Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 03 okladka1

Świat Szkła 03/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

Roto Professional Service – dobre efekty nowej strategii w 2020 roku
Data dodania: 16.12.20

Roto Frank Professional Service (RPS), spółka w Roto Holding AG, wstępnie podsumowała wyniki za rok 2020. W drugim roku działalności, podobnie jak w pierwszym, firma spodziewa się dwucyfrowego wzrostu sprzedaży.

 

Szeroka gama usług z zakresu serwisu okien i drzwi pozwoliła na elastyczne dostosowanie się do zmienionej struktury popytu w czasie pandemii. RPS kontynuuje strategię dywersyfikacji oferty, wzmacnia sieć firm partnerskich, rozwija produkty i współpracę B2B z producentami.

 

20201111roto Christian Faden

 Roto Frank Professional Service GmbH (RPS) spółka Roto Holding AG, podsumowała wyniki za 2020. W drugim roku działalności, podobnie jak w pierwszym, firma spodziewa się dwucyfrowego wzrostu sprzedaży – ogłosił dyrektor zarządzający Dr. Christian Faden podczas 15. Międzynarodowej Konferencja Prasowej Roto 

 

Firma Roto Frank Professional Service GmbH, działająca na rynkach niemieckojęzycznych odnotowała różne efekty pandemii, przekładające się na wyniki w roku 2020. Jednym z nich jest zmniejszenie ilości napraw wynikających z włamań, a jednocześnie wzrost zamówień w segmencie zabezpieczeń.

 

Wpływ na efekty działalności miały m.in.: ograniczenia programów edukacyjnych na rzecz bezpieczeństwa, znaczny spadek zleceń od zarządców nieruchomości czy odwołanie wydarzeń targowych dla użytkowników stolarki. Jednak w ciągu roku sytuacja ponownie się poprawiła. Obecnie RPS notuje ogólny wzrost liczby zapytań serwisowych.

 

 

Rozwiązania w walce z COVID-19
Podczas 15. Międzynarodowej Konferencji Prasowej Roto w listopadzie, dr Christian Faden, dyrektor zarządzający Roto Frank Professional Service, podsumował wyniki sprzedaży. Podkreślił, że w dobie pandemii sprawdziła się koncepcja dywersyfikacji portfela usług i uniezależnienia od poszczególnych segmentów.

 

Rozbudowany program dedykowany jest obszarom: remonty i renowacje, zwiększanie efektywności energetycznej, ochrona przed włamaniem, odbiory budowlane, naprawy, konserwacja i ochrona przeciwsłoneczna oraz serwis okien dachowych.

 

Dr Christian Faden zwrócił uwagę na nowe technologie i rozwiązania, stworzone przez Roto w celu skutecznego przerwania łańcucha infekcji.

 

Przykładem jest powłoka powierzchniowa „PM-Shield”, do stosowania na klamkach, zatwierdzona przez Federalny Instytut Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w Niemczech.

 

Potwierdzono skuteczne niszczenie 99% wirusów z otoczkami, w tym grypy i COVID-19 oraz bakterii. Powłokę można nakładać także na zamontowane już klamki.

 

W kontekście pandemii dr Christian Faden odniósł się też do problemu wentylacji w szkołach. Zły stan okien uniemożliwia często niezbędne intensywne wietrzenie, a tym samym spełnienie wymogów profilaktyki antywirusowej.

 

Ponieważ całkowita wymiana okien w placówkach edukacyjnych obecnie często nie jest możliwa ze względu na koszty, pilnie potrzebne są szybsze i skuteczniejsze rozwiązania.

 

Dlatego zakres usług RPS obejmujący naprawę okuć, wymianę uszkodzonych części i zdemontowanych klamek w obiektach dydaktycznych wykonywany jest w priorytetowo krótkich terminach.

20201111roto RPS press image locations

W 2020 roku RPS odnotowuje postęp w kierunku rozwijania przedstawicielstw we wszystkich niemieckich obszarach metropolitalnych przez wykwalifikowane i ugruntowane firmy partnerskie.

 

 

Rozwój sieci partnerskich
Zdaniem zarządu RPS nie można jeszcze dokładnie oszacować skutków restrykcji związanych z pandemią. Optymistycznym sygnałem dla branży jest rosnące znaczenie budownictwa mieszkaniowego, w tym jednorodzinnego.

 

Jednak do czasu wprowadzenia szczepionek trudno prognozować sytuację na rynku.

 

W 2020 roku RPS w dalszym ciągu rozbudowywało sieć przedstawicielstw, o kolejne wykwalifikowane firmy partnerskie. Do stowarzyszenia, skupiającego osiem firm w Niemczech i Szwajcarii, dołączyła firma Schirrmacher Sicherheits- und Fenstertechnik GmbH, zatrudniająca ok. 20 pracowników.

 

W październiku dołączyła też nowo utworzona firma Frank Sicherheits- und Fenstertechnik GmbH, wykorzystująca infrastrukturę zakładu Roto w Leinfelden-Echterdingen. Obie działają na terenie Niemiec.

 

 

Współpraca B2B z wykorzystaniem nowych technologii
Współdziałające w ramach RPS firmy występują wspólnie pod hasłem „Service Friends for Windows and Doors”.

 

Oferta serwisu kierowana jest do użytkowników okien i zarządców nieruchomości. Dla firm zrzeszonych na stronie www.service-friends.de, Roto prowadzi wspólne działania marketingu on-line.

 

To kolejna konsekwencja zmiany kanałów informacyjnych i sprzedaży w kierunku rozwiązań cyfrowych w czasach pandemii.

 

 

Zadowolony producent i użytkownicy
Współpraca B2B producentów okien z Roto Frank Professional Service daje im możliwość skoncentrowania się na podstawowej działalności.

 

Przykładem jest zrealizowany ostatnio projekt RPS dla firmy Kneer-Südfenster, w ramach którego Roto objęło serwisem dwa obiekty, wyposażone w okna Kneer w Berlinie i Monachium. W pierwszym z nich RPS zrealizowano naprawę uszkodzeń profilu, powstałych po montażu, a w drugim wszelkie prace wykończeniowe przed odbiorem końcowym.

 

Florian Kneer, dyrektor zarządzający w firmie Kneer-Südfenster, bardzo pozytywnie ocenia współpracę z „Service Friends”, podkreślając dostępność usługodawcy i krótki czas reakcji na terenie całego kraju, niezawodne i perfekcyjne technicznie wykonanie oraz szybkie i nieskomplikowane rozwiązania.

 

Potwierdzeniem są pozytywne reakcje użytkowników. „Usługa posprzedażowa musi być na najwyższym poziomie, adekwatnym do wysokiej jakości naszego produktu i montażu okien.

 

Przekonanie i świadomość klienta, że będzie pod dobrą opieką także po zakupie, zapewnia nam dalsze zamówienia” – podsumowuje Florian Kneer.

 

20201111roto car Service Friends Frank

W tym roku do sieci Roto RPS dołączyły kolejne firmy, wśród nich Frank Sicherheits- und Fenstertechnik GmbH, wykorzystująca infrastrukturę zakładu Roto w Leinfelden.

 

--------------------
Roto Frank Okucia Budowlane Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, utworzona w 1995 roku, jest dystrybutorem systemów okuć okiennych i drzwiowych Roto Frank AG na terenie Europy Północno-Wschodniej: Polski, Ukrainy, Litwy, Łotwy i Estonii.

 

Asortyment Roto obejmuje okucia i klamki do okien i drzwi rozwierno-uchylnych, przesuwnych, harmonijkowych, a także zamki, zawiasy i progi, akcesoria do szklenia oraz elektroniczne wyposażenie dodatkowe.

 

Ponad 8000 artykułów z gamy różnych rozwiązań łączy bezpieczeństwo, zarządzanie energią i komfort w budynkach. Innowacyjne niezawodne okucia produkowane są w 15 zakładach Roto na całym świecie.


Grupa Roto Frank, której początki sięgają 1935 roku, jest światowym liderem w produkcji okuć do systemów rozwierno-uchylnych, oraz producentem okien dachowych – reprezentowanym w Polsce przez drugą spółkę Roto Okna Dachowe. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: www.roto-frank.pl 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik