Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 09 okladka

Świat Szkła 09/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 a Baner-1

 

Baner 2

Technologia smart home Somfy z certyfikatem OK SENIOR
Data dodania: 28.08.20

20200827SOMFYRozwiązania smart home Somfy przyjazne seniorom. Potwierdza to certyfikat OK SENIOR, przyznany przez Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej flagowym produktom marki: centrali sterującej TaHoma® wraz z urządzeniami do sterowania oświetleniem i ogrzewaniem oraz systemowi alarmowemu Somfy Protect.

Rozwiązania smart home Somfy przyjazne seniorom. Potwierdza to certyfikat OK SENIOR, przyznany przez Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej flagowym produktom marki: centrali sterującej TaHoma® wraz z urządzeniami do sterowania oświetleniem i ogrzewaniem oraz systemowi alarmowemu Somfy Protect.

 

20200827SOMFY

 

Znak Jakości OK SENIOR potwierdza, że urządzenia Somfy spełniają potrzeby seniorów i ich opiekunów, podnosząc poziom komfortu i bezpieczeństwa w codziennym życiu.

 

Somfy jako pierwsza firma z branży automatyki domowej i smart home otrzymuje Znak Jakości OK Senior za rozwiązania, które doskonale nadają się do zastosowania zarówno w indywidualnych domach, jak i w placówkach dziennego pobytu lub w całodobowych domach opieki – mówi Marzena Rudnicka, prezes zarządu Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej.

 

20200827SOMFY1

 

Technologia przyjazna seniorom

Prognozy demograficzne wyraźnie pokazują, że społeczeństwo się starzeje. Jak podaje Główny Urząd Statystyczny w ciągu ostatnich 25 lat w naszym kraju przybyło 3,5 mln osób w wieku powyżej 60 lat. Liczba ludności w Polsce ma spadać, natomiast odsetek osób starszych będzie nadal rósł.

 

Jednocześnie ponad 7 mln osób w wieku 60+ (czyli 82% populacji 60+) korzysta z telefonów komórkowych1. Szczególnie w ostatnich miesiącach grupa ta podąża za mobilnymi trendami, które umożliwiają kontakt ze światem zewnętrznym i pozwalają wprowadzić technologie smart home do domów i mieszkań, również należących do osób starszych.

 

20200827SOMFY2

 

Urządzenia Somfy, które otrzymały Znak Jakości OK SENIOR to nieograniczone możliwości wygodnego zarządzania domem i mieszkaniem za pomocą intuicyjnych aplikacji mobilnych, czy poleceń głosowych. W przypadku osób starszych np. z ograniczeniami ruchowymi najbardziej przydatną funkcją są scenariusze, które można skonfigurować dostosowując je do indywidualnych potrzeb. Z łatwością ustawimy działanie konkretnych urządzeń w zależności od pory dnia, roku czy nawet pogody, co zdejmie z głowy naszym seniorom i ich opiekunom części domowych obowiązków – mówi Przemysław Majorek, ekspert smart home Somfy.

 

 

Wygodne i bezpieczne mieszkania dla seniorów

Dzisiejsi 60-latkowie coraz chętniej korzystają z nowych technologii, ale również często mogą potrzebować pomocy i wsparcia ze względu na choroby, samotność i ograniczenia mobilności.

 

Rozwiązania Somfy w dużym stopniu pozwalają na usamodzielnienie się osób starszych. Wystarczy kilka prostych rozwiązań, które zadbają o to, by drzwi były bezpiecznie zamknięte, rolety zasłonięte, a oświetlenie czy żelazko wyłączone. System czujników współpracujących z centralą TaHoma czy systemem alarmowym Somfy Protect ostrzegą przed niebezpieczeństwem zalania czy wtargnięciem do domu niepowołanych osób. Alerty mogą otrzymywać również osoby znajdujące się poza domem, dzięki czemu opiekun może od razu zareagować, gdy zajdzie taka potrzeba.

 

20200827SOMFY3

 

Technologie smart home przynoszą korzyści w dwóch wymiarach – po pierwsze skracają dystans, żebyśmy my mogli być bliżej naszych seniorów i żeby oni czuli nasze wsparcie na każdym kroku. A po drugie – dają poczucie spokoju. Osoby starsze czują się bezpiecznie, a my jesteśmy pewni, że naszym bliskim nic nie grozi – mówi Przemysław Majorek.

 

Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej docenił rozwiązania Somfy jako proste w obsłudze, łatwo dostępne i spełniające wymogi bezpieczeństwa. Znakiem Jakości OK SENIOR może pochwalić się firma, który oferuje wysokiej jakości usługi oraz produkty dedykowane osobom 55+. Seniorzy i ich rodziny mogą mieć pewność, że produkty są dokładnie zbadane pod kątem funkcjonalności i podlegają nadzorowi, a także widnieją w ogólnopolskim wykazie certyfikowanych dóbr i usług.

 

20200827SOMFY4

 

 1 Dane: Badania konsumenckie 2019 Urzędu Komunikacji Elektrycznej

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik