200810hor4

 

Montaż przeszklenia

Następnie w elemencie bocznym ramy osadza się trójszybowe przeszklenie. Szczególnej uwagi wymaga spoina między ramą a murem. Czyste i poprawne połączenie można uzyskać, stosując odpowiednie profile lub materiały uszczelniające.

20200810hor5


Nowe drzwi zapraszają do wnętrza

Po zamontowaniu nowoczesnych aluminiowych drzwi ThermoSafe firmy Hörmann wejście do domu jest jaśniejsze i bardziej przyjazne, a do wnętrza wpada więcej naturalnego światła. Właściciele doceniają też dobrą izolację cieplną i wysoką ochronę przed włamaniem, jaką daje standardowe wyposażenie przeciwwłamaniowe w klasie RC 3. Stare drzwi zamienione zostały na nowe w ciągu zaledwie jednego dnia.

20200810hor6

Hörmann Polska

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik