Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 03 okladka1

Świat Szkła 03/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

Wymiana okien z ciepłym montażem
Data dodania: 28.08.20

Jeżeli pomimo zastosowania nowoczesnych źródeł ciepła koszty ogrzewania naszego domu lub mieszkania nadal są wysokie, to problemem mogą być nieszczelne okna. Decydując się na ich wymianę, nie zapominajmy, że wysoka jakość nowych wyrobów musi iść w parze z profesjonalnym montażem. 

 

20200809soudal Zdjecie 1

 

Powoli zbliża się kolejny sezon grzewczy. Dla wielu z nas oznacza on okres niemałych wydatków, dlatego warto zastanowić się nad wdrożeniem rozwiązań, które odciążą domowy budżet i pozwolą na lepsze zarządzanie energią cieplną. Wykorzystanie nowych, ekologicznych systemów grzewczych to z pewnością krok w dobrym kierunku, jednak cel nie zostanie osiągnięty, jeśli ciepło będzie regularnie uciekać z budynku.

 

20200809soudal Zdjecie 2

 

Ponieważ duże straty ciepła mogą być generowane przez nieszczelne okna, to wymiana starej stolarki na energooszczędne wyroby w wielu przypadkach stanowi właściwy punkt wyjścia do prac związanych z termomodernizacją obiektu.
Trzeba przy tym pamiętać, że jednym z warunków opłacalności całej inwestycji jest fachowy montaż nowych okien. Nieprawidłowe uszczelnienie miejsc osadzenia okien w ościeżu może zaprzepaścić cały nasz wysiłek.

 

Najwyższe parametry izolacyjności złącza okiennego zapewnia Soudal Window System (SWS), nazywany również „ciepłym montażem”. System ten, opracowany przez firmę Soudal, opiera się na zasadzie „szczelniej wewnątrz niż na zewnątrz”, a jego komponenty tworzą trzy współpracujące ze sobą strefy: warstwę izolacji termicznej, uszczelnienie wewnętrze oraz uszczelnienie zewnętrzne.

 

20200809soudal SWS BASIC Inside

 

W Soudal Window System funkcję izolatora termicznego pełni pianka poliuretanowa (np. Flexifoam), która rozprężając się podczas aplikacji, wielokrotnie zwiększa swoją objętość i idealnie wypełnia szczelinę wokół okna. Pianki firmy Soudal są bardzo dobrze przyczepne do praktycznie wszystkich podłoży budowlanych i zachowują pełną elastyczność w przypadku zmian linowych profili ościeżnicowych.


Ponieważ jedynie sucha warstwa piany poliuretanowej odznacza się doskonałymi parametrami izolacyjnymi – należy ją odpowiednio zabezpieczyć. W związku z tym ogromnego znaczenia nabierają uszczelnienia zewnętrzne i wewnętrzne, które przez długi czas były lekceważone podczas montażu stolarki okiennej. Wykonuje się je przy pomocy specjalnych taśm okiennych. Do uszczelnienia złącza od zewnątrz stosowana jest taśma paroprzepuszczalna SWS Outside.

 

20200809soudal SWS BASIC Outside

 

Chroni ona warstwę izolacji przed wodą opadową i promieniowaniem UV, umożliwiając jednocześnie migrację pary wodnej na zewnątrz budynku. Przenikaniu wilgoci z wnętrza budynku do pianki przeciwdziała natomiast taśma paroszczelna SWS Inside. Taśmy okienne SWS są elastyczne, wytrzymałe mechanicznie i charakteryzują się bardzo dobrą przyczepnością do typowych materiałów budowlanych.

 

Jeżeli zależy nam na szybkim przeprowadzeniu prac, to bardzo dobrym rozwiązaniem będą płynne membrany Soudatigh marki Soudal, które zalecane są do wykonywania wewnętrznych i zewnętrznych uszczelnień w szczególności podczas wymiany stolarki okiennej. Są one łatwe w aplikacji, nie wymagają gruntowania podłoża i mogą być nakładane nawet nierówne powierzchnie, charakterystyczne dla starszych budynków. W ofercie płynnych membran Soudatight znajdują się cztery produkty. Soudatight LQ to wzmocniona włóknami membrana do zastosowań wewnętrznych, którą nanosi się dowolnym pędzlem malarskim.

 

20200809soudal Soudaseal215LM 290ml

 

Soudatight Hybrid przeznaczona jest do zastosowań zewnętrznych, a nakłada się ją odpowiednim pistoletem. Natomiast Soudatight SP oraz Soudatight SP Gun są membranami do natrysku, przy czym pierwszą aplikuje się za pomocą agregatu natryskowego bezpośrednio z opakowania, a drugą za pomocą specjalnego pistoletu natryskowego.

 

Kompletny system montażu stolarki otworowej SWS firmy Soudal skutecznie eliminuje ryzyko kondensacji pary wodnej w warstwie izolacji wokół okna, a co za tym idzie – pozwala uniknąć kosztownych błędów. Technologia ta skutecznie zapobiega stratom ciepła w budynku, przyczyniając się tym samym do znacznego obniżenia rachunków za ogrzewanie oraz poprawy jakości powietrza.

 

20200809soudal Soudatight LQ

 

Obecnie właściciele domów jednorodzinnych mogą dodatkowo ubiegać się o zwrot części kosztów poniesionych na wymianę stolarki okiennej. Informacje o dostępnych dofinansowaniach oraz procedurze składania wniosków można uzyskać m.in. od ekspertów z kampanii „WYMIANA STOLARKI + DOBRY MONTAŻ”, której partnerem strategicznym jest firma Soudal. Kampania potrwa do końca czerwca przyszłego roku, a szczegóły dotyczące inicjatywy znajdują się na stronie dobrymontaz.com.

 

20200809soudal FLEXIFOAM

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik