Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 03 okladka1

Świat Szkła 03/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

Technologia w służbie bezpieczeństwa, czyli kilka słów o innowacyjnych opaskach monitorujących funkcje życiowe
Data dodania: 21.08.20

Łódź Miasto (Tele)Opieki - projekt Urzędu Miasta Łodzi, realizowany we współpracy z łódzką firmą HRP, został wzbogacony o kolejne, innowacyjne rozwiązanie. Podczas listopadowej konferencji prasowej w UMŁ zaprezentowano założenia nowej aplikacji mobilnej, kompatybilnej z dobrze znanymi opaskami bezpieczeństwa, dedykowanymi seniorom, osobom niepełnosprawnym i tym, których stan zdrowia wymaga szczególnej uwagi. Dzięki niej, opiekunowie osób potrzebujących będą mogli na bieżąco kontrolować stan zdrowia swoich bliskich i w razie potrzeby zyskać cenne minuty, niezbędne do udzielenia pomocy.

 

20200808 hrp 1

 

 

Tele opieka – innowacja, która pomaga ratować życie
Elektroniczna opaska, połączona z Centrum Teleopieki, to innowacyjny sposób na zapewnienie wsparcia dla 1500 niesamodzielnych mieszkańców Łodzi – zwłaszcza osób starszych i niepełnosprawnych. To niewielkie urządzenie z funkcją ratunkową pozwala monitorować podstawowe parametry życiowe właściciela (np. tętno), weryfikować zdarzenia alarmowe – takie, jak sygnał SOS, upadek, zdjęcie opaski, opuszczenie bezpiecznej lokalizacji oraz komunikować się z numerem alarmowym i Centrum Teleopieki.

 

 

Co więcej, opaski umożliwiają natychmiastowe wezwanie pomocy w przypadku zagrożenia życia czy zdrowia. – Pracując nad założeniami tego niezwykłego projektu, chcieliśmy zwrócić uwagę na codzienne kłopoty tych, którzy borykają się z problemami zdrowotnymi – nie tylko tymi wynikającymi z wieku. Ich bezpieczeństwo jest bowiem wartością nadrzędną – podkreśla Konrad Jaszczyński, przedstawiciel HRP Care. Ale to nie wszystko…

 


Technologie mobilne – w trosce o komfort
Pochylając się nad tak trudnym tematem, należy pamiętać również o faktycznych opiekunach osób starszych i niepełnosprawnych, każdego dnia czuwających nad zdrowiem swoich podopiecznych. – Wsłuchując się w ich potrzeby i rozumiejąc codzienne trudności, postanowiliśmy pójść krok dalej.

 

 

Tak powstała czytelna i łatwa w obsłudze aplikacja mobilna, która przekaże im informacje na temat lokalizacji, pulsu, aktywności oraz statusu użytkownika opaski. Takie rozwiązanie zapewni opiekunowi jeszcze większą kontrolę i możliwość natychmiastowej reakcji w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia swojego podopiecznego – mówił Konrad Jaszczyński. Aplikacja pojawi się w systemie android (Google Play) oraz iOS (App Store) wraz z końcem roku.

 


Opaska bezpieczeństwa – to się sprawdza
Program tele opieki został uruchomiony w lutym, a z samego rozwiązania skorzystało do tej pory już ponad 1500 łodzian. – Opaska zdecydowanie ułatwiła mi codzienne życie, a od kiedy ją mam, jestem po prostu spokojniejsza. Wiem, że w momencie zagrożenia, mogę liczyć na szybką pomoc – podkreśla Pani Jadwiga Pankiewicz, użytkowniczka opaski obecna podczas konferencji.

 

 

- Centrum Teleopieki kontaktuje się niezależnie od wsparcia służb ratowniczych, również w przypadku fałszywych alarmów czy przypadkowych uruchomień, a to daje ogromne poczucie bezpieczeństwa. Wprowadzenie aplikacji, dzięki której moi bliscy będą wiedzieli, co się ze mną dzieje, jest bardzo rozsądnym rozwiązaniem – dodaje.

 

 


Aplikacja będzie rozbudowywana o kolejne funkcjonalności, w szczególności te związane z możliwościami komunikacji z użytkownikiem opaski. Dodatkowo, zostanie wprowadzona funkcja przypominająca o zażyciu leków oraz aktualizacji danych dotyczących chorób użytkownika opaski. Aplikacja stanie się prawdziwą bazą wiedzy na temat osób korzystających z tele opieki - a to ogromne ułatwienie – nie tylko dla osób udzielających pomocy, ale i najbliższych opiekunów, troszczących się o bezpieczeństwo swoich podopiecznych.

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik