Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 07 okladka1

Świat Szkła 07-08/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

 

480x100

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

SAPA wprowadza okno SAPA 1086 screen ze zintegrowanym systemem osłon przeciwsłonecznych
Data dodania: 12.11.20

Wspólnie z firmą Hunter Douglas SAPA opracowała innowacyjne i unikalne rozwiązanie w postaci okna SAPA 1086 Screen, w którym system osłon przeciwsłonecznych jest zamontowany w górnej części ramy za pomocą nowo stworzonego profilu aluminiowego. Zintegrowane rozwiązanie tworzy elegancki design, który nie zakłóca maksymalnego widoku.

 

20201119sapa 1

 

Zintegrowana osłona przeciwsłoneczna ma kilka zalet zarówno dla producenta, architekta, jak i klienta. Takie rozwiązanie zapewnia niższe koszty całkowite w stosunku do zamawiania różnych produktów oddzielnie, zarówno pod względem kosztów produktu, jak i kosztów produkcji i montażu. Ponadto potrzebna jest mniejsza koordynacja między różnymi stronami wdrażania.

 

20201119sapa 1a

 

- Produkt jest rozwijany od dwóch lat, a rynek sygnalizuje duże zainteresowanie wśród deweloperów i architektów - mówi Ulf Alfredsson, kierownik ds. marketingu technicznego w Hydro Building Systems, Region North. Dzięki zintegrowaniu systemu osłon przeciwsłonecznych w profilu nie powodujemy żadnych zakłóceń na elewacji, jak to będzie miało miejsce w przypadku systemów z osłonami przeciwsłonecznymi montowanymi na zewnątrz. Osłona przeciwsłoneczna jest całkowicie schowana, gdy zasłona jest zwinięta w kasecie. Jest napędzany przez szyny, dzięki czemu jest również odporny na wiatr.

 

20201119sapa 1b

 

 


Zrównoważone budynki z ochroną przeciwsłoneczną

SAPA chce, aby klient mógł łatwo i swobodnie wybierać rozwiązania okienne, które przyczyniają się do tworzenia zrównoważonego i zdrowego budynku dla użytkowników. Kurtynę można łatwo konserwować i wymieniać dzięki łatwemu dostępowi do profilu.

 

Jeśli tkanina utknie, możesz łatwo otworzyć profil i płynnie ją dopasować. - Kolejną zaletą jest to, że jeśli początkowo chcesz zainstalować okna i dowiedzieć się, czy ochrona przeciwsłoneczna jest naprawdę potrzebna, system osłon przeciwsłonecznych można później łatwo dostosować do nowego profilu okiennego - mówi Ulf Alfredsson.

 

 

Energooszczędne okno z aluminium niskowęglowego
Budynki zużywają energię zarówno do ogrzewania, jak i chłodzenia. Energia słoneczna wykorzystywana jest zarówno do ogrzania powietrza w pomieszczeniu jak i do schładzania go latem. Kiedy używasz wewnętrznej ochrony przeciwsłonecznej, światło słoneczne może zostać zatrzymane, ale ciepło i tak przenika przez szkło i dostaje się do pomieszczenia.

 

Dlatego ważne jest, aby światło nie docierało do szyby w przypadku zewnętrznego układu słonecznego. - Funkcjonalne i dynamiczne rozwiązania chroniące przed słońcem tworzą dobry klimat w pomieszczeniu i zmniejszają potrzebę chłodzenia. Ponadto unika się oślepiającego światła, a użytkownik nadal ma dobry widok, podsumowuje Alfredsson.

 

20201119sapa 1d

 

Okno SAPA 1086 Screen jest dostarczane ze stopu aluminium Hydro REDUXA, niskowęglowego aluminium. Wykorzystując odnawialne źródła energii jako energię wodną, ślad węglowy można zmniejszyć do mniej niż jednej czwartej średniej światowej na kilogram aluminium. Rezultatem jest aluminiowe okno o jednym z najniższych śladów węglowych na świecie.

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik